Connect with us

Program TV

Programul PRO TV pentru săptămâna 21 – 27 decembrie 2020

Bianca Bujor - Editor Coordonator

Published

on

RADAR DE MEDIA vă prezintă programul TV + recomandările pentru postul PRO TV în perioada 21 – 27 decembrie 2020.

 

Conform comunicatului C.N.A.-ului, producţiile de televiziune transmise necodat sunt clasificate în 5 categorii:

  1. producţii accesibile tuturor categoriilor de public care se transmit fără restricţii şi semne de avertizare.
  2. producţii care pot fi vizionate de minorii în vârstă de până la 12 ani, numai cu acordul părinţilor (semnul folosit este (AP) de culoare albă pe fond roşu).
  3. producţii interzise minorilor sub 12 ani (semnul folosit este (12) de culoare albă pe fond roşu).
  4. producţii interzise minorilor sub 15 ani (semnul folosit este (15) de culoare albă pe fond roşu).
  5. producţii interzise minorilor sub 18 ani (semnul folosit este (18) de culoare albă pe fond roşu).

 

 

Luni, 21 decembrie 2020

06:00 – Ştirile PRO TV 

10:30 – (AP) Vorbeşte lumea   

13:00 –  Ştirile PRO TV   

14:00 – (AP) Lecţii de viaţă     

15:00 – La Măruță

17:00 – Ştirile PRO TV

18:00 – Ce spun romanii

19:00 – Ştirile PRO TV

  • Sport  
  • Vremea 

20:30 – (12) Film artistic: Recurs la răzbunare

Titlu original: Acts of Vengeance

Producţie: Bulgaria, SUA 2017

Regia: Isaac Florentine

Cu: Antonio Banderas, Karl Urban, Paz Vega

Gen: actiune

22:00 – (12) Film artistic: X-Men: Cei dintâi   

Titlu original: X-Men: First Class

Regie: Matthew Vaughn

Productie: SUA, UK, 2011

Cu: James McAvoy, Laurence Belcher, Michael Fassbender, Bill Milner, Kevin Bacon, Rose Byrne, Jennifer Lawrence, Beth Goddard

Gen: actiune

00:45 – (15) Film artistic: Die Hard: With a Vengeance (r)

03:00 – România, te iubesc! (r)

04:00 – (AP) Lecții de viață (r)

05:00 – Ce spun romanii (r)

 

 

Marţi, 22 decembrie 2020

06:00 – Ştirile PRO TV 

10:30 – (AP) Vorbeşte lumea   

13:00 –  Ştirile PRO TV   

14:00 – (AP) Lecţii de viaţă     

15:00 – La Măruță

17:00 – Ştirile PRO TV

18:00 – Ce spun romanii

19:00 – Ştirile PRO TV

  • Sport  
  • Vremea 

20:30 – (12) Film artistic: Domnul şi doamna Smith

Titlu original: Mr. & Mrs. Smith

Regie: Doug Liman

Productie: SUA 2005

Cu: Brad Pitt, Angelina Jolie, Vince Vaughn, Adam Brody, Kerry Washington, Keith David

Gen: actiune

John (Brad Pitt) si Jane (Angelina Jolie) Smith sunt un cuplu normal, cu o casnicie obisnuita, insa fiecare ascunde cate ceva fata de celalalt.

23:00 – (12) Film artistic: Hawaii

Titlu original: Hawaii

Productia: 2017, România

Regia: Jesús del Cerro

Cu: Dragos Bucur, Cristina Flutur, Andi Vasluianu

Gen: dramă

01:15 – (AP) Film artistic: Bruce Almighty (r)

03:00 – (12) Film artistic: Acts of Vengeance (r)

04:30 – Ce se întâmplă, doctore? (r)

05:00  – Ce spun românii (r)

 

 

Miercuri, 23 decembrie 2020

06:00 – Ştirile PRO TV 

10:30 – (AP) Vorbeşte lumea   

13:00 –  Ştirile PRO TV   

14:00 – (AP) Lecţii de viaţă     

15:00 – La Măruță 

17:00 – Ştirile PRO TV

18:00 – Ce spun românii  

19:00 – Ştirile PRO TV

  • Sport 
  • Vremea 

20:30 – Visuri la cheie      

22:30 – (12) Film artistic: Furios şi iute: Tokyo Drift

Titlu original: Fast and the Furious: Tokyo Drift

Productia: 2006, SUA

Regia: Justin Lin

Cu: Lucas Black, Zachery Ty Bryan, Shad Moss

Gen: actiune

00:30 – (12) Film serial: Valerian And The City Of A Thousand Planets (r)

03:15 – Arena bucătarilor (r)

04:00 – (AP) Lecţii de viaţă (r)

05:00 – Ce spun românii (r)

 

 

Joi, 24 decembrie 2020

06:00 – Ştirile PRO TV 

10:30 – (AP) Vorbeşte lumea   

13:00 –  Ştirile PRO TV   

14:00 – (AP) Lecţii de viaţă     

15:00 – La Măruță 

17:00 – Ştirile PRO TV

18:00 – Ce spun românii  

19:00 – Ştirile PRO TV

  • Sport 
  • Vremea 

20:30 – (12) Las Fierbinți 

22:30 –  (15) Film artistic: De ce el ?     

