Connect with us

RECOMANDARI TV

Program TV, azi, 17 aprilie 2022

Published

on

Foto Credit: RADAR DE MEDIA
Reclame

RADAR DE MEDIA vă prezintă zilnic recomandări TV pentru principalii jucatori de pe piață: PRO TV, ANTENA 1, PRIMA TV, KANAL D, PRO ARENA, ACASA.

PRO TV

07:00 – Ştirile PRO•TV     

10:00 – Doctor de bine  

10:30 – Umami: al 5-lea gust

11:00 – (AP-comedy) Film: Grown Ups (reluare) 

13:00 – Ştirile PRO•TV     

13:15 – Apropo Tv

14:15 – MasterChef (reluare)        

16:00 – Imperiul leilor (reluare)        

18:00 – România, te iubesc !     

19:00 – Ştirile PRO•TV     

  • Sport     
  • Vremea

20:00 – (AP-reality) SURVIVOR România    

23:00 – (12-action) Film: Mission: Impossible – Misiune imposibilă (1996)

01:15 – Apropo Tv (reluare) 

02:15 – (15-comedy) Film: A Simple Favor (reluare 15 apr)   

04:30 – Doctor de bine (reluare)   

05:00 – Ce spun românii (reluare)   

ANTENA 1

06.00 Observator/Sport/Meteo(live)

09.00 Divertisment: Neatza de weekend (live)

13.00 Observator (live)

13.30 Cooking Show: Hello Chef (Sezon nou)

Advertisement

14.30 Animatie:“Shrek”

An de productie: SUA 2001

Regia: Andrew Adamson, Vicky Jenson

A fost odata candva un capcaun pe nume Shrek  care traia intr-o mlastina indepartata si a carui liniste pretioasa a fost din senin tulburata de invazia unor personaje din povesti – niste soricei orbi in mancarea lui, un lup mare si rau in patul lui, cei trei purcelusi … si inca o multime de alte personaje surghiunite din regatul lor de catre Lordul Farquaad cel rau . Determinat sa le salveze casa si pentru a-si recapata linistea din propriul camin, Shrek cade la intelegere cu Farquaad si pleaca sa o recupereze pe frumoasa printesa Fiona pentru a deveni mireasa Lordului. Tovarasul sau de calatorie este glumetul Donkey care ar face orice pentru Shrek … mai putin sa taca din gura. Salvarea printesei din mainile unui dragon (de fapt dragonita) care sufla flacari se dovedeste a fi usoara dar problemelor lor i-au amploare atunci cand secretul intunecat al printesei iese la iveala.

16.15 Chefi fara limite (r)

19.00 Observator/Sport/Meteo (live)

20.30 (12) Divertisment: iUmor– sezon nou

00.00 (15) Divertisment: iMai mult Umor

00.10 Chefi fara limite (r)

03.00 Observator (r)

04.00 Film: “Misiune imposibila: Natiunea Secreta” – “Mission: Impossible – Rogue Nation”  (r)

PRIMA TV

08:00 Alege reteta nationala ®

10:00 Ora de Profit.ro

          Cu: Raluca Al Hadad

11:00 Insider politic

          Cu: Sebastian Zachmann

13:00 Film serial:Secretele presedintelui ®

14:00 Poezie si delicatețuri- SEZON NOU

          Cu: Mircea Dinescu

Advertisement

16:00 Cronica Carcotasilor ®

18:00 Focus 18 – cele mai importante știri ale zilei

19:30 Flash monden cu Diana Bart si Cove – BEST OF

20:00 Schimb de mame – SR

22:00 Insider politic/ Mircea Dinescu®

23:00 Poezie și delicatețuri ®

01:00 Film: Ultima razie®

03:30 Flash monden ®

04:00 Exclusiv VIP®

KANAL D

7:30 – 8:00 SPORT, DIETA SI O VEDETA – divertisment, AP

8:00 – 10:30 MIREASA DIN ISTANBUL – serial, redifuzare, AP

10:30 – 11:30 ROVENTURA – r, AP

11:30 – 12:00 APEL LA CONSILIER – magazin, AP

“Apel la consilier”, emisiune care ne oferă informații utile despre cele mai frecvente scheme de investigații, de tratament sau intervenții chirurgicale.

Săptamânal, consilierul medical Eva Pavel ne va prezenta soluții și tehnologii inovatoare pentru diverse probleme de sănătate și va discuta cu specialiști din străinătate, pentru a ne oferi informații foarte utile care ne pot ajuta în situații specifice.

