Connect with us

Recomandari TV

Program TV, azi, 10 aprilie 2022

Published

on

Foto Credit: RADAR DE MEDIA

RADAR DE MEDIA vă prezintă zilnic recomandări TV pentru principalii jucatori de pe piață: PRO TV, ANTENA 1, PRIMA TV, KANAL D, ACASA, ANTENA STARS.

PRO TV

06:00 – (AP-dramă) Lecţii de viaţă (reluare) 

07:00 – Ştirile PRO•TV     

10:00 – Doctor de bine  

10:30 – Umami: al 5-lea gust

11:00 – (AP-comedy) Film: Big Momma’s: Like Father, Like Son (reluare) 

  • Ştirile PRO•TV     

13:00 – Apropo Tv

14:00 – MasterChef (reluare)        

16:00 – Imperiul leilor (reluare)        

18:00 – România, te iubesc !     

19:00 – Ştirile PRO•TV     

Advertisement
  • Sport     
  • Vremea

20:00 – (AP-reality) SURVIVOR România    

23:00 – (15-action) Film: From Paris With Love – Din Paris, cu dragoste (2010)

01:00 – Apropo Tv (reluare) 

02:00 – (15-action) Film: Allied (reluare 8 apr)   

04:30 – Doctor de bine (reluare)   

05:00 – Ce spun românii (reluare)   

ANTENA 1

06.00 Observator/Sport/Meteo(live)

09.00 Divertisment: Neatza de weekend (live)

13.00 Observator (live)

13.30 Cooking Show: Hello Chef (Sezon nou)

14.30 Film:“Amintiri din copilarie”

An de producţie: Romania 1964

Advertisement

Genul: aventuri

Regia: Elisabeta Bostan

Cu: Stefan Ciubotarasu, Ion Bocancea, Margareta Pogonat, Emanoil Petrut

Ecranizând povestirile reunite de Ion Creangă sub celebrul titlu „Amintiri din copilărie”, Elisabeta Bostan dă viaţă pe ecran celor mai minunate pagini ale literaturii româneşti pentru copii. În seara de Ajun, în bojdeuca lui din cartierul Ţicău al Iaşilor, Ion Creangă, interpretat de marele actor Ştefan Ciubotăraşu îşi aminteşte cu duioasă nostalgie de copilăria sa petrecută în satul natal Humuleşti, de poznele şi aventurile sale, atribuite în carte personajului Nică a lui Ştefan a Petrei. Interpretul băiatului, Ion Bocancea, croieşte personajul cu o naturaleţe şi candoare cuceritoare. Cu şotiile şi năzbâtiile sale, Nică atrăgea toate necazurile lumii intrând mereu în cele mai mari buclucuri, pe care trebuia să le rezolve tot el.

16.00 Chefi fara limite (r)

19.00 Observator/Sport/Meteo (live)

20.30 (12) Divertisment: iUmor– sezon nou

00.00 (15) Divertisment: iMai mult Umor

00.10 Chefi fara limite (r)

03.00 Observator (r)

Advertisement

04.00 Film: “Wind River” (r)

PRIMA TV

07:00 Oportunistii ®

08:00 Alege reteta nationala ®

10:00 Ora de Profit.ro

          Cu: Raluca Al Hadad

11:00 Insider politic

          Cu: Sebastian Zachmann

13:00 Film serial:Secretele presedintelui ®

14:00 Poezie si delicatețuri- SEZON NOU

Advertisement

          Cu: Mircea Dinescu

16:00 Cronica Carcotasilor ®

18:00 Focus 18 – cele mai importante știri ale zilei

19:30 Flash monden cu Diana Bart si Cove – BEST OF

20:00 Schimb de mame – SR

22:00 Insider politic/ Mircea Dinescu®

23:00 Poezie și delicatețuri ®

01:00 Film: Luptatorul®

03:30 Flash monden ®

04:00 Exclusiv VIP®

Advertisement

KANAL D

6:45 – 7:30 STIRILE KANAL D – r

7:30 – 8:00 SPORT, DIETA SI O VEDETA – divertisment, AP

8:00 – 10:30 MIREASA DIN ISTANBUL – serial, redifuzare, AP

10:30 – 11:30 ROVENTURA – r, AP

11:30 – 12:00 APEL LA CONSILIER – magazin, AP

“Apel la consilier”, emisiune care ne oferă informații utile despre cele mai frecvente scheme de investigații, de tratament sau intervenții chirurgicale.

Săptamânal, consilierul medical Eva Pavel ne va prezenta soluții și tehnologii inovatoare pentru diverse probleme de sănătate și va discuta cu specialiști din străinătate, pentru a ne oferi informații foarte utile care ne pot ajuta în situații specifice.