Titlu original: Why Him?

Productia: 2016, SUA

Regia: John Hamburg

Cu: Zoey Deutch, James Franco, Tangie Ambrose

Gen: comedie

00:45 – (12) Film artistic: De Crăciun nu stăm acasă!

Titlu original: Four Christmases

Productia: 2008, SUA

Regia: Seth Gordon

Cu: Reese Witherspoon, Vince Vaughn, Mary Steenburgen

Gen: comedie

02:30 – (12) Film artistic: Mr.& Mrs. Smith (r)

04:30 – (12) Film artistic: Four Christmases (r)

 

Vineri, 25 decembrie 2020

06:00 – (AP) Film artistic: Magia zăpezii

Titlu original: Snow

Regie: Alex Zamm

Producţie: Canada, USA, 2004

Cu: Tom Cavanagh, Ashley Williams, Patrick Fabian

Gen: comedie

Situat în San Ernesto, California, cu doar trei zile înainte de Crăciun, Nick Snowden este nevoit sa salveze un ren tanar de la o grădină zoologică.

07:45 – (AP) Film artistic: Echipa de căţei: Aventuri în Alaska

Titlu original: Snow Buddies

Regie: Robert Vince

Productie: SUA, 2008

Cu: Jim Belushi, Jimmy Bennett, Lothaire Bluteau, Jason Bryden, Kelly Chapek, Mike Dopud, Josh Flitter, Tyler Foden

Gen: aventuri

Cinci pui de Golden Retrevier sunt adoptati de cinci familii prietene. Intr-o zi cand cei cinci catei se jucau impreuna, opreste un camion de inghetata, cateii intra in camion, usa fiind deschisa, dar soferul inchide usa si containerul este trimis cu inghetata in Alaska.

09:30 – (AP) Film artistic: Eloise, micuţa cupidon

Titlu original: Eloise at Christmastime

Regie: Kevin Lima

Productie: UK, USA, 2003

Cu: Julie Andrews, Sofia Vassilieva, Kenneth Welsh |

Gen: aventuri

11:15 –  (AP) Film artistic: Singuri acasă

Titlu original: The Secret Life of Pets

Productia: 2016, SUA

Regia: Chris Renaud, Yarrow Cheney

Cu: Louis C.K., Eric Stonestreet, Kevin Hart

Gen: animație

13:00 –  (AP) Film artistic: O coroană de Crăciun

Titlu original: Crown for Christmas

Regie: Alex Zamm

Producţie: SUA, 2015

Cu: Danica McKellar, Rupert Penry-Jones, Ellie Botterill, Pavel Douglas

Gen: comedie

După ce a fost concediată de la un hotel din New York unde era menajeră, Allie acceptă fără tragere de inimă să fie dădaca unei fete care face parte dintr-o familie puternică din Europa.

15:00 – (AP) Film artistic: Crăciun cu scântei

Titlu original: Deck the Halls

Regie: John Whitesell

Producție: SUA, 2006

Cu: Matthew Broderick, Danny DeVito, Kristin Chenoweth

Gen: comedie

Într-un oraș din statul New England, doi vecini își declară război după ce unul dintre ei își decorează casa cu atât de multe luminițe de Crăciun, încât pot fi văzute din spațiu. Întreaga comunitate este întoarsă pe dos pe măsură ce familiile încearcă să descopere adevăratul spirit al Crăciunului.

16:45 – (AP) Film artistic: Câinele, adevăratul meu prieten 2   

Titlu original: A Dog’s Journey

Productia: 2019, SUA

Regia: Gail Mancuso

Cu: Josh Gad, Dennis Quaid, Kathryn Prescott

Gen: aventuri

19:00 – Ştirile PRO TV

  • Sport 
  • Vremea

20:30 – (12) Film artistic: Furios şi iute 8: Destin periculos

Titlu original: The Fate of the Furious

Productia: 2017, SUA

Regia: F. Gary Gray

Cu: Vin Diesel, Jason Statham, Dwayne Johnson

Gen: actiune

23:00 – (15) Film artistic: Super party la birou

Titlu original: Office Christmas Party

Regie: Josh Gordon, Will Speck

Productie: SUA, India, 2016

Cu: Jason Bateman, Olivia Munn, T.J. Miller, Jennifer Aniston, Kate McKinnon, Courtney B. Vance, Jillian Bell, Rob Corddry

Gen: comedie

Carol (Jennifer Aniston) managerul companiei, incearca sa opreasca planurile fratelui sau de a organiza o petrecere de pomina la birou.

01:00 – (15) Film artistic: Moşul cel rău 2

Titlu original: Bad Santa 2

Regie: Mark Waters

Producţie: SUA, 2016

Cu: Billy Bob Thornton, Kathy Bates, Tony Cox, Christina Hendricks

Genul: Comedie

„Bad Santa 2” marchează revenirea pe marile ecrane a câştigătorului Premiului Oscar Billy Bob Thornton în postura de anti-erou preferat al Americii şi îl interpretează din nou pe Willie Soke.

