Dance , dance, dance!
Cristina Filip provine din simpatica localitate și stațiune estivală 2 Mai, unde a descoperit playerele într-un club din zonă.
UN STIL MUZICAL APARTE DIFERIT SI CU O COMUNITATE DESTUL DE MARE : – Techno atmosferic care te conectează cu propriile emoții, cu universul exterior sau cu amintiri din copilărie, Cristina narează sentimente cu ajutorul sunetului.
În 2006, se mută în București și începe să activeze ca DJ, susținând inclusiv o rezidență la Silver, după primul ei gig care a avut loc în cunoscutul club Zebra, în Bacău. O prezență discretă pe scena electronică românească, Cristina își exprimă propria viziune asupra muzicii prin producțiile sale care stimulează stări și emoții pozitive cu ajutorul unui tip de techno cald, personal, care invită la introspecție.
Vocea din “Nu Zaietz Pagadi” ne bântuie, evocând amintiri filtrate monocrom. Piesa a apărut pe un VA Rooftop Cardigans, în Noiembrie 2017.
În aprilie 2018, prietenia cu Cisne Negro Records se materializează într-o nouă colaborare, de această dată este vorba de Hai Hui, o piesă care apare pe compilația VA vol. 1.
Todo Tu Boca este cea mai recentă producție publicată de Cristina pe soundcloudul ei, o narațiune techno care împrumută din căldura dub.
De la pupitrul Radio Deea, MissFuzzy vine la TVR 3 sa ne invete care i treaba unui mixaj perfect.
Ora 20.00 este perfecta pentru a urmarii o noua editie de vara a emisiunii Daruieste Romanie cu Carmen Târnoveanu!
Va asteptam! ✌️