Connect with us

RECOMANDARI TV

Program TV azi 8 iulie 2022

Published

on

Foto Credit: RADAR DE MEDIA

RADAR DE MEDIA vă prezintă zilnic recomandări TV pentru principalii jucatori de pe piață: PRO TV, ANTENA 1, KANAL D, PRIMA TV, PRO ARENA, ACASA, PRO CINEMA, NAȚIONAL TV.

PRO TV

06:00 – Ştirile PRO•TV

10:30 – (AP-magazin) Vorbeşte lumea  

13:00 – Ştirile PRO•TV   

14:00 – (AP-dramă) Lecţii de viaţă  

15:00 – La Măruţă    

17:00 – Ştirile PRO•TV     

18:00 – Ce spun românii 

19:00 – Ştirile PRO•TV     

  • Sport
  • Vremea

20:30 – (12-comedy) Las Fierbinţi

21:30 – (12-action) Film: Enemy of the State – Inamicul statului (1998) 

Advertisement

00:15 – (15-action) Film: Underworld: Blood Wars – Lumea de Dincolo: Războaie Sângeroase  (2016) 

02:00 – (12-action comedy) Film: National Security (reluare, 6 iul)   

03:30 – (12-comedy) Las Fierbinţi (reluare)    04:15- (AP-magazin) Vorbeşte lumea (reluare)

ANTENA 1

06.00 Observator/Sport/Meteo(live)

08.00 Divertisment: ‘Neatza cu Razvan si Dani

12.00 Observator (live)

14.00 (AP) Drama: Povesti de familie

15.00 (AP) Reality Show: Mireasa cu Simona Gherghe (live)

17.00 Observator(live)

18.00 Game Show: Pretul cel bun

Advertisement

19.00 Observator/Sport/Meteo (live)

20.30 (12) Film: “Regatul Cerului” – “Kingdom of Heaven”

An de productie: SUA 2005

Genul: actiune/aventuri

Regia: Ridley Scott

Cu: Orlando Bloom, Eva Green

Povestea unui tanar cavaler francez, Balian, la origine un modest fierar, pe care circumstantele il transforma in conducator militar si aparator al Ierusalimului.

23.30 (12) Film: Planeta maimutelor: Razboiul” – „War of the Planet of the Apes

An de producţie: SUA, 2017

Genul: actiune

Advertisement

Regia: Matt Reeves

Cu: Andy Serkis, Woody Harrelson, Toby Kebbell, Judy Greer

Cesar și armata sa de maimuțe sunt forțate să intre într-un conflict mortal cu o armată de oameni condusă de un colonel nemilos. După ce maimuțele suferă pierderi inimaginabile, Cesar se luptă cu instinctul său întunecat și începe propria misiune de răzbunare. Cum această aventură îi aduce față în față, Cesar și colonelul luptă unul împotriva celuilalt determinând soarta ambelor specii și viitorul planetei.