03:00 – (15) Film artistic – Why Him? (r)

 

Sâmbătă, 26 decembrie 2020

05:15 – (AP) Film artistic: A Dog’s Journey (r)

07:00 – (AP) Film artistic: Bebeluşi geniali  

Titlu original: Baby Geniuses

Regia: Bob Clark

Productie: SUA, 1999

Cu: Kathleen Turner, Christopher Lloyd, Kim Cattrall, Kyle Howard

Gen: comedie

Dr. Elena Kinder (Kathleen Turner) si dr. Heep (Christopher Lloyd) lucreaza pentru Babyco, cel mai mare producator mondial de articole pentru bebelusi.

09:00 – (AP) Film artistic: Prietenii lui Moş Crăciun  

Titlu original: Santa Buddies

Regie: Robert Vince

Productie: SUA, Canada, 2009

Cu: Craig Anton, Andrew Astor, Charisse Baker, Danny Woodburn, Tom Bosley, Field Cate, Tim Conway

Gen: aventuri

Santa Clause si ajutorul sau Santa Paws sunt ingrijorati deoarece au observant o scadere a Magiei Craciunului si a energiei in atelierul unde spiridusii creeaza jucariile.

10:30 – (AP) Film artistic: Epoca de gheaţă: Ploaie de meteoriţi  

Titlu original: Ice Age: Collision Course

Regie: Mike Thurmeier, Galen T. Chu

Productie: USA, 2016

Cu: Nick Offerman, Adam Devine, Jennifer Lopez, John Leguizamo, Ray Romano, Denis Leary

Gen: animatie

Cursa epică a lui Scrat după ghinda nărăvașă îl catapultează în univers, unde declanșează accidental o serie de evenimente cosmice care transformă și pun în pericol lumea din Epoca de Gheață. Pentru a se salva, Sid, Manny, Diego și restul turmei trebuie să plece de acasă și să pornească într-o expediție plină de comedie şi aventură, în timp ce călătoresc spre noi ținuturi exotice și se confruntă cu o serie de personaje noi, pline de culoare.

12:15 – (AP) Film artistic: Deck the Halls (r)

14:00 –  (AP) Film artistic: Fără reţineri  

Titlu original: No Reservations

Regie: Scott Hicks

Producţie: SUA, Australia 2007

Cu: Catherine Zeta-Jones, Aaron Eckhart, Abigail Breslin, Patricia Clarkson, Jenny Wade

Gen: comedie

Kate este maestru bucătar şi  îşi trăieşte viaţa în acelaşi stil în care lucrează şi în bucătărie, cu o intensitate care îi captivează şi îi întimidează pe cei de lângă ea.

16:15 –  (AP) Film artistic: Karate Kid  

Titlu original: The Karate Kid

Producţie: SUA, China, 2010

Regia: Harald Zwart

Cu: Jaden Smith, Jackie Chan, Taraji P. Henson, Wenwen Han, Rongguang Yu,     Zhenwei Wang

Gen: actiune

Dre Parker (Jaden Smith) este un pusti de 12 ani care se muta cu mama sa din Detroit in Beijing, dupa ce ea accepta un loc de munca in China.

19:00 – Ştirile PRO TV

  • Sport 
  • Vremea

20:00 – (AP) Film artistic: Pinguinii domnului Popper

Titlu original: Mr. Popper’s Penguins

Producţie: SUA, 2011

Regia: Mark Waters

Cu: Jim Carrey, Carla Gugino, Madeline Carroll

Gen: comedie

Adaptarea cinematografică a romanului pentru copii Mr. Popper’s Penguins. Scrisă în 1938 de Richard și Florence Atwater, cartea spune povestea unui pictor care visează să exploreze Antarctica și care devine fără voia lui proprietarul a 6 pinguini.

21:45 – (12) Film artistic: Spionul care mi-a dat papucii

Titlu original: The Spy Who Dumped Me

Regie: Susanna Fogel

Producţie: SUA, 2018

Cu: Mila Kunis, Justin Theroux, Kate McKinnon, Sam Heughan, Blanca Gyorfi-Toth

Gen: actiune, aventuri

00:00 – (15) Film artistic: Mame bune şi nebune 2

Titlu original: A Bad Moms Christmas

Productie: SUA, 2017

Regie: Jon Lucas, Scott Moore

Cu: Mila Kunis, Kristen Bell, Kathryn Hahn, Cheryl Hines

Gen: comedie

02:00 – (12) Film artistic – The Fate of the Furious (r)

04:15 – Ce spun românii (r)

 

