sâmbătă, februarie 24, 2024

PUBLICITATE@RADARDEMEDIA.RO

More
    AcasăProgram TVPROGRAM TV TVR 1: 8-14 mai 2017

    PROGRAM TV TVR 1: 8-14 mai 2017

    JOI 11 mai  2016

     

     

    7,00* 1 Matinal (I)  Prezintă: Maria Linda, Dorin Chioţea

    Producător Septimiu Sărăţeanu

    Transmisiune directă

     

    48’/60’

    Internet

    8,00* 1 Matinal (II)  Prezintă:  Maria Linda, Dorin Chioţea

    Producător Septimiu Sărăţeanu

    Transmisiune directă

     

    50’/60’

    Internet

    9,00* 1 Matinal (III)  Prezintă:  Maria Linda, Dorin Chioţea

    Producător Septimiu Sărăţeanu

    Transmisiune directă

     

    35’/45’

    Internet

    9,45 Teleshopping

     

    15’
    10,00* Perfect imperfect (I) * Ştiri*Talk-show *Moderator Emma Zeicescu

    Editor Otilia Găinar

    Producători: Violeta Iorgulescu, George Tudor

    Transmisiune directă

     

    50’/60’

    Internet

    11,00* Perfect imperfect (II) * Ştiri* Talk-show * Moderator Emma Zeicescu

    Editor Otilia Găinar

    Producători: Violeta Iorgulescu, George Tudor

    Transmisiune directă

     

    35’/45

    Internet

    11,45 Teleshopping

     

    15’
    12,00 Parlamentul României* Prezintă Radu Rădulescu

    Jurnalist Emilia Rădină

    Producător Ion Stavre

     

    25’/30’

    Internet

    12,30 Teleshopping

     

    30’
    13,00* Aici, acum*  Ştiri*Talk-show*  Prezintă Alina Stancu

    Producători: George Tudor, Violeta Iorgulescu

    Transmisiune directă

     

    50’/60’

    Internet

    14,00* Telejurnal * Sport* Meteo

    Translator mimico gestual Laura Ioana

    ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

     

    45’/55’

    Internet

    14,55 Vorbeşte corect!   Prezintă Ruxandra Gheorghe-Negrea

    Jurnalist  Iulia Ioaniţoaia. Producători Radu Dănilă,  Cristina Dănilă

     

    5’
    15,00 Akzente (I) * Stiri* Revista presei germane cu Christel Ungar Ţopescu

    Maifest la Turnişor* Pictură naivă la Reşiţa

    Redactor   Alex  Calcan

    Transmisiune directă + înregistrare

     

    50’/60’

     

    16,00* Ştiri

     

    5’
    16,05 Akzente (II) Brunch de promovare a destinaţiilor din Transilvania, astăzi Apoş, judeţul Sibiu* Festivalul  de teatru pentru tineret de la Timişoara

    Concursul emisiunii. Redactor   Alex  Calcan

    Transmisiune directă + înregistrare

     

    46’/55’
    17,00* Telejurnal * Sport* Meteo

     

     

    21’/30’

    Internet

    17,30 Lozul cel mare*Prezintă Silvia Stanciu şi  Marius Rădmăneştean

    *Tragerile  Joker, Loto 5 /40, Loto 6/49 şi Noroc

    Jurnalişti:  Dana Rusu, Florin Mihăilescu, Horaţiu Rusu

    Producător tv. Mihai Răzuş

    Transmisiune directă

     

    25’/30’
    18,00 M.A.I. aproape de tine

    Producător Bogdan Şerban Iancu

     

    25’/30’

    Internet

     

    18,30* Pulsul zilei (I) * Ştiri *Talk-show* Prezintă Radu Andrei Tudor

    Jurnalişti: Adela Eftimie, Elena Ştirbescu

    Producători: Vali Iorga, Delia Nicola

    Transmisiune directă

     

    55’/65’

    Internet

    19,35* Pulsul zilei (II) Talk-show* Prezintă Radu Andrei Tudor

    Jurnalişti: Adela Eftimie, Elena Ştirbescu

    Producători: Vali Iorga, Delia Nicola

    Transmisiune directă

     

    25’