02.00 Divertisment: Stand Up Revolution ®

04.00 Drama: Povesti de familie (r)05.00 Game Show: Pretul cel bun (r)

PRIMA TV

06:00 Exclusiv VIP®

09:00 Super cireasa de pe tort- redifuzare

11:00 Nimeni nu-i perfect SERIAL TV®

12:00 Teleshopping live

Advertisement

14:00 Focus – știri

15:00Exclusiv VIP cu Cristi Brancu SEZON NOU

18:00 Focus 18- cele mai importante știri ale zilei        

19:30 Flash monden

20:00 Film: BD in actiune, actiune,Romania, 1970

Marcaj CNA: 12

Titlul original: B D in actiune

Cu: Puiu Calinescu

Regia: Mircea Dragan

22:30 Film: Atunci i-am condamnat pe toti la moarte, actiune,Romania, 1972

Advertisement

Marcaj CNA: 12

Titlul original: Atunci i-am condamnat pe toti la moarte

Cu: Amza Pellea

Regia: Sergiu Nicolaescu

00:00 Exclusiv VIP ®

03:30 Nimeni nu-I perfect

04:30 Focus 23 ®

Recomandarea zilei

20:00 Film: BD in actiune, actiune,Romania, 1970

Marcaj CNA: 12

Advertisement

Titlul original: B D in actiune

Cu: Puiu Calinescu

Regia: Mircea Dragan

Doua cazuri de furt, aparent banale, ii conduc pe Capitanul Panait (Toma Caragiu), Plutonierul Capsuna (Sebastian Papaiani), Sergentul major Cristoloveanu (Dumitru Furdui) si cainele Costel pe urmele unei adevarate retele de borfasi. Confruntarea cu vestitul „trio” Gogu (Dem Radulescu) – Trandafir (Puiu Calinescu) – Patraulea (Jean Constantin) naste situatii comice irezistibile.

KANAL D

7:00 – 8:00 STIRILE KANAL D – prezinta: Simona Patruleasa, AP

8:00 – 10:00 DIMINEATA CU NOI – divertisment, prezinta: Bursucu, Viviana Sposub, George Tanase, AP

10:00 – 12:00 CASA IUBIRII – divertisment, prezinta: Andreea Mantea, AP

Descriere:

14 concurenţi, 7 fete şi 7 baieti, vor intra în Casa iubirii pentru a-şi găsi dragostea, iar Andreea Mantea le va fi alături pe tot parcursul show-ului, ghidându-i cu empatie, pe drumul sinuos al descoperirii de sine şi a celuilalt. La capătul acestei experienţe cu totul speciale vor exista doi câştigători, o fată şi un băiat, fiecare dintre aceştia intrand în posesia premiului de 10.000 de Euro.

Advertisement

12:00 – 13:00 STIRILE KANAL D – stiri, sport, prezinta Cristina Dorobantu, AP

13:00 – 15:00 IN CAUTAREA ADEVARULUI – drama, prezinta: Ernest, AP

15:00 – 16:30 JOCUL CUVINTELOR CU DAN NEGRU – divertisment, prezinta: Dan Negru, AP

16:30 – 19:00 CASA IUBIRII – divertisment, prezinta: Andreea Mantea, AP

19:00 – 20:00 STIRILE KANAL D – prezinta Christian Sabbagh

20:00 – 22:30 MA NUMESC ZULEYHA – serial, Turcia, 2018, regia: Evren Karabiyik, Murat Saraçoglu, Faruk Teber, cu: Hilal Altinbilek, Ugur Gunes, Vahide Gördüm, Murat Ünalmis, titlul original: Bir Zamanlar Cukurova, AP

Synopsis:

              Continuă așadar istoria unei iubiri unice, ce se derulează în Istanbulul anilor ’70, dar și pe tărâmurile fertile din Adana, locuri ce poartă amprenta unor întâmplări în care se scriu povești despre curaj și iubire, dar și despre orgolii, ambiție și tiranie. Fanii indragitului serial îi vor revedea pe eroii preferați, Yilmaz Akkaya (interpretat de Uğur Güneș) și Züleyha (interpretată de Hilal Altınbilek), doi tineri care se iubesc dincolo de limitele impuse de societatea în care trăiesc și de prejudecățile vremii.

În noul sezon “Mă numesc Züleyha” iI regăsim pe cei doi îndrăgostiți în situații dificile: Züleyha suferă în închisoare, unde este incarcerata pentru că a atentat la viața soțului său, Demir Yaman (Murat Ünalmıș), iar Yilmaz continuă, din umbra, să îi poarte acesteia de grijă, pentru ca dragostea din sufletul sau inca este vie.

