Connect with us

RECOMANDARI TV

Program TV azi 15 iunie 2022

Published

on

Foto Credit: RADAR DE MEDIA

RADAR DE MEDIA vă prezintă zilnic recomandări TV pentru principalii jucatori de pe piață: PRO TV, ANTENA 1, KANAL D, PRIMA TV, PRO ARENA, ACASA, PRO CINEMA, NAȚIONAL TV.

PRO TV

06:00 – Ştirile PRO•TV

10:30 – (AP-magazin) Vorbeşte lumea  

13:00 – Ştirile PRO•TV   

14:00 – (AP-dramă) Lecţii de viaţă  

15:00 – La Măruţă    

17:00 – Ştirile PRO•TV      

18:00 – Ce spun românii 

19:00 – Ştirile PRO•TV     

  • Sport
  • Vremea

20:30 – (12-comedy) Las Fierbinţi

21:30 – (12-action) Film: Point Break – La limita extremă (2015)

Advertisement

23:30 – Ştirile PRO•TV     

00:00 – (15-action) Film: Legacy of Lies – Jocul spionilor (2020)

02:00 – (AP-dramă) Lecţii de viaţă (reluare)      

03:00 – (AP-magazin) Vorbeşte lumea (reluare)        

05:00 – Ce spun românii (reluare)   

ANTENA 1

06.00 Observator/Sport/Meteo(live)

08.00 Divertisment: ‘Neatza cu Razvan si Dani (live)

12.00 Observator (live)

14.00 (AP) Drama: Povesti de familie

15.00 (AP) Reality Show: Mireasa cu Simona Gherghe (live)

Advertisement

17.00 Observator(live)

18.00 Game Show: Pretul cel bun

19.00 Observator/Sport/Meteo (live)

20.30 (AP) Divertisment:Romania are roast

00.00 Observator/Sport (live)

00.30  (12) Film: Supravietuind pe mare – “Adrift”

An de productie: SUA 2018

Genul: drama

Regia: Baltasar Kormakur

Cu:Shailene Woodley, Sam Claflin

Advertisement

Navigatori împătimiți, cei doi îndrăgostiți, Tami Oldham și Richard Sharp, nu și-au imaginat nicio secundă că vor ajunge direct în mijlocul unuia dintre cele mai catastrofale uragane din istorie. După trecerea furtunei, Tami se trezește într-o barcă serios avariată, lângă partenerul ei grav rănit. Fără nicio cale de ajutor, tânăra trebuie să găsească puterea și hotărârea de a căuta soluții de salvare pentru ea și iubit.

02.30 Film: “Zi dupa zi” – “Every Day” (r)

04.00 Film serial: „Surorile” –  „Kardes Çocuklari”

An de producţie: Turcia 2019

Genul: drama

05.00 Game Show: Pretul cel bun (r)

PRIMA TV

07:00 Starea natiei®

08:00 Focus la prima oră – LIVE

Cu: Irina Gologan și Daniel Osmanovici

Advertisement

10:00 Hai cu fetele ®

11:00 Oportunistii ®

12:00 Teleshopping LIVE

14:00 Focus – știri

15:00Exclusiv VIP cu Cristi Brancu SEZON NOU

18:00 Focus 18- cele mai importante știri ale zilei        

19:30 Flash monden
20:00 Film: Ingropat de viu, actiune, SUA, 2010

Marcaj CNA: 12

Titlul original: Buried

Cu: Ryan Reynolds

Advertisement

Regia: Rodrigo Cortes

22:00 Starea Nației

          Cu: Dragoș Pătraru

23:00 Focus – știri

00:00 Exclusiv VIP ®

03:00 Film: Ingropat de viu ®

05:00 Hai cu fetele ®

06:00 Focus23 ®

KANAL D

7:00 – 8:00 STIRILE KANAL D – prezinta: Simona Patruleasa, AP

Advertisement

8:00 – 10:00 DIMINEATA CU NOI – divertisment, prezinta: Bursucu, Viviana Sposub, George Tanase, AP

10:00 – 12:00 CASA IUBIRII – divertisment, prezinta: Andreea Mantea, AP

Descriere:

14 concurenţi, 7 fete şi 7 baieti, vor intra în Casa iubirii pentru a-şi găsi dragostea, iar Andreea Mantea le va fi alături pe tot parcursul show-ului, ghidându-i cu empatie, pe drumul sinuos al descoperirii de sine şi a celuilalt. La capătul acestei experienţe cu totul speciale vor exista doi câştigători, o fată şi un băiat, fiecare dintre aceştia intrand în posesia premiului de 10.000 de Euro.