    Internet

    20,00* Telejurnal *  Meteo* Omologări

     

    40’/50’

    Internet

    20,50* Sport 10’
    21,00* România 9  * Moderator Ionuţ Cristache

    Jurnalişti: Raluca Alecu şi  Anda Docea

    Producător Livia Şerban Iancu

    Transmisiune directă

     

    50’/60’

    Internet

    22,00* Eurovision 2017 * Semifinala 2

    Timp de trei seri între 9, 11 şi 13 mai, Ucraina va fi inima muzicală a Europei, iar 43 de ţări se vor întrece pentru a obţine râvnitul trofeu Eurovision Song Contest 2017. Spectacolul se va desfăşura la International Exhibition Centre, în Kiev, iar gazdele, pentru prima oara vor fi trei barbati.

    In a doua semifinala vor concura: Macedonia, Malta, Olanda, Serbia, Danemarca, Rusia, România, Ungaria, Austria, Irlanda, Elveţia, Estonia, Israel, Bulgaria, San Marino, Lituania, Croaţia, Norvegia și Belarus.
    Primii zece concurenți din ambele semifinale se vor califica pentru marea finala din 13 mai.

    Producători Iuliana Marciuc şi Bogdan Ghiţulescu

    Jurnalist Camelia Boştină

    Transmisiune directă  de la Kiev

     

    120’/130’
    0,10* România 9  (R ) Producător Livia Şerban Iancu

     

    50’
    1,00 Tezaur folcloric  (R)

    Jurnalişti tv: Roxana Pletea Popuşoi, Carmen Vrabete

    Producător Gheorghiţa Nicolae

     

    48’/60’
    2,00* Telejurnal (R) *Meteo* Omologări

     

    40’
    2,40* Sport (R) 10’
    2,50* Pulsul zilei (I) * Ştiri * Talk-show (R)

    Producători: Vali Iorga, Delia Nicola

     

    55’
    3,45* Pulsul zilei (II) Talk-show (R)

    Producători: Vali Iorga, Delia Nicola

     

    25’
    4,10 Vreau să fiu sănătos ! (R)  Moderator Sonja Argint-Ionescu              ///din 6 mai///

    Jurnalişti: Bianca Florea, Dana Armasu, Grigore Vârsta, Carmen Vrabete

    Regia artistică Dorina Chiţescu

    Producător Beatrice Cioba

     

    48’/50’
    5,00 Ora regelui (R)                                                                                         /// din 6 mai ///

    Producător Lidia Voicu

     

    48’/50’
    5,50 M.A.I. aproape de tine (R)                                                                     /// din 7 mai///

    Producător Bogdan Şerban Iancu

     

    25’/35’
    6,25 Teleshopping

     

    30’
    6,55 Imnul  României

     

    5’

     

     

    VINERI 12 mai 2017

     

                                                          

    7,00* 1 Matinal (I)  Prezintă: Maria Linda, Dorin Chioţea

    Producător Septimiu Sărăţeanu

    Transmisiune directă

     

    48’/60’

    Internet

    8,00* 1 Matinal (II)  Prezintă: Maria Linda, Dorin Chioţea

    Producător Septimiu Sărăţeanu

    Transmisiune directă

     

    50’/60’

    Internet

    9,00* 1 Matinal (III)  Prezintă: Maria Linda, Dorin Chioţea

    Producător Septimiu Sărăţeanu

    Transmisiune directă

     

    35’/45’

    Internet

    9,45 Teleshopping

     

    15’
    10,00* Perfect imperfect (I) * Ştiri*Talk-show *Moderator Emma Zeicescu

    Editor Otilia Găinar

    Producători: Violeta Iorgulescu, George Tudor

    Transmisiune directă

     

    50’/60’

    Internet

    11,00* Perfect imperfect (II) * Ştiri* Talk-show * Moderator Emma Zeicescu

    Editor Otilia Găinar

    Producători: Violeta Iorgulescu, George Tudor

    Transmisiune directă

     

    35’/45

    Internet

    11,45 Teleshopping

     

    15’
    12,00 Parlamentul României* Prezintă Radu Rădulescu

    Jurnalist Emilia Rădină

    Producător Ion Stavre

     

