Connect with us

RECOMANDARI TV

Program TV azi 28 mai 2022

Published

on

Foto Credit: RADAR DE MEDIA

RADAR DE MEDIA vă prezintă zilnic recomandări TV pentru principalii jucatori de pe piață: PRO TV, ANTENA 1, KANAL D, PRO ARENA, ACASA, PRO CINEMA.

PRO TV

06:00 – (AP-dramă) Lecţii de viaţă (reluare) 

07:00 – Ştirile PRO•TV     

10:00 – I like IT     

10:30 – Superspeed la ProTv     

11:00 – (AP-comedy) Film: Furry Vengeance – Brigada pestriţă (2010)

12:50 – Ştirile PRO•TV     

13:00 – (AP-comedy) Film: Larry The Cable Guy: Health Inspector – Larry de la cablu (2006)

14:45 – (AP-divertisment) Românii au talent (reluare) 

19:00 – Ştirile PRO•TV     

Advertisement
  • Sport     
  • Vremea

20:00 – (12-action) Film: Cradle 2 the Grave – Parteneri neobişnuiţi (2003)

22:00 – (12-action) Film: Real Steel – Pumni de oţel (2011)

00:30 – (12-action comedy) Film: Five Killers ( Killers) (reluare 26 mai)

02:30 – (12-comedy) Las Fierbinţi (reluare)

04:15 – (AP-comedy) Film: Furry Vengeance (reluare)

ANTENA 1

06:00 – (AP-dramă) Lecţii de viaţă (reluare) 

07:00 – Ştirile PRO•TV     

10:00 – I like IT     

10:30 – Superspeed la ProTv     

11:00 – (AP-comedy) Film: Furry Vengeance – Brigada pestriţă (2010)

Advertisement

12:50 – Ştirile PRO•TV     

13:00 – (AP-comedy) Film: Larry The Cable Guy: Health Inspector – Larry de la cablu (2006)

14:45 – (AP-divertisment) Românii au talent (reluare) 

19:00 – Ştirile PRO•TV     

  • Sport     
  • Vremea

20:00 – (12-action) Film: Cradle 2 the Grave – Parteneri neobişnuiţi (2003)

22:00 – (12-action) Film: Real Steel – Pumni de oţel (2011)

00:30 – (12-action comedy) Film: Five Killers ( Killers) (reluare 26 mai)

02:30 – (12-comedy) Las Fierbinţi (reluare)

04:15 – (AP-comedy) Film: Furry Vengeance (reluare)

KANAL D

6:45 – 7:30 STIRILE KANAL D – r

Advertisement

7:30 – 8:00 Apel la consilier – r, AP

8:00 – 10:00 Mireasa din Istanbul – serial, redifuzare, AP

10:00 – 11:30 ASTA-I ROMANIA! – r

11:30 – 12:00 SPORT, DIETA SI O VEDETA – magazin, prezinta Florentina Opris, AP

12:00 – 13:00 STIRILE KANAL D – prezinta: Cristina Dorobantu; AP

13:00 – 15:00 IN CAUTAREA ADEVARULUI – drama, prezinta: Ernest, AP

15:00 – 16:00 ROVENTURA – magazin, prezinta George Mihai si Andreea Stravoiu, AP

16:00 – 18:00 CASA IUBIRII – divertisment, prezinta: Andreea Mantea, AP

Descriere:

14 concurenţi, 7 fete şi 7 baieti, vor intra în Casa iubirii pentru a-şi găsi dragostea, iar Andreea Mantea le va fi alături pe tot parcursul show-ului, ghidându-i cu empatie, pe drumul sinuos al descoperirii de sine şi a celuilalt. La capătul acestei experienţe cu totul speciale vor exista doi câştigători, o fată şi un băiat, fiecare dintre aceştia intrand în posesia premiului de 10.000 de Euro.

Advertisement

18:00 – 19:00 STIRILE KANAL D – cu: Christian Sabbagh

19:00 – 20:00 CASA IUBIRII – divertisment, prezinta: Andreea Mantea, AP

Descriere:

14 concurenţi, 7 fete şi 7 baieti, vor intra în Casa iubirii pentru a-şi găsi dragostea, iar Andreea Mantea le va fi alături pe tot parcursul show-ului, ghidându-i cu empatie, pe drumul sinuos al descoperirii de sine şi a celuilalt. La capătul acestei experienţe cu totul speciale vor exista doi câştigători, o fată şi un băiat, fiecare dintre aceştia intrand în posesia premiului de 10.000 de Euro.