Mujgan (Melike İpek Yalova), soția lui Yilmaz, nu renuntă la obsesia ei pentru Züleyha. Cu toate ca se face vinovată de încarcerarea frumoasei Züleyha, Mujgan este decisă să scape definitiv de cea care ii umbreste existenta, Züleyha. Mama lui Demir intervine asupra eliberării nurorii sale și reușește să-și convingă fiul să își ierte soția pentru fapta sa. Züleyha nu bănuiește însă că eliberarea din închisoare îi poate aduce moartea…

Advertisement

22:30 – 0:00 JOCUL CUVINTELOR CU DAN NEGRU – divertisment, prezinta: Dan Negru, AP

Descriere:

            În fiecare ediție a emisiunii, 5 concurenți se află față în față cu Dan Negru, pentru a-și testa vocabularul și spontaneitatea. Înțelegerea sensurilor şi uşurinţa de a face conexiunile potrivite sunt acele ingrediente care îi oferă oricărui participant şansa găsirii cuvântului corect. Pentru că Dan Negru dă definiţia, iar concurenţii găsesc soluţia! Participanții “Jocul cuvintelor cu Dan Negru” au la dispoziție 4 minute pentru a afla 14 cuvinte, în urma definițiilor primite chiar de la prezentatorul show-ului. Efortul concurenților va fi răsplătit cu premii importante în bani, dacă aceștia reușesc să afle răspunsurile corecte.

0:00 – 1:00 Stirile Kanal D – r

1:00 – 4:00 CASA IUBIRII – r

4:00 – 5:00 BUCATARIA LUI ARDA – DIVERTISMENT, AP, titlul original: Arda’s kitchen

5:00 – 6:45 IN CAUTAREA ADEVARULUI – r

ACASA

06:00 – (AP romance) Serial: Jocul cu focul, ep. 452, 453, 454 si 455  (repeat)

08:00 – (AP romance) Serial: Dulce razbunare, ep. 12 (repeat)

Advertisement

09:00 – (AP drama) Serial: Calea spre iertare, ep. 69 (repeat)

10:00 – (AP romance) Serial: Iubirea are numele tau, ep. 95 (repeat)

11:00 – (AP romance) Serial: Sa invingi trecutul, ep. 61 (repeat)

12:00(AP romance) Serial: Contigo Si (2021) – Numai langa tine, ep. 13

13:00 – (AP romance) Serial: SOS, me estoy enamorando (2021) – Ajutor, ma indragostesc!, ep. 19

14:00 – (AP drama) Serial: La bella y las bestias – Frumoasa si bestiile, ep. 19

15:00 – (AP reality) Casatoriti pe nevazute, ep. 10

16:00 (AP romance) Serial: Agniphera (2017) – Jocul cu focul, ep. 456, 457, 458 si 459

18:00(AP romance) Serial: Vencer el pasado (2021) – Sa invingi trecutul, ep. 62

19:00(AP romance) Serial: Adini Sen Koy (2016) – Iubirea are numele tau, ep. 96

Advertisement

20:00 – Mancare pe care

21:00 – (AP romance) Serial: Tatli Intikam (2016) – Dulce razbunare, ep. 13

22:00 – (AP drama) Serial: Kefaret (2020) – Calea spre iertare, ep. 70

23:00 -Mancare pe care (repeat)

00:00 – (AP romance) Serial: Numai langa tine, ep. 13 (repeat)

01:00 – (AP romance) Serial: Iubirea are numele tau, ep. 96 (repeat)

01:45 – (AP drama) Serial: Calea spre iertare, ep. 70 (repeat)

02:30 – (AP romance) Serial: Sa invingi trecutul, ep. 62 (repeat)                     

03:30 – Mancare pe care (repeat)

04:15 – (AP romance) Serial: Ajutor, ma indragostesc!, ep. 19 (repeat)

Advertisement

05:00 – (AP drama) Serial: Frumoasa si bestiile, ep. 19 (repeat)