12:00 – 13:00 STIRILE KANAL D – prezinta: Simona Patruleasa, AP

13:00 – 14:30 IN CAUTAREA ADEVARULUI – r

Advertisement

14:30 – 16:00 ASTA-I ROMANIA! – magazin, prezinta: Mihai Ghita, AP

16:00 – 18:00 CASA IUBIRII – divertisment, prezinta: Andreea Mantea, AP

Descriere:

14 concurenţi, 7 fete şi 7 baieti, vor intra în Casa iubirii pentru a-şi găsi dragostea, iar Andreea Mantea le va fi alături pe tot parcursul show-ului, ghidându-i cu empatie, pe drumul sinuos al descoperirii de sine şi a celuilalt. La capătul acestei experienţe cu totul speciale vor exista doi câştigători, o fată şi un băiat, fiecare dintre aceştia intrand în posesia premiului de 10.000 de Euro.

18:00 – 19:00 STIRILE KANAL D – cu: Christian Sabbagh, AP

19:00 – 20:00 CASA IUBIRII – divertisment, prezinta: Andreea Mantea, AP

Descriere:

14 concurenţi, 7 fete şi 7 baieti, vor intra în Casa iubirii pentru a-şi găsi dragostea, iar Andreea Mantea le va fi alături pe tot parcursul show-ului, ghidându-i cu empatie, pe drumul sinuos al descoperirii de sine şi a celuilalt. La capătul acestei experienţe cu totul speciale vor exista doi câştigători, o fată şi un băiat, fiecare dintre aceştia intrand în posesia premiului de 10.000 de Euro.

20:00 – 22:30 ROATA NOROCULUI – divertisment, cu: Bursucu si Ana-Maria Barnoschi, AP

22:30 – 0:45 40 DE INTREBARI CU DENISE RIFAI – divertisment, prezinta: Denise Rifai, AP

Advertisement

0:45 – 1:45 STIRILE KANAL D – r

1:45 – 3:00 ASTA-I ROMANIA! – r

3:00 – 4:30 OCHII DIN UMBRA – r

4:30 – 5:30 STIRILE KANAL D – r

5:30 – 6:30 ROVENTURA – r

6:30 – 6:45 TELESHOPPING

6:45 – 7:00 PASTILA DE RAS – r

ACASA

06:00 – (AP romance) Film: – O pasiune de neuitat (repeat)  

08:00 – (AP reality) Banii sau dragostea? – S1, ep. 3 si 4 (repeat)

Advertisement

10:00 – (AP romance) Serial: Iubirea are numele tau, ep. 6 (repeat)

11:00 – (AP drama) Serial: La Piloto – S1 (2017) – Lasa-ma sa zbor – S2, ep. 18

12:00(AP romance) Serial: Si nos dejan (2021) – Aproape de iubire, ep. 7

13:00 – (AP reality) Survivor Romania (repeat)

16:00- (AP romance) Film: – O pasiune de neuitat (repeat)  

18:00(AP romance) Serial: La Desalmada (2021) – Inimi impietrite, ep. 63

19:00(AP romance) Serial: Adini Sen Koy (2016) – Iubirea are numele tau, ep. 7

20:00 – (AP drama) Lectii de viata

21:00 – (AP romance) Film: My birthday romance (2020) – Romantici pentru o zi

23:00 – MasterChef: Restul e placere (repeat)

Advertisement

00:00 – (12 reality) Survivor: ExtraShow

01:00 – (AP romance) Serial: Iubirea are numele tau, ep. 7 (repeat)

02:00 – (AP drama) Lectii de viata (repeat)

03:00 – (AP drama) Serial: Lasa-ma sa zbor – S2, ep. 18 (repeat)      

04:00 – (12 reality) Survivor: ExtraShow (repeat)

05:00 – (AP romance) Serial: Inimi impietrite, ep. 63 (repeat)

ANTENA STARS

06:30 – Star Magazine (reluare)

08:15 –  Showbiz Report (reluare)

10:00 –  NEXT STAR

13:00 –  LUMEA NEVĂZUTĂ (cu Dana Bălăceanu)

14:00 – STAR MAGAZINE

Advertisement

15:45 – Teleshopping

16:00 –  POLIŢIA MODEI (reluare)

17:00 –  MAMICI DE PITICI, CU LIPICI  – sezon 4 (reality show)

20:00 –  I.A. cu STIL   (reality show / cu Iulia Albu)

22:00 REAlă by ANA MORODAN  (reality show)

00:00 –  Mamici de pitici, cu lipici (reluare)

02:30 –  Star Magazine (reluare)

03:30 –  Next Star (reluare)

Comentarii

comments

Powered by Facebook Comments

Reclame
Advertisement
Click to comment

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.




MOTOR CAUTARE GOOGLE

ADVERTORIALE

www.creditrapid.ro

motocultor

pentru sufletul tau

Facebook

Advertisement
Advertisement

IN Trending