12:00 – 13:00 STIRILE KANAL D – stiri, sport, prezinta Ilinca Obadescu, AP

13:00 – 15:00 IN CAUTAREA ADEVARULUI – drama, prezinta: Ernest, AP

15:00 – 17:30 CASA IUBIRII – divertisment, prezinta: Andreea Mantea, AP

17:30 – 19:00 JOCUL CUVINTELOR CU DAN NEGRU – divertisment, prezinta: Dan Negru, AP

19:00 – 20:00 STIRILE KANAL D – cu: Silvia Ionita, AP

20:00 – 22:30 MA NUMESC ZULEYHA – serial, Turcia, 2018, regia: Evren Karabiyik, Murat Saraçoglu, Faruk Teber, cu: Hilal Altinbilek, Ugur Gunes, Vahide Gördüm, Murat Ünalmis, titlul original: Bir Zamanlar Cukurova, AP

Advertisement

Synopsis:

              Continuă așadar istoria unei iubiri unice, ce se derulează în Istanbulul anilor ’70, dar și pe tărâmurile fertile din Adana, locuri ce poartă amprenta unor întâmplări în care se scriu povești despre curaj și iubire, dar și despre orgolii, ambiție și tiranie. Fanii indragitului serial îi vor revedea pe eroii preferați, Yilmaz Akkaya (interpretat de Uğur Güneș) și Züleyha (interpretată de Hilal Altınbilek), doi tineri care se iubesc dincolo de limitele impuse de societatea în care trăiesc și de prejudecățile vremii.

În noul sezon “Mă numesc Züleyha” iI regăsim pe cei doi îndrăgostiți în situații dificile: Züleyha suferă în închisoare, unde este incarcerata pentru că a atentat la viața soțului său, Demir Yaman (Murat Ünalmıș), iar Yilmaz continuă, din umbra, să îi poarte acesteia de grijă, pentru ca dragostea din sufletul sau inca este vie.

Mujgan (Melike İpek Yalova), soția lui Yilmaz, nu renuntă la obsesia ei pentru Züleyha. Cu toate ca se face vinovată de încarcerarea frumoasei Züleyha, Mujgan este decisă să scape definitiv de cea care ii umbreste existenta, Züleyha. Mama lui Demir intervine asupra eliberării nurorii sale și reușește să-și convingă fiul să își ierte soția pentru fapta sa. Züleyha nu bănuiește însă că eliberarea din închisoare îi poate aduce moartea…

22:30 – 0:00 JOCUL CUVINTELOR CU DAN NEGRU – divertisment, prezinta: Dan Negru, AP

Descriere:

            În fiecare ediție a emisiunii, 5 concurenți se află față în față cu Dan Negru, pentru a-și testa vocabularul și spontaneitatea. Înțelegerea sensurilor şi uşurinţa de a face conexiunile potrivite sunt acele ingrediente care îi oferă oricărui participant şansa găsirii cuvântului corect. Pentru că Dan Negru dă definiţia, iar concurenţii găsesc soluţia! Participanții “Jocul cuvintelor cu Dan Negru” au la dispoziție 4 minute pentru a afla 14 cuvinte, în urma definițiilor primite chiar de la prezentatorul show-ului. Efortul concurenților va fi răsplătit cu premii importante în bani, dacă aceștia reușesc să afle răspunsurile corecte.

0:00 – 1:00 STIRILE KANAL D – r

1:00 – 4:15 CASA IUBIRII – r

4:15 – 4:45 PASTILA DE RAS – r

Advertisement

4:45 – 5:30 STIRILE KANAL D – r

5:30 – 7:00 IN CAUTAREA ADEVARULUI – r

ACASA

06:00 – (AP romance) Serial: Jocul cu focul, ep. 369, 370, 371 si 372 (repeat)

08:00 – (AP romance) Serial: Dragoste fara cuvinte, ep. 97 (repeat) 

09:00 – (AP drama) Serial: Calea spre iertare, ep. 52 (repeat)

10:00 – (AP romance) Serial: Iubirea are numele tau, ep. 72 (repeat)

11:00 -(AP romance) Serial: Sa invingi trecutul, ep. 38 (repeat)

12:00(AP romance) Serial: Si nos dejan (2021) – Aproape de iubire, ep. 73

13:00 – (AP reality) Married at first sight Australia: Casatoriti pe nevazute (AU) – S5, ep. 25 si 26

Advertisement

16:00 (AP romance) Serial: Agniphera (2017) – Jocul cu focul, ep. 373, 374, 375 si 376

18:00(AP romance) Serial: Vencer el pasado (2021) – Sa invingi trecutul, ep. 39

19:00(AP romance) Serial: Adini Sen Koy (2016) – Iubirea are numele tau, ep. 73

20:00 – Mancare pe care

21:00 – (AP romance) Serial: Ask Laftan Anlamaz (2016) – Dragoste fara cuvinte, ep. 98

22:00 – (AP drama) Serial: Kefaret (2020) – Calea spre iertare, ep. 53

23:00 -Mancare pe care (repeat)

00:00 – (AP romance) Serial: Aproape de iubire, ep. 73 (repeat)

01:00 – (AP romance) Serial: Iubirea are numele tau, ep. 73 (repeat)

01:45 – (AP drama) Serial: Calea spre iertare, ep. 53 (repeat)

Advertisement

02:30 – (AP romance) Serial: Sa invingi trecutul, ep. 39 (repeat)                  

03:30 – Mancare pe care (repeat)