Duminică, 27 decembrie 2020

05:15 – (AP) Film artistic: Nancy Drew

Titlu original: Nancy Drew

Productia: 2002

Regia: James Frawley

Cu: Maggie Lawson, Jill Ritchie, Lauren Birkell

Gen: aventuri

07:00 – Ştirile PRO TV

10:00 – (AP) Film artistic: Trolli

Titlu original: Trolls

Productia: SUA, 2016

Regia: Mike Mitchell, Walt Dohrn

Cu: Anna Kendrick, Justin Timberlake, Zooey Deschanel

Gen: animatie

11:45 –  (AP) Film artistic: Castele de gheaţă

Titlu original: Ice Castles

Producţie: SUA, Canada, 2010

Regia: Donald Wrye

Cu: Taylor Firth, Rob Mayes, Henry Czerny, Morgan Kelly, Tattiawna Jones, Eve Crawford, Andrew MacVicar

Gen: romance

Alexis Winston (Taylor Firth) este o tanara care locuieste intr-un orasel mic si viseaza sa devina superstar in patinajul artistic.

13:45 –  Apropo Tv

14:45 – (AP) Film artistic: Mr. Popper’s Penguins (r)

17:00 – Visuri la cheie (r)

19:00 – Ştirile PRO TV

  • Sport 
  • Vremea

20:00 – (12) Film artistic: Jason Bourne   

Titlu original: Jason Bourne

Productia: 2016, SUA

Regia: Paul Greengrass

Cu: Matt Damon, Tommy Lee Jones, Alicia Vikander

Gen: actiune

22:15 – (15) Film artistic: Vânătorul de recompense 2049

Titlu original: Blade Runner 2049

Productia: 2017, SUA

Regia: Denis Villeneuve

Cu: Harrison Ford, Ryan Gosling, Ana de Armas

Gen: actiune

01:30 – Apropo Tv (r)

02:30 – (12) Film artistic – Spy Who Dumped Me (r)

04:30 – (AP) Film artistic – Ice Castles (r)

 

 

 

Comentarii

comments

Editor Coordonator | bianca.bujor@radardemedia.ro

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Program TV

Program TV pentru Antena Stars în perioada 26 Aprilie – 02 Mai 2021

Bianca Bujor - Editor Coordonator

Published

on

Înapoi1 of 2

RADAR DE MEDIA vă prezintă programul TV + recomandări pentru postul Antena Stars în perioada 26 Aprilie – 02 Mai 2021.

 

 

Luni 26 Aprilie 2021 

07:15 – Cea mai tare din parcare (reluare)

07:45 – Showbiz Report (reluare)

11:45 – Teleshopping

12:00 – Mireasa: Urzeala Soacrelor (reluare)

14:00 – STAR MAGAZINE

15:45 – Teleshopping

16:00 SHOWBIZ REPORT  (cu Natalia Mateuț și Andrei Ștefănescu)

18:00 – STAR NEWS 

19:00 – MIREASA: URZEALA SOACRELOR  (cu Gabriela Cristea)

21.00 – BRIGITTE&PASTRAMĂ (reality show)

22:30 – XTRA NIGHT SHOW (cu Dan Capatos)

00:30 – Showbiz Report (reluare)

02:15 – Star Magazine (reluare)

04:15 – Xtra Night Show (reluare)

 

 

Marti 27 Aprilie 2021

06:00 – Brigitte&Pastrama (reluare)

07:15 – Arena Starurilor (reluare)

09:45 – Showbiz Report (reluare)

11:45 – Teleshopping

12:00 – Mireasa: Urzeala Soacrelor (reluare)

14:00 – STAR MAGAZINE

15:45 – Teleshopping

16:00 SHOWBIZ REPORT  (cu Natalia Mateuț și Andrei Ștefănescu)

18:00 – STAR NEWS 

19:00 – MIREASA: URZEALA SOACRELOR  (cu Gabriela Cristea)

21.00 – BRIGITTE&PASTRAMĂ (reality show)

22:30 – XTRA NIGHT SHOW (cu Dan Capatos)

00:30 – Showbiz Report (reluare)

01.30 – Star Magazine (reluare)

03:15 – Star News (reluare)

04:15 – Xtra Night Show (reluare)

 

 

Miercuri 28 Aprilie 2021

06:15 – Star Magazine (reluare)

08:00 – STAR MATINAL (cu Nasrin si Dima)

11:45 – Teleshopping

12:00 – Mireasa: Urzeala Soacrelor (reluare)

14:00 – STAR MAGAZINE

15:45 – Teleshopping

16:00 SHOWBIZ REPORT  (cu Natalia Mateuț și Andrei Ștefănescu)

18:00 – STAR NEWS 

19:00 – MIREASA: URZEALA SOACRELOR  (cu Gabriela Cristea)

21.00 – MĂMICI DE PITICI, CU LIPICI (reality show)

22:30 – XTRA NIGHT SHOW (cu Dan Capatos)

00:30 – Showbiz Report (reluare)

01.30 – Star Magazine (reluare)

03:15 – Star News (reluare)

04:15 – Xtra Night Show (reluare)

 

Înapoi1 of 2

Comentarii

comments

Continue Reading

Program TV

Program TV pentru Prima TV în perioada 19 – 25 Aprilie 2021

Avatar

Published

on

Înapoi1 of 2

RADAR DE MEDIA vă prezintă programul TV + recomandări pentru postul Prima TV în perioada 19 – 25 Aprilie 2021.

