Connect with us

Program TV

PROGRAM TV TVR 1: 8-14 mai 2017

Published

on

Reclame

RADAR DE MEDIA vă prezintă programul TV + recomandări pentru postul TVR  1, aferent perioadei 8-14 mai 2017. 

 

LUNI  8 Mai 2017

 

7,00* 1 Matinal (I)  Prezintă: Maria Linda, Dorin Chioţea

Producător Septimiu Sărăţeanu

Transmisiune directă

 

48’/60’

Internet

8,00* 1 Matinal (II)  Prezintă: Maria Linda, Dorin Chioţea

Producător Septimiu Sărăţeanu

Transmisiune directă

 

50’/60’

Internet

9,00* 1 Matinal (III)  Prezintă: Maria Linda, Dorin Chioţea

Producător Septimiu Sărăţeanu

Transmisiune directă

 

35’/45’

Internet

9,45 Teleshopping

 

15’
10,00* Perfect imperfect (I) * Ştiri*  Talk-show *Moderator Emma Zeicescu

Editor Otilia Găinar

Producători: Violeta Iorgulescu, George Tudor

Transmisiune directă

Advertisement

 

50’/60’

Internet

11,00* Perfect imperfect (II) * Ştiri * Talk-show * Moderator Emma Zeicescu

Editor Otilia Găinar

Producători: Violeta Iorgulescu, George Tudor

Transmisiune directă

 

35’/45’

Internet

11,45 Teleshopping

 

15’
12,00 Tribuna partidelor parlamentare

Jurnalist   Elena Boda

Producător Ion Stavre

 

25’/30’

Internet

12,30 Teleshopping

 

30’
13,00* Aici, acum* Ştiri* Talk-show*  Prezintă Alina Stancu

Producători: George Tudor, Violeta Iorgulescu

Transmisiune directă

 

50’/60’

Internet

14,00* Telejurnal * Sport*  Meteo

Translator mimico gestual Laura Ioana

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

 

45’/55’
Advertisement

Internet

14,55 Vorbeşte corect!  * Prezintă Ruxandra Gheorghe-Negrea

Jurnalist  Iulia Ioaniţoaia. Producători Radu Dănilă,  Cristina Dănilă

 

5’
15,00 Maghiara de pe unu * Cafeneaua imaginară. Redactor B. Nagy Veronika

Redactor coordonator  Nagy Enikő

Producător  Kacsó Sándor

Transmisiune directă din studioul 12+ înregistrare

 

50’/60’

Internet

 

16,00* Ştiri

 

5’
16,05 Maghiara de pe unu * Cronica săptămânală. Prezintă Mosoni Emőke

Poetul şi generalul – Petőfi Sándor în Ardeal (partea a IV-a)

Redactor Balázs János* Avanpremiera emisiunilor viitoare

Redactor coordonator    Nagy Enikő

Producător  Kacsó Sándor

Transmisiune directă din studioul 12+ înregistrare

 

46’/55’

Internet

 

17,00* Telejurnal * Sport* Meteo

 

21’/30’

Internet

17,30 Întrebări şi răspunderi * Moderator Monica Ghiurco
Advertisement

Jurnalist Otilia Găinar

Producător Ioana Mureşan

Transmisiune directă

///studioul muzical///

 

48’/60’
18,30* Pulsul zilei (I) * Ştiri *Talk-show* Prezintă Radu Andrei Tudor

Jurnalişti: Adela Eftimie, Elena Ştirbescu

Producători: Vali Iorga, Delia Nicola

Transmisiune directă

 

55’/65’

Internet

19,35* Pulsul zilei (II) Talk-show* Prezintă Radu Andrei Tudor

Jurnalişti: Adela Eftimie, Elena Ştirbescu

Producători: Vali Iorga, Delia Nicola

Transmisiune directă

 

25’

Internet

20,00* Telejurnal *Meteo

 

40’/50’

Internet

20,50* Sport 10’
21,00 Gala Premiilor UNITER a XXV-a ediţie* Partea I.

Producător Ruxandra Ţuchel

Transmisiune directă de la Teatrul Naţional „Mihai Eminescu” din Timişoara

 

50’/60’
22,00 Gala Premiilor UNITER a XXV-a ediţie* Partea aII-a.
Advertisement

Producător Ruxandra Ţuchel

Transmisiune directă de la Teatrul Naţional „Mihai Eminescu” din Timişoara

 

50’/60’
23,00 Gala Premiilor UNITER a XXV-a ediţie* Partea a III-a.