20:00 – 21:15 STRADA SPERANTEI – serial comedie, AP

Distributie:Monica Anghel, Claudiu Maier, Sorin Pârcălab, Diana Dumitrescu, Cătălina Grama, Ovidiu Niculescu, Andreea Doinea, Irina Ştefan, Dragos Muşat, Gicu Gojira, Lia Sinchevici, Şerban Gomoi, Alexandru Conovaru, Aristiţa Oprea

Descriere:Povestea serialului are în centru trei familii foarte diferite de bucureşteni, vecine pe aceeaşi stradă. Poveştile acestora se desfaşoară în paralel şi se ramifică într-o serie de situaţii comice, în care se pot regăsi telespectatorii. Diferenţele dintre membrii acestor familii devin o sursă inepuizabilă de conflicte, tensiuni, dar şi multă comedie. Există şi ceva care îi uneşte în tot acest tumult, Strada Speranţei, cea pe care locuiesc, suferă şi speră cu toţii, dar şi provocarea lansată de un investitor care urmareşte să cumpere toate imobilele şi să le transforme într-un complex de birouri.

Pe Strada Speranţei, unde sărăcia şi bogăţia se combină într-un mod atât de cunoscut românilor, îşi trăieşte dramele, dar şi bucuriile, familia modestă reprezentată de pionii principali, Coca (Andreea Doinea) şi Nelu Matache (Sorin Parcalab), care locuiesc în casa bunicii Anghelina (Aristiţa Oprea).  Familia din clasa mijlocie este alcatuită din Mia (Monica Anghel) şi Viorel Teodorescu (Ovidiu Niculescu), doi întreprinzători care deţin un mic magazin alimentar şi un service auto, în curtea casei în care locuiesc.

Au pornit de jos, după Revoluţie, facând comerţ ilegal cu blugi şi ţigări şi au ajuns să se descurce “onorabil” în micuţa comunitate de pe Strada Speranţei. Cel de-al treilea cuplu este reprezentat de avocatul Titus Popescu (Claudiu Maier), bine situat financiar, şi de logodnica Denisa (Cătălina Grama). Locuiesc împreuna într-o vilă superbă, şi se bucură de toate beneficiile bogăţiei. Între ei există un raport de interese constant; el e activat de frumuseţea logodnicei, în vreme ce aceasta este motivată de perspectiva avuţiei. Echilibrul acesta va fi insă cutremurat de o suavă apariţie feminină… 

Fiecare familie reprezintă un ghem de aspiraţii, emoţii, minciuni sau invidii mărunte sau mari, iar în jurul membrilor principali ai acestora gravitează apropiaţi, membri ai familiei extinse, personaje şi tipologii comice, foarte bine conturate, generatoare de umor.

Advertisement

21:15 – 22:30 STRADA SPERANTEI – serial comedie, AP

Distributie:Monica Anghel, Claudiu Maier, Sorin Pârcălab, Diana Dumitrescu, Cătălina Grama, Ovidiu Niculescu, Andreea Doinea, Irina Ştefan, Dragos Muşat, Gicu Gojira, Lia Sinchevici, Şerban Gomoi, Alexandru Conovaru, Aristiţa Oprea

22:30 – 0:30 OCHII DIN UMBRA – divertisment, prezinta: Ernest, 12

0:30 – 2:30 TEROARE PE MARE – film artistic, 2019, regia: Chris Helton, cu: Casper Van Dien, Judd Nelson, titlul original: DEAD WATER, 15

2:30 – 3:15 STIRILE KANAL D – r

3:15 – 5:00 CASA IUBIRII – r

5:00 – 6:45 IN CAUTAREA ADEVARULUI – r

ACASA

05:45 – (AP romance) Film: Zbor in doi(repeat)  

07:30 – (AP reality) Banii sau dragostea? – S2, ep. 19, 20 si 21 (repeat)

10:00 – (AP romance) Serial: Iubirea are numele tau, ep. 54 (repeat)

Advertisement

11:00 -(AP romance) Serial: Sa invingi trecutul, ep. 20 (repeat)