 

 

LUNI 19.04.2021

 

07:00 Focus la prima oră – matinal 

Cu Irina Gologan și Daniel Osmanovici

10:00 TÂLCtalk ®

10:30 Sănătate cu stil ®
11:00 Teleshopping

12:00 Teleshopping LIVE

14:00 Focus – știri

Cu: Livia Graur

14.55 Darul cărții

15:00 Exclusiv VIP – PREMIERA

Cu: Cristi Brancu

17:00 Hai cu fetele!

Cu: Giulia, Gabriela Marin, Diana Bart și Ioana Petric

18:00 Focus 18- cele mai importante știri ale zilei

19.25 Darul cărții

19:30 Film serial: Trăsniţii – sitcom – SR
Cu: Grig Chiroiu, Toni Ionescu, Aniela Petreanu, Bogdan Dumitrescu,
20:00 Film: Umbrele trecutului– drama/thriller, S.U.A 200g

Marcaj CNA: 12

Titlu original: A history of violence

Cu: Ed Harris, Viggo Mortensen

Regia: David Cronenberg

22:00 Focus – știri

22:30 Starea nației

Cu: Dragoș Pătraru
23:30 TÂLCtalk – cu Dragoș Pătraru

00:00 Darul cărții

00:05 Exclusiv VIP ®

02:00 Film: Umbrele trecutului ®

04:00 Film serial: Trăsniții ®

04:30 Focus ®

06:00 Starea nației ®

Recomandări luni 19.04.2021

20:00 Film: Umbrele trecutului – drama/thriller, S.U.A 200g

Marcaj CNA: 12

Titlu original: A history of violence

Cu: Ed Harris, Viggo Mortensen

Regia: David Cronenberg

 

 

MARŢI 20.04.2021

07:00 Focus la prima oră – matinal 

Cu Irina Gologan și Daniel Osmanovici

10:00 Hai cu fetele! ®
11:00 Teleshopping

12:00 Teleshopping LIVE

14:00 Focus – știri

14.55 Darul cărții

15:00 Exclusiv VIP LIVE

Cu: Cristi Brancu

17:00 Hai cu fetele!

Cu: Giulia, Gabriela Marin, Diana Bart și Ioana Petric

18:00 Focus 18 – cele mai importante știri ale zilei

19.25 Darul cărții

19:30 Film serial: Trăsniţii – sitcom – redifuzareCu: Grig Chiroiu, Toni Ionescu, Aniela Petreanu, Bogdan Dumitrescu,
Livia Taloi

20:00 Film: Amprenta morții – acțiune S.U.A 2004

Marcaj CNA: 12

Titlul original: Wake of death

Cu: Jean Claude Van Damme

Regia: Philippe Martinez

22:00 Focus – știri

22:30 Starea nației

Cu: Dragoș Pătraru

23:30 TÂLCtalk – cu Dragoș Pătraru

00:00 Darul cărții

00:05 Exclusiv VIP ®

02:00 Film: Amprenta morții ®

04:00 Film serial: Trăsniții ®

04:30 Focus ®

06:00 Starea nației ®

Recomandări marți 20.04.2021

20:00 Film: Amprenta morții – acțiune S.U.A 2004

Marcaj CNA: 12

Titlul original: Wake of death

Cu: Jean Claude Van Damme

Regia: Philippe Martinez

 

 

MIERCURI 21.04.2021

07:00 Focus la prima oră – matinal 

  • Cu Irina Gologan și Daniel Osmanovici

10:00 Hai cu fetele! ®
11:00 Teleshopping

12:00 Teleshopping LIVE

14:00 Focus – știri

14.55 Darul cărții

15:00 Exclusiv VIP   LIVE

Cu: Cristian Brancu

17:00 Hai cu fetele!

Cu: Giulia, Gabriela Marin, Diana Bart și Ioana Petric

18:00 Focus 18 – cele mai importante știri ale zilei

19.25 Darul cărții

19:30 Film serial: Trăsniţii – sitcom – SR

Cu: Grig Chiroiu, Toni Ionescu, Aniela Petreanu, Bogdan Dumitrescu,
Livia Taloi
20:00 Cronica Cârcotașilor

Cu: Șerban Huidu, Codruț Kegheș și Ioana Petric

22:00 Focus – știri

22:30 Starea nației

Cu: Dragoș Pătraru

23:30 TÂLCtalk – cu Dragoș Pătraru

00:00 Darul cărții

00:05 Exclusiv VIP ®

02:00 Cronica Cârcotașilor ®

04:00 Film serial: Trăsniții ®

04:30 Focus ®

06:00 Starea nației ®

Recomandări miercuri 21.04.2021

20.00- Cronica Carcotasilor

Emisiunea a implinit 21 de ani de la prima emisie si este cea mai longeviva emisiune de divertiment TV din Romania. Cronica Cârcotaşilor a debutat pe micul ecran în anul 2000, iar în cele peste 35 de sezoane a devenit un brand de televiziune. Emisiunea este prezentată de Ioana Petric, Codruţ Keghes (Cătălin Dezbrăcatu’) si Şerban Huidu.