Producător Ruxandra Ţuchel

Transmisiune directă de la Teatrul Naţional „Mihai Eminescu” din Timişoara

 

50’/60’
24,00 Gala Premiilor UNITER a XXV-a ediţie* Partea aIV-a.

Producător Ruxandra Ţuchel

Transmisiune directă de la Teatrul Naţional „Mihai Eminescu” din Timişoara

 

50’/60’
1,00 Garantat 100%  (R) Moderator Cătălin Ştefănescu

Producător Adrian Ionică

 

48’/60’
2,00* Telejurnal (R)Meteo

 

40’
2,40* Sport (R) 10’
2,50* Pulsul zilei (I) * Ştiri * Talk-show (R)

Producători: Vali Iorga, Delia Nicola

 

55’
3,45* Pulsul zilei (II) Talk-show (R)

Producători: Vali Iorga, Delia Nicola

 

25’
4,10 Întrebări şi răspunderi (R) Moderator Monica Ghiurco

Jurnalist Otilia Găinar

Producător Ioana Mureşan

 

50’
5,00 Profesioniştii  …cu Eugenia Vodă (R)                                                    ///din 7 mai///

Emisiune de Eugenia Vodă

Advertisement

 

50’
5,50 Eu, consumatorul(R) Prezintă Sorin Mierlea                                       ///din 5 mai///

Jurnalişti: Adela  Eftimie, Roxana Sivache, Andreea Tolcsvai

Producător Adriana Ciobanu

 

25’/35’
6,25 Teleshopping

 

30’
6,55 Imnul  României 5’

 

 

MARŢI 9 mai  2017

 

7,00* 1 Matinal (I)  Prezintă: Maria Linda, Dorin Chioţea

Producător Septimiu Sărăţeanu

Transmisiune directă

 

48’/60’

Internet

8,00* 1 Matinal (II)  Prezintă: Maria Linda, Dorin Chioţea

Producător Septimiu Sărăţeanu

Transmisiune directă

 

50’/60’

Internet

9,00* 1 Matinal (III)  Prezintă: Maria Linda, Dorin Chioţea

Producător Septimiu Sărăţeanu

Transmisiune directă

 

35’/45’

Internet

9,45 Teleshopping
Advertisement

 

15’
10,00* Perfect imperfect (I) * Ştiri*Talk-show *Moderator Emma Zeicescu

Editor Otilia Găinar

Producători: Violeta Iorgulescu, George Tudor

Transmisiune directă

 

50’/60’

Internet

11,00* Perfect imperfect (II) * Ştiri* Talk-show * Moderator Emma Zeicescu

Editor Otilia Găinar

Producători: Violeta Iorgulescu, George Tudor

Transmisiune directă

 

35’/45

Internet

11,45 Teleshopping

 

15’
12,00 Tribuna partidelor parlamentare

Jurnalist   Elena Boda

Producător Ion Stavre

 

25’/30’

Internet

12,30 Teleshopping

 

30’
13,00* Aici, acum*  Ştiri*Talk-show*  Prezintă Alina Stancu

Producători: George Tudor, Violeta Iorgulescu

Transmisiune directă

 

50’/60’
Advertisement

Internet

14,00* Telejurnal * Sport* Meteo

Translator mimico gestual Laura Ioana

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

 

45’/55’

Internet

14,55 Vorbeşte corect!  *Prezintă Ruxandra Gheorghe-Negrea

Jurnalist  Iulia Ioaniţoaia. Producători Radu Dănilă,  Cristina Dănilă

 

5’
15,00 Maghiara de pe unu (I)* Videoteca de aur  –  In amintirea pictorului Sővér Elek – 1983. Redactor  Szilágyi Gödri Ildikó* Pódium –  spectacolul de la Tg. Mureş nominalizat la premiile UNITER. Redactor  Nagy Enikő

* Veszely Károly – documentar. Redactor Balázs János

Redactor coordonator  Nagy Enikő

Producător  Szilágyi Gödri Ildikó

Transmisiune directă din studioul 12  + înregistrare

 

50’/60’

Internet

16,00* Ştiri

 

5’
16,05 Maghiara de pe unu (II)* Calea, adevărul, viaţa  – rubrică spirituală

Redactor Jakabffy Tamás* Ştiaţi că…?   – rubrică de curiozităţi

Redactor  Jakabffy Tamás

Redactor coordonator    Nagy Enikő

Producător  Szilágyi Gödri Ildikó

Transmisiune directă din studioul 12  + înregistrare

 

46’/55’
Advertisement

Internet

17,00* Telejurnal * Sport* Meteo 21’/30’