12:00(AP romance) Serial: Si nos dejan (2021) – Aproape de iubire, ep. 55

13:00 – (AP reality) Survivor Romania (repeat)

16:00- (AP romance) Film: Zbor in doi (repeat)  

18:00(AP romance) Serial: Vencer el pasado (2021) – Sa invingi trecutul, ep. 21

19:00(AP romance) Serial: Adini Sen Koy (2016) – Iubirea are numele tau, ep. 55

20:00 – MasterChef: Restul e placere

21:00 – (AP romance) Film: Lemonade stand romance (2021) – Dragoste si limonada

23:00 – (12 comedie) Profu’ – S1, ep. 3

00:00 – (AP romance) Serial: Aproape de iubire, ep. 55 (repeat)

Advertisement

01:00 – (AP romance) Serial: Iubirea are numele tau, ep. 55 (repeat)

01:45 – MasterChef: Restul e placere (repeat)

02:30 – (AP romance) Serial: Sa invingi trecutul, ep. 21 (repeat)      

03:30 – (12 comedie) Profu’ – S1, ep. 3 (repeat)

04:15 – (AP romance) Serial: Aproape de iubire, ep. 55 (repeat)

05:00 – (AP drama) Serial: La Piloto – S1 (2017) – Lasa-ma sa zbor – S2, ep. 67

PRO ARENA

06.00 Ora exacta in sport ®   <reluare >

07.00 Stiri Sport.ro

07.30 De râsul lumii ep. 8+9, s26    <CNA AP divertisment; America’s funniest home videos; 1989>

Advertisement

09.30 Stiri Sport.ro

10.00 Ora exacta in sport (DIRECT)

12.30 Stiri Sport.ro

13.00 Apropo TV  <ProTv >

14.00 Camionagiii ghețurilor ep. 14+15, s2    < CNA AP reality; Ice road truckers 2007>

16.00 De râsul lumii ep. 16, s26  <CNA AP divertisment; America’s funniest home videos; 1989>

17.00 Ora exacta in sport ®   <reluare >

19.00 Michael Jordan: Ultimul dans  ep. 10 < CNA AP documentar; The Last Dance; 2020>

20.00 Celebrități în sălbăticie cu Bear Grylls  ep. 6, s2 < CNA AP reality; Running Wild with Bear Grylls 2014>

21.00 In slujba poporului  ep. 1+2, s2  < CNA 12 comedie; Servant Of The People 2015>

Advertisement

22.00 BOX Mania ep.7  < CNA 12 action >

23.00 UFC Club ep.7 < CNA 12 action >

00.00 Stiri Sport.ro

00.30 In slujba poporului  ep. 1+2, s2  < CNA 12 comedie; Servant Of The People 2015>

01.30 Ora exacta in sport ®   <reluare >

04.00 Asta-i povestea! ep. 16, s2  < CNA 12 comedie; This Is Us; 2016 >

05.00 La Bloc ep. 208+209  <CNA AP divertisment; 2002>

PRO CINEMA

06:00 – Ce spun românii (reluare protv)

07:00 – (AP-comedy drama) Film: Good Boy! (reluare 27 mai)

Advertisement

08:45 – (AP-divertisment) La bloc, episodul 81, 82, 83, 84 (reluare)

11:00 – (AP-comedy) Film: Madea’s Witness Protection (reluare 27 mai)

13:15 – (AP-comedy) Film: Actorul şi sălbaticii (1974)

16:30 – (AP-adventure) Film: Hallmark: Cookie MobsterPrăjituri nevinovate (2014)

18:15 – (AP-divertisment) La bloc, episodul 85, 86, 87, 88 

20:30 – (12-drama sf) Film: Lucy in the Sky – Lucy printre stele (2019)

23:00 – (15-comedy adventure) Film: Zombieland – Bun venit in Zombieland (2009)

00:45 – (12-drama sf) Film: Lucy in the Sky (reluare)

03:15 – Apropo Tv

04:15 – (AP-divertisment) La bloc, episodul 87, 88 (reluare)

Advertisement

Comentarii

comments

Powered by Facebook Comments

Reclame
Advertisement
Click to comment

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.




MOTOR CAUTARE GOOGLE

ADVERTORIALE

www.creditrapid.ro

motocultor

pentru sufletul tau

Advertisement

Facebook

Advertisement

IN Trending