 

Înapoi1 of 2

Comentarii

comments

Continue Reading

Program TV

Program TV pentru TVR 2 în perioada 19 – 25 Aprilie 2021

Avatar

Published

on

Înapoi1 of 3

RADAR DE MEDIA vă prezintă programul TV + recomandări pentru postul TVR 2 în perioada 19 – 25 Aprilie 2021.

 

 

LUNI 19 aprilie 2021

07,00 Generaţia Fit   Redifuzare

*În cadrul programului vor fi oferite antrenamente de fitness şi gimnastică  autorizate pentru începători şi avansaţi, coordonate de către profesori autorizati, sfaturi ale unor medici nutriţionişti şi o reţetă sănătoasă pentru sportivi şi publicul larg!

Gazde: antrenori Diana Preda şi Gabriel Toncean

Producător: Ştefan Stănescu

Coproducție TVR – FRCF

23’/30’
07,30 România…în bucate (R)

 TVR Iaşi

* Descriptio Moldaviae

Emisiune realizată de TVR Iaşi

Prezentator si realizator Raluca Chirila Aftene

Producator Vasile Arhire

Jurnalist Catalin Blebea

Producator Cristina Murgu

Producător delegat:  Alexandra Tiniche

// din 15 aprilie //

24’/30’
08,00* Serial (R) *Glasul inimii (When calls the heart – SUA, 2014-2019)

*sezon 6*Episod 5

Cu: Erin Krakow, Daniel Lissing, Lori Loughlin, Jack Wagner

*Dramă

ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPII ÎN VÂRSTĂ DE PÂNĂ LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU ÎMPREUNĂ CU PĂRINŢII ORI FAMILIA (AP)

Redactori: Adriana Vulpe, Laura Bălan

// din 16 aprilie //

40’/50’

Exclusiv

TVR+

08,50*  Teleshopping 10’

Offline

09,00 Teleşcoala*Clasa a VIII-a   Sezon Nou 

*Limba şi literatura română

Producator: Valentina Ionescu

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

23’/30’
09,30 Teleşcoala*Clasa a VIII-a   Sezon Nou

*Matematică

Producator: Valentina Ionescu

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

23’/30’
10,00* Documentar360°-GEO (R) * Prin Taiga – pe urmele tigrului siberian (Dans la Taiga, sur les traces du tigre de siberie, Franţa-Germania, 2019) 

*În frigul glacial din taiga, în apropierea graniţei cu China, trăieşte puternicul tigru siberian, cel mai mare din specia sa.

Datorită unui program de protecţie susţinut de stat, populaţia de tigri – cândva decimată de vânătoare – numără acum 560 de exemplare. Dar supravieţuirea speciei este ameninţată acum de reducerea hranei – în special a mistreţilor, care, din cauza tăierilor masive de stejari nu mai au ghinde cu care să se hrănească şi pier în masă. Astfel, tigrii înfometaţi devin un pericol pentru oameni.

Realizator: Galina Kirsunova

Redactor: Laura Bălan

// din 16 aprilie //

52’/60’

Exclusiv

TVR+

11,00 Câştigă România!  (R)

Prezintă: Virgil Ianţu

Regia artistică: Larry Maronesse
Producător: Diana Pascal
O producţie TVR2 şi Zucchero Media

// din 15 aprilie //

47’/60’
12,00* Telejurnal*Sport*Meteo               

Translator mimico- gestual  Lena Dermengiu

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directa

30’/40’

Exclusiv

TVR+

12,40* Teleshopping 15’

Offline

12,55 Ziua cu stil 

Prezentatoare : Alina Ionescu

Producator: Luiza Caravasile   

5’
13,00 Cultura minorităţilor *Kalimera

 

Realizator  Roxana Amzar

23’/30’
13,30 Descălecaţi în Carpaţi  (R)

* Caii, la putere!

Producător Răzvan Petrişor

// din 17 aprilie //

23’/30’
14,00* Documentar360°-GEO*Japonia – arta grădinii Zen (Japon, l’art du jardin Zen, Franţa-Germania, 2020) Redifuzare

*Recunoscută pentru budismul zen şi pentru meditaţie, Japonia este şi leagănul unei arhitecturi peisagistice unică în întreaga lume. Masuno Sensei este arhitect peisagist şi călugăr zen la templul Kenkoji din Yokohama. El concepe spaţii în care exprimă ideea de perfecţiune reflectată de căutarea sa spirituală.

