vineri, martie 29, 2024

PUBLICITATE@RADARDEMEDIA.RO

More
    AcasăA-Z NEWSLiga I, etapa 24 | Meci castigat in semiobscuritate: Concordia Chiajna -...

Liga I, etapa 24 | Meci castigat in semiobscuritate: Concordia Chiajna – Ceahlăul Piatra Neamt 2-0

Formaţia Concordia Chiajna a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (0-0), echipa Ceahlăul Piatra Neamţ, într-un meci din etapa a XXIV-a a Ligii I, întrerupt aproximativ 10 minute după ce nocturna de la stadionul din Chiajna a cedat.

Golurile au fost marcate de Adrian Popa ’72 şi Dos Santos ’75.

1-0: Popa deschide scorul cu un şut din careu, după o pasă de la Ilie Iordache;

2-0: Dos Santos majorează diferenţa de pe tabela de marcaj, reluând în plasă din aproximativ patru metri, după o pătrundere în careu, pe dreapta, a lui Adrian Popa.

Concordia Chiajna: Niţă – Krumov, Mamele, Bratu, Guilherme – Ad. Popa, Muzac (Iancu ’71), Filip, Vl. Munteanu (Iordache ’46) – Dinu, Rocha (Dos Santos ’65). Antrenor: Laurenţiu Reghecampf.

Ceahlăul Piatra Neamţ: Villadsen – Dumitraş, Ichim, Viţelaru, Ţepeş – Muscalu (Bădescu ’71), Onciu (Fabbron ’82) – Monroy, Golubovic, Stana – Constantinescu (Gafiţa ’59). Antrenor: Constantin Enache

Cartonaşe galbene: Ad. Popa ’29 / Stana ’57, Dumitraş ’76

Arbitri: Dragoş Istrate (central) – Octavian Şovre, Bogdan Gheorghe (asistenţi)

În minutul 42, portarul Gospodinov, aflat pe banca echipei Concordia Chiajna, a primit un cartonaş galben.

În minutul 88, nocturna stadionului a cedat, astfel că jocul a fost întrerupt. La aproximativ patru minute de la întrerupere, s-au aprins trei becuri de la nocturnă, iar după alte şase minute nocturna a revenit şi jocul s-a reluat.

Sursa: Mediafax