04:15 – (AP romance) Serial: Aproape de iubire, ep. 73 (repeat)

05:00 – (AP romance) Serial: Iubirea are numele tau, ep. 73 (repeat)

PRO ARENA

06.00 Ora exacta in sport ®   <reluare >

07.00 Stiri Sport.ro

07.30 M.A.S.H. ep. 15+16, s7    < CNA AP comedie; M.A.S.H.; 1972>

08.30 Brooklyn 99 ep. 4+5, s2   < CNA Ap comedie; Brooklyn Nine-Nine; 2013>

09.30 Ora exacta in sport (DIRECT)

Advertisement

12.30 Stiri Sport.ro

13.00 Ce spun românii 

14.00 M.A.S.H. ep. 17+18, s7  < CNA AP comedie; M.A.S.H.; 1972>

15.00 Brooklyn 99 ep. 6+7, s2   < CNA Ap comedie; Brooklyn Nine-Nine; 2013>

16.00 De râsul lumii ep. 7, s27  <CNA AP divertisment; America’s funniest home videos; 1989>

17.00 Ora exacta in sport ®   <reluare >

19.00 Aşii amanetului ep. 25+26, s3 < CNA AP reality; Pawn Stars 2009>

20.00 Colecția de la Count’s Kustoms ep. 3+4, s1 < CNA AP reality; Counting Cars 2012>

21.00 Magnum, detectiv particular  ep. 20, s1  < CNA 12 action; Magnum P.I.; 2018>

22.00 Cobra 11 în alertă   ep. 5, s25  < CNA 12 action; Alarm Fur Cobra 11; 1996>

Advertisement

23.00 Aşii amanetului ep. 25+26, s3 < CNA AP reality; Pawn Stars 2009>

00.00 Stiri Sport.ro

00.30 Magnum, detectiv particular  ep. 20, s1  < CNA 12 action; Magnum P.I.; 2018>

01.30 Ora exacta in sport ®   <reluare >

03.30 Dosarele X ep. 2, s2  < CNA 12 action; X-Files Special; 2016 >

04.30 La Bloc ep. 258+259+260 <CNA AP divertisment; 2002>

PRO CINEMA

06:15 – La Maruta (reluare)

08:15 – (AP-adventure comedy) Film: Zeus And Roxanne (reluare 14 iun)   

10:15 – (AP-divertisment) La bloc, episodul 152, 153, 154, 155 (reluare)

Advertisement

12:30 – (AP-comedy) Film: Sgt Bilko (reluare protv 11 iun)   

14:30 – (AP-comedy romance) Film: My Life In Ruins (reluare protv 11 iun)   

16:30 – (AP-comedy) Film: Jurassic School – Am făcut un dinozaur (2017) 

18:15 – (AP-divertisment) La bloc, episodul 156, 157, 158, 159 

20:30 – (12-comedy) Film: Duplex – Duplex (2003)

22:15 – (15-action sf ) Film: Life – Viață: Primele semne (2017) 

00:15 – (12-comedy) Film: Duplex (reluare)

02:00 – La Maruta (reluare)

03:45 – (AP-divertisment) La bloc, episodul 154, 155, 156, 157, 158 (reluare)

Advertisement

NATIONAL TV

  • 01:1512 Iubita mea este un monstru
    Film – Comedie (R), SUA, Canada, Spania, Coreea de Sud, 2016
  • 03:30 Albumul national
  • 05:00 Stiri
  • 05:30 Baronii
  • 06:00 Pastila Voua
  • 06:15 Albumul national
  • 08:15 Pastila Voua
  • 08:30AP Miezul Problemei
    Emisiune – Publicistica (R)
  • 09:45 Dragostea gaseste o cale (ep. 159)
    Serial – Drama (R), 2014
  • 10:45 Pastila Voua
  • 11:15 Teleshopping
  • 11:30 Baronii
  • 12:45 Teleshoping
  • 13:00 Stiri
  • 13:15 Pastila Voua
  • 13:30 Baronii
  • 14:00 Teleshoping
  • 14:15 Pastila Voua
  • 14:30 Don Matteo (ep. 115)
    Serial – Comedie (R), 2000
  • 15:45 Pastila Voua
  • 16:00 Teleshoping
  • 16:15 Destine ratacite (ep. 1005)
    Serial – Drama (R), 2011
  • 17:15 Don Matteo (ep. 116)
    Serial – Comedie, 2000
  • 18:30AP Stirile National TV
    Emisiune – Stiri
  • 19:00 Destine ratacite (ep. 1008)
    Serial – Drama, 2011
  • 20:0012 Urmele tradarii
    Film – Actiune, Mexic, SUA , 2013
  • 22:0015 Adevarul care ucide
    Film – Actiune SF, Canada, SUA, Marea Britanie, 2017

Comentarii

comments

Powered by Facebook Comments

Reclame
Advertisement
Click to comment

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.




MOTOR CAUTARE GOOGLE

ADVERTORIALE

www.creditrapid.ro

motocultor

pentru sufletul tau

Advertisement

Facebook

Advertisement

IN Trending