Realizator: German Kral

Redactor: Gabriela Onea

// din 10 martie //

52’/60’

Exclusiv

TVR+

15,00 Teleşcoala*Clasa a XII-a  Sezon Nou

*Matematică

Producator: Valentina Ionescu

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

23’/30’
15,30 Teleşcoala*Clasa a XII-a    Sezon Nou

* Limba și literatura română

Producator: Valentina Ionescu

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

23’/30’
16,00* Serial*Glasul inimii (When calls the heart – SUA, 2014-2019) PREMIERA

*Sezon 6 Episodul 6

Cu: Erin Krakow, Daniel Lissing, Lori Loughlin, Jack Wagner

*Dramă, serial bazat pe un roman de Janette Oke. În 1910, tânăra învăţătoare Elizabeth Thatcher primeşte un post în vestul Canadei, în orăşelul minier Coal Valley, în inima unui ţinut încă sălbatic. Pentru Elizabeth, născută şi crescută în înalta societate, adaptarea la noua viaţă aspră nu va fi uşoară. Cu puţin timp înainte de sosirea ei, o explozie în mină provocase moartea multor bărbaţi din Coal Valley, lăsând femeile văduve şi sărace, iar copiii orfani de tată. Elizabeth îşi ia în serios noul rol de călăuză a celor mici prin lumea cărţilor şi, în curând, reuşeşte să câştige afecţiunea localnicilor, mai ales a lui Abigail Stanton, care şi-a pierdut soţul şi fiul în accidentul din mină. Singurul obstacol în calea armoniei complete pare a fi tânărul şi chipeşul poliţist Jack Thornton, şi el nou-venit în Coal Valley, care nu-i acordă pic de încredere şi căruia Elizabeth vrea să-i demonstreze că se înşală.

ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPII ÎN VÂRSTĂ DE PÂNĂ LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU ÎMPREUNĂ CU PĂRINŢII ORI FAMILIA (AP)

Redactori: Adriana Vulpe, Laura Bălan

39’/50’

Exclusiv

TVR+

16,50* Poate nu ştiai

Realizator: Călin Petrescu    

5’/10’

Offline

17,00* Glumeţii (Pranksters, România)     PREMIERĂ

Regia: Dan Petcan

*Episodul  7

Oricine poate face o poznă, oricui i se poate face o glumă şi totul se termină în hohotele de râs surprinse cu o cameră ascunsă.

Redactor: Maria Barandiaran

23’ /30’

Exclusiv

TVR+

17,30 România…în bucate   Sezon Nou

TVR Timişoara  

* Sarea în bucate

* Peare cu păsat şi scoverzi cu crumpi la Bucova, judeţul Caraşș Severin

Emisiune realizată de TVR Timişoara

Prezentator Dan Liuț

Realizator Veronica MIhoc

Jurnalist Catalin Blebea

Producator Cristina Murgu

Producător delegat:  Alexandra Tiniche

23’/28’
17,58 #NuExistaNuSePoate!     Sezon Nou

cu Andreea Marin

* Protagonistii  emisunii # nuexistanusepoate nu sunt supraoameni, dimpotriva, minunat e că ne regăsim în poveştile lor, sunt oameni ca noi toţi, dar nu se lasă, sunt îndrăzneţi, insistenţi, încăpăţânaţi, luptători, frumoşii nebuni pe care-i veţi descoperi în sezonul 2 al emisiunii.

Când stai faţă în faţă cu Chris Simion Mercurian şi-ţi povesteşte simplu şi nepregătit despre viaţă şi visele şi împlinirile sau căderile ei, nu-ţi doreşti nici să respiri, nu cumva să risipeşti fără să vrei energia electrizantă cu care te învăluie atunci când intră în propria poveste. A fost şi sus, s-a scăldat în aplauze, premii, felicitări, a fost şi jos, atunci când cancerul a tranformat-o într-o luptătoare pentru viaţă, este mereu în linia întâi, cu credinţă că atunci când o idee îţi încolţeşte în minte şi o vezi realizabilă, trebuie să faci totul spre a o duce la bun sfârşit.

Director de imagine Vlad Tanase

Regia artistica Luminiţa Iordanescu

Producator tv Cristina Moiseiu Radulescu

O coproductie TVR – A&C Partners

46’/55’
18,53* Sport                     

Transmisiune directă

7’

Exclusiv

TVR+

19,00* Telejurnal       

Transmisiune directă   

30’/35’

Exclusiv

TVR+

19,35 E vremea ta! 

Prezintă: Cristina Soare şi Andrei Bărbulescu

E vremea ta să primești date despre timpul probabil, climă, mediu și alte domenii conexe. Vei afla informații de la specialiști, curiozități, sfaturi utile și previziuni astrologice și vei ști cum îți influențează viața starea vremii.

Redactori: Laurenţiu Mandu, Călin Petrescu, Adrian Bănuţă, Mirela Goldic, Cristi Popescu, Miruna Moraru şi Cristina Dănilă.