12:00 – 13:00 STIRILE KANAL D – prezinta: Simona Patruleasa, AP

13:00 – 14:30 IN CAUTAREA ADEVARULUI – r

14:30 – 16:00 ASTA-I ROMANIA! – magazin, prezinta: Mihai Ghita, AP

16:00 – 18:00 CASA IUBIRII – divertisment, prezinta: Andreea Mantea, AP

Advertisement

Descriere:

14 concurenţi, 7 fete şi 7 baieti, vor intra în Casa iubirii pentru a-şi găsi dragostea, iar Andreea Mantea le va fi alături pe tot parcursul show-ului, ghidându-i cu empatie, pe drumul sinuos al descoperirii de sine şi a celuilalt. La capătul acestei experienţe cu totul speciale vor exista doi câştigători, o fată şi un băiat, fiecare dintre aceştia intrand în posesia premiului de 10.000 de Euro.

18:00 – 19:00 STIRILE KANAL D – cu: Christian Sabbagh, AP

19:00 – 20:00 CASA IUBIRII – divertisment, prezinta: Andreea Mantea, AP

Descriere:

14 concurenţi, 7 fete şi 7 baieti, vor intra în Casa iubirii pentru a-şi găsi dragostea, iar Andreea Mantea le va fi alături pe tot parcursul show-ului, ghidându-i cu empatie, pe drumul sinuos al descoperirii de sine şi a celuilalt. La capătul acestei experienţe cu totul speciale vor exista doi câştigători, o fată şi un băiat, fiecare dintre aceştia intrand în posesia premiului de 10.000 de Euro.

20:00 – 22:30 ROATA NOROCULUI – divertisment, cu: Bursucu si Ana-Maria Barnoschi, AP

22:30 – 0:45 40 DE INTREBARI CU DENISE RIFAI – divertisment, prezinta: Denise Rifai, AP

0:45 – 1:45 STIRILE KANAL D – r

ACASA

08:00 – (AP reality) Banii sau dragostea? – S1, ep. 7 si 8 (repeat)

10:00 – (AP romance) Serial: Iubirea are numele tau, ep. 13 (repeat)

11:00-(AP romance) Serial: Inimi impietrite (repeat)

12:00(AP romance) Serial: Si nos dejan (2021) – Aproape de iubire, ep. 14

13:00 – (AP reality) Survivor Romania (repeat)

16:00- (AP romance) Film: – Toata dragostea (repeat)  

18:00(AP romance) Serial: La Desalmada (2021) – Inimi impietrite, ep. 70

19:00(AP romance) Serial: Adini Sen Koy (2016) – Iubirea are numele tau, ep. 14 20:00 – (AP drama) Lectii de viata

21:00 – (AP romance) Film: A wedding to remember (2021) – La nunta si la rau

23:00 -MasterChef: Restul e placere (repeat)

Advertisement

00:00 – (12 reality) Survivor: ExtraShow

01:00 – (AP romance) Serial: Iubirea are numele tau, ep. 14 (repeat)

02:00 – (AP drama) Lectii de viata (repeat)

03:00 -(AP romance) Serial: Inimi impietrite (repeat)

04:00 – (12 reality) Survivor: ExtraShow (repeat)

05:00 – (AP drama) Serial: La Piloto – S2 (2017) – Lasa-ma sa zbor – S2, ep. 26

PRO ARENA

07.00 Stiri Sport.ro

07.30 De râsul lumii ep. 7+9, s25  <CNA AP divertisment; America’s funniest home videos; 1989>

09.30 Ora exacta in sport (DIRECT)

12.30 Stiri Sport.ro

13.00 Superspeed  <ProTv >

13.30 I likeIT  <ProTv >

14.00 UEFA Europa League: Barcelona – Frankfurt

16.00 UEFA Europa League: Rezumate

17.00 Special FA Cup (DIRECT)

18.30 FA Cup: Chelsea – Crystal Palace (DIRECT)

20.30 Special FA Cup (DIRECT)

21.00 In slujba poporului  ep. 7+8, s1  < CNA 12 comedie; Servant Of The People 2015>

22.00 UFC Fight Night: Luque vs. Muhammad < CNA AP action >

Advertisement

01.30 Stiri Sport.ro

02.00 In slujba poporului  ep. 7+8, s1  < CNA 12 comedie; Servant Of The People 2015>

03.00 Rezidentul ep. 12, s1  < CNA 15 drama; The resident; 2018 >

04.00 Armă Mortală ep. 19, s2  < CNA 15 action; Lethal weapon; 2016 >

05.00 La Bloc ep. 153+154 <CNA AP divertisment; 2002>

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *




MOTOR CAUTARE GOOGLE

ADVERTORIALE


www.creditrapid.ro

SEO

pentru sufletul tau

Advertisement

Facebook

Advertisement
Advertisement

IN Trending