PUBLICITATE@RADARDEMEDIA.RO

More
    AcasăAUDIENȚE TVAnalize Audiente TVMeciul dintre Atletico Madrid si Bayern Munchen, lider de audienta, la PRO...

Meciul dintre Atletico Madrid si Bayern Munchen, lider de audienta, la PRO TV

Atletico Madrid continuă să surprindă fanii celui mai frumos fotbal din Europa! Echipa antrenată de Simeone a câștigat aseară meciul tur al semifinalelor UCL împotriva celor de la Bayern Munchen.

Meciul transmis de PRO TV a fost lider de audiență pe toate segmentele de public, fiind urmărit de aproape 1.3 milioane de telespectatori la nivel național, pe întreg intervalul de difuzare, între 21:46 – 23:36.

Cel mai urmărit minut al competiției, de la 22:17, a reunit peste 1.6 milioane de telespectatori. La nivelul publicului comercial, cu vârsta cuprinsă între 18 și 49 de ani, meciul a fost lider de audiență, obținând 8.5 puncte de rating și 22.2% share, în timp ce postul de pe locul doi, Kanal D a înregistrat 6 puncte de rating și 15.6% share.

Spaniolii au surprins din nou aseară. După ce în sferturile UCL a trecut de Barcelona (scor general 3-2), formația lui Simeone a câștigat aseară meciul tur din semifinalele UEFA Champions League prin golul marcat de Saul Niguez în minutul 11. Jucătorul lui Atletico a driblat succesiv 4 adversari, marcând unicul gol al partidei.

Diseară, de la 22:00, PRO TV transmite LIVE semifinalele UEFA Europa League dintre Villarreal și Liverpool!