RADAR DE MEDIA vă prezintă zilnic recomandări TV pentru principalii jucatori de pe piață: PRO TV, ANTENA 1, KANAL D, PRIMA TV, PRO ARENA, PRO CINEMA, NAȚIONAL TV.
Pentru a vedea programul TV săptămânal pentru pricipalele posturi, click aici!
.
PRO TV
06:00 – Ştirile PRO•TV
10:30 – (AP-magazin) Vorbeşte lumea
13:00 – Ştirile PRO•TV
14:00 – (AP-dramă) Lecţii de viaţă
15:00 – La Măruţă
17:00 – Ştirile PRO•TV
18:00 – Ce spun românii
19:00 – Ştirile PRO•TV
- Sport
- Vremea
20:30 – (12-comedy) Las Fierbinţi
21:30 – (12-action) Film: Daughter of the Wolf – Fiica lupului (2019)
23:30 – Ştirile PRO•TV
00:00 – (15-thriller) Film: Forsaken – Blestemaţi (2016)
02:00 – (AP-dramă) Lecţii de viaţă (reluare)
03:00 – (AP-magazin) Vorbeşte lumea (reluare)
05:00 – Ce spun românii (reluare)
ANTENA 1
06.00 Oservator/Sport/Meteo (live)
08.00 Divertisment: ‘Neatza cu Razvan si Dani (live)
12.00 Observator (live)
14.00 (AP) Reality Show: Mireasa cu Simona Gherghe (live)
16.00 Observator(live)
16.30 (AP) Divertisment: RÂZI CU ROaST De ziua noastra
19.00 Observator/Sport/Meteo (live)
20.30 (Ap) Divertisment: Chefi la cutite – Premiera
00.00 Observator/Sport (live)
00.30 Divertisment: RÂZI CU ROaST De ziua noastra ®
03.00 Observator (r)
04.00 Reality Show: Mireasa ®
KANAL D
5:45 – 9:00 NEMILOSUL ISTANBUL – serial, redifuzare, titlul original: ZALIM ISTANBUL, AP
9:00 – 10:00 STIRILE KANAL D – prezinta: Simona Patruleasa, AP
10:00 – 12:00 CASA IUBIRII – divertisment, prezinta: Andreea Mantea, AP
Descriere:
14 concurenţi, 7 fete şi 7 baieti, vor intra în Casa iubirii pentru a-şi găsi dragostea, iar Andreea Mantea le va fi alături pe tot parcursul show-ului, ghidându-i cu empatie, pe drumul sinuos al descoperirii de sine şi a celuilalt. La capătul acestei experienţe cu totul speciale vor exista doi câştigători, o fată şi un băiat, fiecare dintre aceştia intrand în posesia premiului de 10.000 de Euro.
12:00 – 13:00 STIRILE KANAL D – stiri, sport, prezinta Ilinca Obadescu, AP
13:00 – 15:00 IN CAUTAREA ADEVARULUI – drama, prezinta: Ernest, AP
15:00 – 16:30 JOCUL CUVINTELOR CU DAN NEGRU – divertisment, prezinta: Dan Negru, AP
16:30 – 19:00 CASA IUBIRII – divertisment, prezinta: Andreea Mantea, AP
19:00 – 20:00 STIRILE KANAL D – prezinta Christian Sabbagh
20:00 – 23:00 TOTUL PENTRU FAMILIA MEA – NEW, serial, 2021, regia: Serkan Birinci, cu: Celil Nalçakan, Halit Özgür Sarı, Yiğit Koçak, Su Burcu Yazgı Coşkun, Onur Seyit Yaran, Aylin Akpınar, titlul original: KARDESLERIM, AP
Synopsis:
Patru fraţi ramân orfani după o serie de evenimente tragice. În spatele acestor întâmplări se află maleficul Afik Atakul (interpretat de Celil Nalçakan), un om care îşi va pune amprenta asupra vieţii celor patru.
Kadir (interpretat de Halit Özgür Sari), fratele mai mare, în vârstă de 19 ani, devine protectorul celor trei copii al caror viitor pare unul incert şi întunecat. Kadir este dispus să îşi dea viaţa pentru fraţii lui, iar singurul lui scop este să le susţină acestora educaţia şi să le facă existenţa mai frumoasă.
Piedicile în viaţa celor patru nu contenesc, ajung să trăiască în condiţii improprii, rudele nu doresc custodia acestora, şi totul devine o cursă extrem de dură pentru supravieţuire. Iubirea pe care şi-o poartă şi amintirea vie a părinţilor îi vor ajuta pe cei patru fraţi să treacă prin toate încercările.
