ALL MEDIA

Liga I, etapa 14 | Victorie feroviara in marele derby clujean: CFR – U Cluj 3-1

Published

on

Dupa un joc spectacol, plin de goluri si faze de efect, CFR a reusit sa demonstreze inca o data ca este cea mai buna echipa clujeana din ultimii ani.

In minutul 16 deja gazdele aveau 1-0, dupa ce Cadu a reluat simplul cu capul din careul mic. U s-a tinut scai de CFR si a avut ceva sanse de egalare, dar pana la urma 2-0 a aratat tabela, in minutul 31, cand Weldon a reluat singur cu Popa in plasa.

Dupa pauza U a inceput sa mai miste, dar a trebuit sa astepte gafa imensa a lui Beto, pentru a puncta. Portarul portughez a balbait o minge in fata lui Tony, nigerianul a fost pe faza si a facut 2-1.

Dar intrarea lui Kapetanos a fost cu noroc, la doar 90 de secunde grecul facand 3-1 si incheind practic meciul. O victorie frumoasa, in fata unui stadion populat insa cu doar 5.000 de fani.

CFR Cluj: Beto – Panin, Cadu (cpt) Piccolo, Camora – Peralta, Mureşan, Renan – Sougou, Weldon, Ronny

Rezerve: Mincă – Rada, Bastos, Hora, Kivuvu, Pedro, Kapetanos.

U Cluj: M. Popa – Unguruşan, Abrudan, Szukala, Grecu – Păcurar, Boştină (cpt), Marinescu – Cojocnean, Tony, Cristea

Rezerve: Matache – Achim, Pele, Nasser, Bazzi, Niculescu, Machado

Credit foto: ProSport