    25’/30’

    Internet

    12,30 Teleshopping

     

    30’
    13,00* Aici, acum*  Ştiri*Talk-show*  Prezintă Alina Stancu

    Producători: George Tudor, Violeta Iorgulescu

    Transmisiune directă

     

    50’/60’

    Internet

    14,00* Telejurnal * Sport* Meteo

    Translator mimico gestual Laura Ioana

    ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

     

    45’/55’

    Internet

    14,55 Vorbeşte corect!   Prezintă Ruxandra Gheorghe-Negrea

    Jurnalist  Iulia Ioaniţoaia. Producători Radu Dănilă,  Cristina Dănilă

     

    5’
    15,00  Fără etichetă. Prezinta Carmen State

    *

    Realizator Carmen State

    Producatori: Carmen State si Anamaria Tecuceanu Bobe

    Coordonator Boris Velimirovici

     

    50’/60’

    Internet

    16,00* Ştiri 5’
    16,05 EURO polis *

    Producatori: Nicoleta Epure şi Maria Terzian

     

    46’/55’

    Internet

    17,00* Telejurnal * Sport* Meteo

     

    21’/30’

    Internet

    17,30* Cooltura* Prezintă Mirela Nagâţ

    Producător Anca Lăzărescu

    Transmisiune directă

     

    48’/60’
    18,30* Pulsul zilei (I) * Ştiri *Talk-show* Prezintă Radu Andrei Tudor

    Jurnalişti: Adela Eftimie, Elena Ştirbescu

    Producători: Vali Iorga, Delia Nicola

    Transmisiune directă

     

    55’/65’

    Internet

    19,35* Pulsul zilei (II) Talk-show* Prezintă Radu Andrei Tudor

    Jurnalişti: Adela Eftimie, Elena Ştirbescu

    Producători: Vali Iorga, Delia Nicola

    Transmisiune directă

     

    25’

    Internet

    20,00* Telejurnal*  Meteo

     

    40’/50’

    Internet

    20,50* Sport 10’
    21,00*  Povestea lui Dumnezeu – relatată de Morgan Freeman (THE STORY OF GOD WITH MORGAN FREEMAN, SUA, 2016 – seria I)

    Prezentator Morgan Freeman

    Producători executivi: James Younger, Lori McCreary, Morgan Freeman

    Seria prezintă modul în care religia a modelat istoria lumii şi cum continuă să îndrume viaţa fiecăruia dintre noi – indiferent de credinţa sau de lipsa noastră de credinţă.

    Morgan Freeman călătoreşte în cele mai cunoscute locuri sacre din întreaga lume, se întâlneşte cu oameni de diverse credinţe şi vorbeşte cu lideri religioşi, oameni de ştiinţă, istorici şi arheologi, încercând să afle cum a evoluat şi s-a adaptat religia societăţii în schimbare şi, totodată, cum a influenţat religia evoluţia societăţii.

    O călătorie prin milenii de istorie, arheologie şi teologie, dar şi o căutare personală a lui Morgan Freeman – prin conversaţii cu preoţi, şamani, imami şi cu oameni obişnuiţi – ca să descopere ce inseamnă Dumnezeu pentru oameni şi ca să arate că, în pofida aparentelor diferenţe, credinţele noastre sunt mai asemănătoare decât am crede.

    Episodul 1: Facerea

    În acest prim episod, Morgan Freeman străbate globul pentru a afla răspuns la întrebările: De unde venim şi ce s-a întâmplat „la început” ? Am fost creaţi după chipul Lui Dumnezeu sau suntem doar rezultatul unei singularităţi de acum 13,8 milioane de ani ?

    Redactor  Vlad Ţurcan

    XX ACEST PROGRAM ESTE INTERZIS COPIILOR SUB 12 ANI (12)

     

    50’/60’
    22,00* Provocări, decizii, efecte (GREAT DECISIONS, SUA, 2016)

        Dincolo de titlurile dominante ale unei zile se află adevăratele provocări şi cei care iau decizii şi influenţează politica mondială: politicieni, ambasadori, militari, specialişti în geopolitică… Gândurile, speranţele şi regretele lor legat de temele majore ale frământatei lumi contemporane.