23:00 – 1:30 40 DE INTREBARI CU DENISE RIFAI – r, AP
1:30 – 2:30 STIRILE KANAL D – r
2:30 – 5:15 CASA IUBIRII – r
5:15 – 5:45 STIRILE KANAL D – r
PRIMA TV
07:00 Starea Nației ®
08:00 FOCUS
09:00 Teleshopping
09:30 Exclusiv VIP ®
11:00 Teleshopping live
13.00 Serial: Dragoste si razbunare ®
14:00 Focus
15:30 Exclusiv VIP live cu Crisi Brancu SEZON NOU
17:30 Flash monden cu Diana Bart
17:55 Sport
18:00 Focus
19:30 Iubiri secrete
20:00 Film Marele escroc, actiune, SUA, 2018
Marcaj CNA: 12
Titlul original: Con Man
Cu: Armand Assante
Regia: Bruce McAlester
22:00 Starea Nației cu Dragos Patraru SEZON NOU
23:00 Focus
00:00 Exclusiv VIP ®
02:00 Film Timpul razbunarii ®
04:00 Focus
05:30 Dragoste si razbunare ®
06:30 Iubiri secrete
Recomandarea zilei
20:00 Film Marele escroc, actiune, SUA, 2018
Marcaj CNA: 12
Titlul original: Con Man
Cu: Armand Assante
Regia: Bruce McAlester
Filmul spune povestea lui Barry Minkow, un tânăr om de afaceri carismatic, care devine un CEO bogat croindu-și drumul spre vârf prin minciuna, inselaciuni si hotie.
PRO ARENA
06.00 Ora exacta in sport ® <reluare >
07.00 Stiri Sport.ro
07.30 Barbat in minoritate ep. 2+3+4+5, s7 < CNA AP comedie; Last Man Standing; 2011>
09.30 Ora exacta in sport (DIRECT)
12.30 Stiri Sport.ro
13.00 Ce spun românii
14.00 Barbat in minoritate ep. 6+7+8+9, s7 < CNA AP comedie; Last Man Standing; 2011>
16.00 De râsul lumii ep. 13, s31 <CNA AP divertisment; America’s funniest home videos; 1989>
17.00 Ora exacta in sport ® <reluare >
19.00 Aşii amanetului ep. 23+24, s10 < CNA AP reality; Pawn Stars 2009>
20.00 Camionagiii ghețurilor ep. 2, s6 < CNA AP reality; Ice road truckers 2007>
21.00 Hawaii 5.0 ep. 1, s3 < CNA 12 action; Hawaii Five-0.; 2010>
22.00 Armă Mortală ep. 4, s2 < CNA 15 action; Lethal weapon; 2016>
23.00 Aşii amanetului ep. 23+24, s10 < CNA AP reality; Pawn Stars 2009>
00.00 Stiri Sport.ro
00.30 Hawaii 5.0 ep 1, s3 < CNA 12 action; Hawaii Five-0.; 2010>
01.30 Ora exacta in sport ® <reluare>
04.30 La Bloc ep. 194+195+196<CNA AP divertisment; 2002>
PRO CINEMA
05:45 – La Maruta (reluare)
07:45 – (AP-adventure) Film: Stuart Little (reluare protv 26 nov)
09:30 – (AP-divertisment) La bloc, episodul 279, 280, 281, 282(reluare)
11:45 – (AP-romance) Film: Streetdance 2 (reluare protv 27 nov)
13:30 – (AP-drama) Film: Anna and the King (reluare 26 nov)
16:30 – (AP-mystery drama) Film: Hailey Dean Mystery: A Will to Kill – Misterul lui Hailey Dean: Cazul lui Will (2020)
18:15 – (AP-divertisment) La bloc, episodul 283, 284, 285, 286
20:30 – (12-action) Film: Sniper: Reloaded – Lunetistul: Răzbunarea (2011)
22:30 – (15-action) Film: Edison – Edison, un oraş corupt (2005)
00:30 – (12-action) Film: Sniper: Reloaded (reluare)
02:30 – La Maruta (reluare)
04:15 – (AP-divertisment) La bloc, episodul 282, 283, 284, 285 (reluare)
NATIONAL TV
- 01:15AP Cei 7 ani de masa
Emisiune – Reality show - 03:15 Albumul National
- 05:00 Stiri
- 05:30 Baronii
- 06:00 Albumul national
- 07:45 Traditii de la bunica
- 09:30AP Miezul Problemei
Emisiune – Publicistica (R) - 10:45 Destine ratacite 2 (ep. 129)
Serial – Drama (R), 2021 - 11:45 Dragostea gaseste o cale (ep. 206)
Serial – Drama (R), 2014 - 12:45 Teleshoping
- 13:00 Stiri
- 13:15 Pastila Voua
- 13:30 Baronii
- 14:00 Teleshoping
- 14:15 Pastila Voua
- 14:30 Don Matteo (ep. 214)
Serial – Comedie (R), 2000 - 15:45 Pastila Voua
- 16:00 Teleshoping
- 16:15 Baronii
- 17:15 Don Matteo (ep. 215)
Serial – Comedie, 2000 - 18:30AP Stirile National TV
Emisiune – Stiri - 19:00 Destine ratacite 2 (ep. 132)
Serial – Drama, 2021 - 20:00 Dragostea gaseste o cale (ep. 207)
Serial – Drama, 2014 - 21:00AP Un sarut sub vasc
Film – Comedie, SUA, 2014 - 23:0012 Dincolo de lege
Film – Actiune (R), Africa de Sud, SUA, 1998
- Meciul Zilei: Sepsi OSK Sfantu Gheorghe – CFR Cluj! Clujenii inca mai spera la titlu
- Programul ANTENA 1 pentru perioada 29 Martie – 04 Aprilie 2024
- Programul HAPPY CHANNEL pentru săptămâna 29 martie – 4 aprilie 2024
- 4 motive pentru care ai nevoie de un centru daune Allianz dedicat in 2024
- Chef Richard Abou Zaki a câștigat a doua amuletă a sezonului, ieri seară, la Chefi la cuțite