RADAR DE MEDIA vă prezintă zilnic programul transmisiunilor TVR de la Jocurile Olimpice RIO 2016.
Programul este oferit de Televiziunea Romană.
Ziua 12, miercuri, 17 august
TVR 1
11:00 – Jocurile Olimpice Rio 2016 (R)
Producători: Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristian Oprean
12:00 – Jocurile Olimpice Rio 2016
* Rezumat
Producători: Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristian Oprean
14:30 – Jocurile Olimpice Rio 2016 (R)
Producători: Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristian Oprean
15:30 – Jocurile Olimpice Rio 2016
*15.30-19.00 Atletism. 210’ (atenţie se termină la 19.05)Transmisiune directă
*16.00-19.00 Lupte feminin 48 kg (Romania)-180’ tr. dir.
20:30 – Jocurile Olimpice Rio 2016
* 20.30-22.15 Baschet masculin, sfert 2: Spania-Franţa 105’
Transmisiune directă
* 22.15-23.45 Lupte feminin 48 kg (Romania)-90’ tr. directă
*23.45-5.05 Atletism. 320’Transmisiune directă
Transmisiuni directe alternative
TVR 2
15:00 – Jocurile Olimpice Rio 2016
15.00-17.00 Canoe
17.00-18.45 Baschet (M) sfert 1 Australia-Lituania
Producători: Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristian Oprean
Transmisiune directă de la Rio
19:00 – Jocurile Olimpice Rio 2016
19.00-21.00 Fotbal semif.Brazilia-Honduras
In pauza publicitate+ 5 minute de stiinta; 5’ de istorie.
Producători: Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristian Oprean
Transmisiune directă de la Rio
22:00 – Jocurile Olimpice Rio 2016
22.00-24.00 Fotbal semif.Nigeria-Germania
In pauza publicitate+ 5 minute de stiinta; 5’ de istorie.
Producători: Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristian Oprean
Transmisiune directă de la Rio
00:45 – Jocurile Olimpice Rio 2016 (R)
0.45-2.30 Baschet(M) sfert 3 SUA-Argentina
2.30-4.30 Handbal (M) sfert 4 Croatia-Polonia
4.15-6.00 Baschet (M) sfert 4 Croatia-Serbia
Producători: Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristian Oprean
Transmisiune directă de la Rio
TVR 3
16:00 – Jocurile Olimpice Rio 2016
*16,00-18,00 Handbal M sfert 1 Brazilia-Franţa;
Transmisiune directă Rio
Producători Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristian Oprean
19:30 – Jocurile Olimpice Rio 2016
*19,30-21,30 Handbal M sfert 2 Germania-Qatar;
*21,00-23,00 Sărituri în apă F 10m/calificări
*23,00-01,00 Handbal M sfert 3 Danemarca-Slovenia
Transmisiune directă Rio
Producători Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristian Oprean
01:30 – Jocurile Olimpice Rio 2016
*1,30-4,45 Tenis de masă M, echipe, aur China-Japonia;
*4,15-6,15 Volei M, sfert 4 Brazilia-Argentina;
*6,00-6,50 Volei pe plajă, finală F;
Transmisiune directă Rio
Producători Valentina Stelescu, Dan Vasile, Cristian Oprean
Foto Credit: Google