Internet

17,30 Europa mea *Moderator Gabriel Giurgiu

Jurnalişti: Gabriela Avram, Tatiana Ţarfulea

Producător Gabriel Giurgiu

Transmisiune directă

48’/60’

Internet

18,30* Pulsul zilei (I) * Ştiri *Talk-show* Prezintă Radu Andrei Tudor

Jurnalişti: Adela Eftimie, Elena Ştirbescu

Producători: Vali Iorga, Delia Nicola

Transmisiune directă

 

55’/65’

Internet

19,35* Pulsul zilei (II) Talk-show* Prezintă Radu Andrei Tudor

Jurnalişti: Adela Eftimie, Elena Ştirbescu

Producători: Vali Iorga, Delia Nicola

Transmisiune directă

 

25’

Internet

20,00* Telejurnal *  Meteo

 

40’/50’

Internet

20,50* Sport 10’
21,00*  România 9 * Moderator Ionuţ Cristache

Jurnalişti: Raluca Alecu şi  Anda Docea

Producător Livia Şerban Iancu

Advertisement

Transmisiune directă

 

50’/60’

Internet

22,00*  Eurovision 2017 * Semifinala 1

Timp de trei seri între 9, 11 şi 13 mai, Ucraina va fi inima muzicală a Europei, iar 43 de ţări se vor întrece pentru a obţine râvnitul trofeu Eurovision Song Contest 2017. Spectacolul se va desfăşura la International Exhibition Centre, în Kiev, iar gazdele, pentru prima oara vor fi trei barbati. In prima semifinala vor concura: Muntenegru, Finlanda, Georgia, Portugalia, Belgia, Suedia, Albania, Azerbaidjan, Australia; Cipru, Slovenia, Armenia, Moldova, Cehia, Letonia, Islanda, Grecia și Polonia;

Tara noastra va participa la cea de-a doua semifinala cand telespectatorii din Romania isi vor putea vota favoritii determinand astfel calificarea in finala.

Producători Iuliana Marciuc şi Bogdan Ghiţulescu

Jurnalist Camelia Boştină

Transmisiune directă  de la Kiev

 

120’/130’
0,10* România 9 (R) Moderator Ionuţ Cristache

Jurnalişti: Raluca Alecu şi  Anda Docea

Producător Livia Şerban Iancu

 

50’
1,00 Europa mea  (R) Moderator Gabriel Giurgiu

Jurnalişti: Gabriela Avram, Tatiana Ţarfulea

Producător Gabriel Giurgiu

 

48’/60’
2,00 Revizie tehnică

Rezerve:

Telejurnal (R) *Meteo  40’

Sport (R)                         10’

Pulsul zilei (I) * Ştiri * Talk-show (R) 55’

Producători: Vali Iorga, Delia Nicola

Advertisement

Pulsul zilei (II) Talk-show (R)               25’

Producători: Vali Iorga, Delia Nicola

 

240’
6,00 Adevăruri despre trecut  (R)                                                           ///din 6 mai///

Producător Raluca Rogojină

 

25’
6,25 Teleshopping 30’
6,55 Imn      5’

 

 

MIERCURI 10 mai  2017

 

 

7,00* 1 Matinal (I)  Prezintă:  Maria Linda, Dorin Chioţea

Producător Septimiu Sărăţeanu

Transmisiune directă

 

48’/60’

Internet

8,00* 1 Matinal (II)  Prezintă: Maria Linda, Dorin Chioţea

Producător Septimiu Sărăţeanu

Transmisiune directă

 

50’/60’

Internet

9,00* 1 Matinal (III)  Prezintă: Maria Linda, Dorin Chioţea

Producător Septimiu Sărăţeanu

Transmisiune directă

 

35’/45’
Advertisement

Internet

9,45 Teleshopping

 

15’
10,00* Perfect imperfect (I) * Ştiri*Talk-show *Moderator Emma Zeicescu

Editor Otilia Găinar

Producători: Violeta Iorgulescu, George Tudor

Transmisiune directă

 

50’/60’

Internet

11,00* Perfect imperfect (II) * Ştiri* Talk-show * Moderator Emma Zeicescu

Editor Otilia Găinar

Producători: Violeta Iorgulescu, George Tudor

Transmisiune directă

 

35’/45

Internet

11,45 Teleshopping

 

 

15’
12,00 Tribuna partidelor parlamentare

Jurnalist   Elena Boda

Producător Ion Stavre

 

25’/30’

Internet

12,30 Teleshopping

 