    Episodul 3: Cele două state coreene

    Probabil că nu mai există în lume o dihotomie mai ciudată decât în Peninsula Coreană. În sud – o democraţie puternică, una dintre  economiile cu cea mai mare rată de creştere din Asia. Coreea de Sud a devenit una dintre cele mai stabile ţări din regiune şi unul dintre cei mai puternici aliaţi ai Washington-ului. În nord – un regim comunist paranoid şi închis, condus de decenii de familia actualului preşedinte Kim Jong-un.

    Comunitatea internaţională s-a angajat de câteva luni într-un efort diplomatic fără precedent pentru a convinge regimul nord-coreean să renunţe la programul său nuclear – dar, până acum, fără succes.

    Redactor  Vlad Ţurcan

    XX  ACEST PROGRAM POATE FI  VIZIONAT DE  COPIII  ÎN VÂRSTĂ DE PÂNĂ LA

    12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU ÎMPREUNĂ CU PĂRINŢII ORI FAMILIA (AP)

     

    25’28”/30’
    22,30 Eu, consumatorul* Prezintă Sorin Mierlea

    Jurnalişti: Adela  Eftimie, Roxana Sivache, Andreea Tolcsvai

    Producător Adriana Ciobanu

     

    25’/30’
    23,00* Ora de ştiri   *Sport*Meteo

     

    45’/55’

    Internet

    23,55 La bani mărunţi

    ///Lidia Voicu///

     

    5’
    24,00 Profesioniştii  …cu Eugenia Vodă  (R)                                               ///din 6 mai///

    Emisiune de Eugenia Vodă

     

    50’/60’
    1,00 Politică şi delicateţuri  cu Mircea Dinescu  (R)                             ///  din 7 mai ///

    Producător Dan Manoliu

    XX  ACEST PROGRAM POATE FI  VIZIONAT DE  COPIII  ÎN VÂRSTĂ DE PÂNĂ LA

    12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU ÎMPREUNĂ CU PĂRINŢII ORI FAMILIA (AP)

     

    48’/60’
    2,00* Telejurnal (R) * Meteo

     

    40’
    2,40* Sport (R) 10’
    2,50* Pulsul zilei (I) * Ştiri * Talk-show (R)

    Producători: Vali Iorga, Delia Nicola

     

    55’
    3,45* Pulsul zilei (II) Talk-show (R)

    Producători: Vali Iorga, Delia Nicola

     

    25’
    4,10* Cooltura (R)Prezintă Mirela Nagâţ

    Producător Anca Lăzărescu

     

    48’/50’
    5,00* Provocări, decizii, efecte (GREAT DECISIONS, SUA, 2016)(R)

     Episodul 3: Cele două state coreene

    Redactor  Vlad Ţurcan

    XX  ACEST PROGRAM POATE FI  VIZIONAT DE  COPIII  ÎN VÂRSTĂ DE PÂNĂ LA

    12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU ÎMPREUNĂ CU PĂRINŢII ORI FAMILIA (AP)

     

    25’/30’
    5,30 Tezaur folcloric  (R)                                                                             ///din  7 mai///

    Jurnalişti tv: Roxana Pletea Popuşoi, Carmen Vrabete

                 

    48’/55’
    6,25 Teleshopping

     

    30’
    6,55 Imnul  României 5’

     

     

    Redactia Radar de Media

    Str. Delea Veche, nr. 24, corp D, et. 4, sector 2, Bucuresti. Pentru comunicate de presă, informări și alte materiale jurnalistice , vă rugăm să ne contactați sau la adresa contact@radardemedia.ro

    Redactia Radar de Media
    Redactia Radar de Mediahttps://www.radardemedia.ro
    Str. Delea Veche, nr. 24, corp D, et. 4, sector 2, Bucuresti. Pentru comunicate de presă, informări și alte materiale jurnalistice , vă rugăm să ne contactați sau la adresa contact@radardemedia.ro
    ARTICOLE SIMILARE

    LĂSAȚI UN MESAJ

    Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
    Introduceți aici numele dvs.

    Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

    - Advertisment -spot_img

    Articole recente