RADAR DE MEDIA vă prezintă zilnic recomandări TV pentru principalii jucatori de pe piață: PRO TV, ANTENA 1, KANAL D, PRIMA TV, PRO ARENA, PRO CINEMA, NAȚIONAL TV.Pentru a vedea programul TV săptămânal pentru pricipalele posturi, click aici!
.
PRO TV
06:00 – (AP-dramă) Lecţii de viaţă (reluare)
07:00 – Ştirile PRO•TV
10:00 – (AP-comedy) Film: Ace Ventura: When Nature Calls – Ace Ventura – Un nebun în Africa (1995)
11:45 – Batem palma? (reluare)
- Ştirile PRO•TV
12:45 – (AP-romance) Film: All the Pretty Horses – Pasiune neîmblînzită (2000)
15:00 – (AP-animation) Film: Middle School: Worst Times Of My Life – Şcoala: cei mai urâţi ani (2016)
16:45 – (AP-adventure) Film: Max – Max (2015)
19:00 – Ştirile PRO•TV
- Sport
- Vremea
20:00 – (12-action) Film: The Ice Road – Drumul terorii (2021)
22:15 – (15-action) Film: Faster – Faster: Iute ca glonţul (2010)
00:15 – (15-action) Film: Nowhere to Run (reluare 19 ian)
02:15 – (AP-adventure) Film: Max (reluare)
04:15 – România, te iubesc !
05:00 – Batem palma? (reluare)
ANTENA 1
06.00 Observator/Sport/Meteo(live)
09.00 Divertisment: Neatza de weekend (live)
13.00 Observator (live)
14.00 Cooking Show: Hello chef (re-run)
15.00 Film: “Brigada Diverse intră în acţiune”
An de producţie: România, 1970
Genul: comedie
Regia: Mircea Drăgan
Cu: Toma Caragiu, Puiu Călinescu, Dem Rădulescu, Iurie Darie
Brigada Diverse intră în acţiune pentru a scoate la iveală adevărul într-un caz de omor şi de furtişaguri. Totul porneşte de la o sesizare aparent banală: s-a furat căţelul unei doamne, după ce hoţul a forţat uşa cu un şperaclu. Însă nu peste mult timp, cazul se dovedeşte a fi mult mai complicat. Ritmul alert al acţiunii şi suspansul caracteristice genului poliţist sunt puse în umbră de comicul de situaţie.
17.00 Film: „Calatorie spre centrul pamantului” – „Journey to the Centre of the Earth” (r)
19.00 Observator/Sport/Meteo(live)
20.00 (AP)Reality Show: America Express – Drumul aurului – Premiera
23.30 Film: “21 Jump Street: O adresa de pomina” – “21 Jump Street” (r)
01.30 Serial: „Dragoste de tata” (Turcia 2019) „Benim Tatli Yalanim – My Sweet Lie”
04.00 Film: “Brigada Diverse intră în acţiune” (r)
KANAL D
6:45 – 7:30 STIRILE KANAL D – r
7:30 – 8:00 SPORT, DIETA SI O VEDETA – divertisment, AP
8:00 – 8:30 PASTILA DE RAS – r
8:30 – 9:30 ROVENTURA – r
9:30 – 10:00 APEL LA CONSILIER – magazin, AP
“Apel la consilier”, emisiune care ne oferă informații utile despre cele mai frecvente scheme de investigații, de tratament sau intervenții chirurgicale.
Săptamânal, consilierul medical Eva Pavel ne va prezenta soluții și tehnologii inovatoare pentru diverse probleme de sănătate și va discuta cu specialiști din străinătate, pentru a ne oferi informații foarte utile care ne pot ajuta în situații specifice.
10:00 – 12:00 TEO SHOW – divertisment, prezinta Teo Trandafir, AP
12:00 – 13:00 STIRILE KANAL D – prezinta: Cristina Dorobantu, AP
13:00 – 14:30 IN CAUTAREA ADEVARULUI – r
14:30 – 16:00 ASTA-I ROMANIA! – magazin, prezinta: Mihai Ghita, AP
16:00 – 18:00 CASA IUBIRII – divertisment, finala, prezinta: Andreea Mantea, AP
Descriere:
14 concurenţi, 7 fete şi 7 baieti, vor intra în Casa iubirii pentru a-şi găsi dragostea, iar Andreea Mantea le va fi alături pe tot parcursul show-ului, ghidându-i cu empatie, pe drumul sinuos al descoperirii de sine şi a celuilalt. La capătul acestei experienţe cu totul speciale vor exista doi câştigători, o fată şi un băiat, fiecare dintre aceştia intrand în posesia premiului de 10.000 de Euro.
18:00 – 19:00 STIRILE KANAL D – cu: Silvia Ionita
19:00 – 20:00 CASA IUBIRII – divertisment, prezinta: Andreea Mantea, AP
Descriere:
14 concurenţi, 7 fete şi 7 baieti, vor intra în Casa iubirii pentru a-şi găsi dragostea, iar Andreea Mantea le va fi alături pe tot parcursul show-ului, ghidându-i cu empatie, pe drumul sinuos al descoperirii de sine şi a celuilalt. La capătul acestei experienţe cu totul speciale vor exista doi câştigători, o fată şi un băiat, fiecare dintre aceştia intrand în posesia premiului de 10.000 de Euro.