30’
13,00* Aici, acum*  Ştiri*Talk-show*  Prezintă Alina Stancu

Producători: George Tudor, Violeta Iorgulescu

Advertisement

Transmisiune directă

 

50’/60’

Internet

14,00* Telejurnal * Sport* Meteo

Translator mimico gestual Laura Ioana

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

 

45’/55’

Internet

14,55 Vorbeşte corect!   Prezintă Ruxandra Gheorghe-Negrea

Jurnalist  Iulia Ioaniţoaia. Producători Radu Dănilă,  Cristina Dănilă

 

5’
15,00 Convieţuiri (I) * Prezentator Camelia Văcaru

Producatori: Anca  Marchidan şi Mihai Alexandrescu

Transmisiune directă+înregistrare 

 

50’/60’

Internet

 

16,00* Ştiri

 

5’
16,05 Convieţuiri(II) * Prezentator Camelia Văcaru

Producatori: Anca  Marchidan şi Mihai Alexandrescu

Transmisiune directă+înregistrare 

 

46’/55’

Internet

 

17,00* Telejurnal * Sport* Meteo
Advertisement

 

21’/30’

Internet

17,30 Interes general.  Moderator Sorin Burtea

Jurnalişti: Raluca Amzăr, Răzvan Onesa

Producător Sorin Burtea

Transmisiune directă

 

48’/60’

Internet

 

18,30* Pulsul zilei (I) * Ştiri *Talk-show* Prezintă Radu Andrei Tudor

Jurnalişti: Adela Eftimie, Elena Ştirbescu

Producători: Vali Iorga, Delia Nicola

Transmisiune directă

 

55’/65’

Internet

19,35* Pulsul zilei (II) Talk-show* Prezintă Radu Andrei Tudor

Jurnalişti: Adela Eftimie, Elena Ştirbescu

Producători: Vali Iorga, Delia Nicola

Transmisiune directă

 

25’

Internet

20,00* Telejurnal *  Meteo

 

40’/50’

Internet

20,50* Sport 10’
21,00*  România 9 (I) Moderator Ionuţ Cristache
Advertisement

Jurnalişti: Raluca Alecu şi  Anda Docea

Producător Livia Şerban Iancu

Transmisiune directă

 

35’/45’

Internet

 

21,45*  România 9 (II) Moderator Ionuţ Cristache

Jurnalişti: Raluca Alecu şi  Anda Docea

Producător Livia Şerban Iancu

Transmisiune directă

 

40’/45’

Internet

22,30 Banii tăi*  Magazin de educaţie financiară

Prezintă Monica Ghiurco

Producător Ioan Duma

 

25’/30’
23,00* Ora de ştiri   *Sport*Meteo

 

45’/55’

Internet

23,55 La bani mărunţi

///Lidia Voicu///

 

5’
24,00*  România 9 (I) (R)Moderator Ionuţ Cristache

Producător Livia Şerban Iancu

 

35’/45’
Advertisement

 

0,45*  România 9 (II) (R) Moderator Ionuţ Cristache

Producător Livia Şerban Iancu

 

40’/45’
1,30 In grădina Danei (R) Jurnalist  Magda Olteanu                                     ///din 7 mai///

Producător tv. Dana Constantinescu

 

25’/30’
2,00* Telejurnal (R)* Meteo 40’
2,40* Sport (R) 10’
2,50* Pulsul zilei (I) * Ştiri * Talk-show (R)

Producători: Vali Iorga, Delia Nicola

 

55’
3,45* Pulsul zilei (II) Talk-show (R)

Producători: Vali Iorga, Delia Nicola

 

25’
4,10 Interes general (R)Producător Sorin Burtea

 

48’/50’
5,00 Memorialul Durerii (R)

De la reverendă la zeghe – Martiri ai credinței

Redactor  Doina Teodoru.Realizator  Lucia Hossu Longin               ///din 6 mai///

 

48’/50’
5,50 Banii tăi (R)Producător Ioan Duma

 

25’/35’
6,25 Teleshopping

 

30’
6,55 Imn

 

5’

                                                        


Pagini: 1 2 3

Str. Delea Veche, nr. 24, corp D, et. 4, sector 2, Bucuresti. Pentru comunicate de presă, informări și alte materiale jurnalistice , vă rugăm să ne contactați sau la adresa contact@radardemedia.ro

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *




MOTOR CAUTARE GOOGLE

ADVERTORIALE


www.creditrapid.ro

SEO

pentru sufletul tau

Advertisement

Facebook

Advertisement
Advertisement

IN Trending