PRO ARENA

06.00 Ora exacta in sport ®   <reluare >

07.00 Stiri Sport.ro

07.30 M.A.S.H. ep. 23+24, s8  < CNA AP comedie; M.A.S.H.; 1972>

08.30 Brooklyn 99 ep. 15+16, s3< CNA Ap comedie; Brooklyn Nine-Nine; 2013>

09.30 Ora exacta in sport (DIRECT)

12.30 Stiri Sport.ro

13.00 Ce spun românii 

14.00 M.A.S.H. ep. 25, s8 + 1, s9  < CNA AP comedie; M.A.S.H.; 1972>

Advertisement

15.00 Brooklyn 99 ep. 17+18, s3< CNA Ap comedie; Brooklyn Nine-Nine; 2013>

16.00 De râsul lumii ep. 2, s28  <CNA AP divertisment; America’s funniest home videos; 1989>

17.00 Ora exacta in sport ®   <reluare >

19.00 Aşii amanetului ep. 15+16, s5 < CNA AP reality; Pawn Stars 2009>

20.00 Colecția de la Count’s Kustoms ep. 22+23, s2 < CNA AP reality; Counting Cars 2012>

21.00 Magnum, detectiv particular  ep. 16, s2  < CNA 12 action; Magnum P.I.; 2018>

22.00 Taken: Răpirea   ep. 5, s1    < CNA 15 action; Taken; 2017>

23.00 Aşii amanetului ep. 15+16, s5 < CNA AP reality; Pawn Stars 2009>

00.00 Stiri Sport.ro

00.30 Magnum, detectiv particular  ep. 16, s2  < CNA 12 action; Magnum P.I.; 2018>

Advertisement

01.30 Ora exacta in sport ®   <reluare >

03.30 Maestrul iluziilor ep. 7, s1  < CNA 12 action; Deception; 2018 >

04.30 La Bloc ep. 322+323+324 <CNA AP divertisment; 2002>

PRO CINEMA

05:30 – La Maruta (reluare)

07:30 – (AP-drama) Film: Finding Forrester (reluare 7 iul)   

10:15 – (AP-divertisment) La bloc, episodul 239, 240, 241, 242 (reluare)

12:30 – (AP-comedy romance) Film: A Whirlwind Wedding (reluare 7 iul)   

14:30 – (AP-comedy) Film: Iarna bobocilor (1977)

16:30 – (romance) Film: The Wedding March 2: Resorting to Love – Marşul nupţial 2: Decor de nuntă (2017)

Advertisement

18:15 – (AP-divertisment) La bloc, episodul 243, 244, 245, 246

20:30 – (AP-drama byography) Film: Hidden Figures –Figuri ascunse (2016)

23:00 – (15-thriller) Film: Unforgettable – Obsesia trecutului (2017)

01:00 – (AP-drama byography) Film: Hidden Figures (reluare)

03:15 – Apropo Tv

04:15 – (AP-divertisment) La bloc, episodul 244, 245, 246 (reluare)

NATIONAL TV

  • 05:00 Stiri
  • 05:30 Baronii
  • 06:00 Pastila Voua
  • 06:15 Albumul national
  • 08:15 Traditii de la bunica
  • 09:45 Iubirea invinge (ep. 163)
    Serial – Drama (R), 2018
  • 10:45 Pastila Voua
  • 11:15 Teleshopping
  • 11:30 Baronii
  • 12:45 Teleshopping
  • 13:00 Stiri
  • 13:15 Pastila Voua
  • 13:30AP Specialisti in Sanatate
    Emisiune – Publicistica (R)
  • 14:00 Teleshopping
  • 14:15 Pastila Voua
  • 14:30 Don Matteo (ep. 132)
    Serial – Comedie (R), 2000
  • 15:45 Pastila Voua
  • 16:00 Teleshopping
  • 16:15 Destine ratacite (ep. 1028)
    Serial – Drama (R), 2011
  • 17:15 Don Matteo (ep. 133)
    Serial – Comedie, 2000
  • 18:30AP Stirile National TV
    Emisiune – Stiri
  • 19:00 Destine ratacite (ep. 1031)
    Serial – Drama, 2011
  • 20:00 Iubirea invinge (ep. 164)
    Serial – Drama, 2018
  • 21:0012 Iadul de gheata
    Film – S.F., Canada, SUA, 2006
  • 23:0012 Templul Shaolin
    Film – Actiune (R), Hong Kong, 1984

Comentarii

comments

Powered by Facebook Comments

Reclame
Advertisement
Click to comment

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.




MOTOR CAUTARE GOOGLE

ADVERTORIALE

www.creditrapid.ro

motocultor

pentru sufletul tau

Advertisement

Facebook

Advertisement

IN Trending