20:00 – 22:00 TU URMEZI! – divertisment, prezinta: Dan Negru, AP
22:00 – 0:30 40 DE INTREBARI CU DENISE RIFAI – divertisment, AP
0:30 – 2:30 FARA EGAL – drama, 2006, regia: Walter Hill, cu: Wesley Snipes, Ving Rhames, titlul original: “Undisputed”, 15
Sinopsys:
În urmã cu zece ani, Monroe Hutchen (WESLEY SNIPES) era un boxeur din California aflat în plinã ascensiune. Dar într-o noapte, într-un acces de furie comite o crimã care-l condamnã la închisoare pe viatã fãrã posibilitatea eliberãrii conditionate. El îsi ispãseste pedeapsa în nou construita închisoare Sweetwater din Desertul Mojave o institutie corectionalã de maximã securitate pentru cei ce au comis crime, jafuri armate, violuri precum si pentru cei care au avut legãturã cu crima organizatã.
2:30 – 3:30 STIRILE KANAL D – r
3:30 – 5:00 CASA IUBIRII – r
5:00 – 5:45 STIRILE KANAL D – r
PRIMA TV
07:00 Sanatate cu stil ®
07:30 Flash monden
08:00 Insider politic
10:00 Podcast Spune-mi cine esti, episodul 3
11:00 Secretele presedintelui
12:00 Totu-i fain ®
14:00 Poezie si delicatețuri cu Mircea Dinescu
16:00 Cronica carcotasilor ®
18:00 Focus 18 – cele mai importante știri ale zilei
19:30: Flash monden
20:00 Schimb de mame®
22:00 SUPERNANNY ®
23:00 Poezie si delicatețuri cu Mircea Dinescu®
01:30 Film Rocky II®
04:00 Flash monden ®
05:00 Cronica Carcotasilor®
PRO ARENA
05.00 UFC 283: Teixeira vs. Hill (DIRECT) < CNA AP action >
08.30 Marea Ţăcăneală ep. 5+6, s12 <CNA AP divertisment; Ridiculousness; 2011>
09.30 Stiri Sport.ro
10.00 Ora exacta in sport (DIRECT)
12.30 Stiri Sport.ro
13.00 Superspeed <ProTv >
13.30 I likeIT <ProTv >
14.00 Camionagiii ghețurilor ep. 3+4, s8< CNA AP reality; Ice road truckers 2007>
16.00 Marea Ţăcăneală ep. 7+8, s12 <CNA AP divertisment; Ridiculousness; 2011>
17.00 Ora exacta in sport ® <reluare – interviu 10>
17.30 Handbal Feminin: Gloria Bistrita – CS Magura Cisnadie (DIRECT)
19.00 Zeii Sportului ep. 39+40 < documentar Ap; The greatest of all time >
20.00 Supermașini ep. 2, s2 < CNA AP reality; Supercar Superbuild >
21.00 Ai nostri ep. 6, s1 < CNA 12 comedie; 2017>
22.00 UFC 283: Teixeira vs. Hill < CNA AP action >
01.00 Stiri Sport.ro
01.30 Ai nostri ep. 6, s1 < CNA 12 comedie; 2017>
02.30 Găsit nevinovat ep. 1, s1 < CNA 15 Thriller; Proven Innocent; 2019>
03.30 Lista neagra ep. 2, s6 < CNA 15 action; Blacklistt; 2013>
04.30 La Bloc ep. 337+338+339 <CNA AP divertisment; 2002>
PRO CINEMA
06:00 – (AP-divertisment) La bloc, episodul 492, 493 (reluare)
07:00 – Batem palma? (reluare protv)
09:00 – (AP-mystery drama) Film: Hailey Dean Mystery: A Prescription for Murder (reluare 20 ian)
10:45 – (AP-divertisment) La bloc, episodul 490, 491, 492, 493 (reluare)
13:00 – (AP-adventure) Film: Robo-Dog (reluare 21 ian)
14:45 – (AP-comedy) Film: Un film simplu (2008)
16:30 – (AP-animation) Film: Captain Underpants – Aventurile Căpitanului Underpants (2017)
18:15 – (AP-divertisment) La bloc, episodul 494, 495, 496, 497
20:30 – (AP-adventure) Film: Extraordinary Adventures of Adele Blanc – Adele Blanc Sec (2010)
22:45 – (15-drama byography) Film: Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile – Extrem de pervers, şocant de violent şi diabolic (2019)
01:00 – (15-action) Film: Chronicles of Riddick (reluare 20 ian)
03:15 – Apropo Tv
04:00 – (AP-divertisment) La bloc, episodul 494, 495, 496, 497 (reluare)
- ANNKA lanseaza videoclipul “Una Felina”, prima piesa in Limba Spaniola din cariera artistei
- Pardoseala epoxidică: O soluție durabilă și cu o estetică plăcută
- Cezar se pregateste sa ia cu asalt piata muzicala din Romania
- Marea premieră a noului sezon Chefi la cuțite, în această seară, la Antena 1. Jurații se înfruntă pentru prima amuletă
- Diseară, în CLANUL, Ilinca îi va spune lui David adevărul despre Tudor: „e frate-tu!”