Producători: Camelia Boştină şi Raluca Brumariu

15’/25’
20,00 Câştigă România!  Sezon Nou

Prezintă: Virgil Ianţu

Regia artistică: Larry Maronesse
Producător: Diana Pascal
O producţie TVR2 şi Zucchero Media

47’/60’
21,00 Reteaua de idoli (R)

Realizator Irina Pacurariu

// din 18 aprilie //

45’/60’
22,00 Memorialul Durerii  Redifuzare

O istorie care nu se învaţă la şcoală

Ciclul: Primăvara creştină

* Un episcop martir: Anton Durcovici

Anton Durcovici a fost episcop romano – catolic al Diecezei de Iaşi în anii 1948 – 1949. Perioada  a fost una de confruntare deschisă cu regimul comunist, iar episcopul Durcovici și-a făcut pe deplin datoria. A fost arestat în iunie 1949 şi a murit la Sighet, în 10 decembrie 1951. A fost beatificat în data de 17 mai 2014, la Iaşi.

Redactor Doina Teodoru

Producător Alexandru Munteanu

Realizator Lucia Hossu Longin

O coproductie TVR – APTR

47’/60’
23,00 #NuExistaNuSePoate!   (R)

cu Andreea Marin

Director de imagine Vlad Tanase

Regia artistica Luminiţa Iordanescu

Producator tv Cristina Moiseiu Radulescu

O coproductie TVR – A&C Partners

46’/50’
23,50 Ziua cu stil (R)

Prezentatoare : Alina Ionescu

Producator: Luiza Caravasile   

5’/10’
00,00 Câştigă România!  (R)

Prezintă: Virgil Ianţu

Regia artistică: Larry Maronesse
Producător: Diana Pascal
O producţie TVR2 şi Zucchero Media

47’/70’
01,10* Duminica filmului românesc (R) *Fructe de pădure – România, 1983

Regia: Alexandru Tatos

Cu: Manuela Boboc, Nicolae Diaconu, Ion Besoiu, Ion Fiscuteanu

*Dramă. Într-un sat din creierii munţilor, Amalia, fiica unui tăietor de lemne, văduv şi cu mulţi copii, se îndrăgosteşte de un soldat în termen şi cedează avansurilor lui. Tânărul iresponsabil, pentru care Amalia n-a fost decât un interludiu, refuză să recunoască pruncul ce se va naşte. Amalia hotărăşte să-l crească singură şi nu tocmai, pentru că, în final, acceptă căsătoria cu un bărbat pe care nu-l iubeşte.

* ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPII ÎN VÂRSTĂ  DE PÂNĂ LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU ÎMPREUNĂ  CU PĂRINŢII ORI FAMILIA. (AP)

Redactor: Gabriela Onea

// din 18 aprilie //

91’/95’

Exclusiv

TVR+

02,45 România…în bucate (R)   

TVR Timişoara  

* Sarea în bucate

Emisiune realizată de TVR Timişoara

Prezentator Dan Liuț

Realizator Veronica MIhoc

Jurnalist Catalin Blebea

Producator Cristina Murgu

Producător delegat:  Alexandra Tiniche

23’/25’
03,10* Sport      (R) 7’

Exclusiv

TVR+

03,17* Telejurnal   (R)         30’/33’

Exclusiv

TVR+

03,50 E vremea ta! (R)

Prezintă: Cristina Soare şi Andrei Bărbulescu

E vremea ta să primești date despre timpul probabil, climă, mediu și alte domenii conexe. Vei afla informații de la specialiști, curiozități, sfaturi utile și previziuni astrologice și vei ști cum îți influențează viața starea vremii.

Redactori: Laurenţiu Mandu, Călin Petrescu, Adrian Bănuţă, Mirela Goldic, Cristi Popescu, Miruna Moraru şi Cristina Dănilă.

Producători: Camelia Boştină şi Raluca Brumariu

15’
04,05* Documentar360°-GEO (R)*Japonia – arta grădinii Zen (Japon, l’art du jardin Zen, Franţa-Germania, 2020) 

Realizator: German Kral

Redactor: Gabriela Onea

52’/55’

Exclusiv

TVR+

05,00 Natură şi aventură (R)

Realizatori: Dan Păvăloiu, Dan Curean, Radu Puşcaş (TVR Cluj-Napoca)

// din 18 aprilie //

23’/30’
05,30 Sănătate cu de toate  (R)

Prezintă: Bogdan Ghiţulescu

Jurnalist TV: Ana Maria Mindu

Producatori: Larisa Avram, Bogdan Ghiţulescu

// din 18 aprilie //

23’/25’
05,55* Poate nu ştiai

Realizator: Călin Petrescu    

5’/15’

Offline

06,10* Teleshopping 45’

Offline

06,55 Imnul României 5’

 

 

MARŢI 20 aprilie 2021

 

07,00 Generaţia Fit   Redifuzare

*În cadrul programului vor fi oferite antrenamente de fitness şi gimnastică  autorizate pentru începători şi avansaţi, coordonate de către profesori autorizati, sfaturi ale unor medici nutriţionişti şi o reţetă sănătoasă pentru sportivi şi publicul larg!

Gazde: antrenori Diana Preda şi Gabriel Toncean

Producător: Ştefan Stănescu

Coproducție TVR – FRCF

23’/30’
07,30 România…în bucate (R)   

TVR Timişoara  

* Sarea în bucate

Emisiune realizată de TVR Timişoara

Prezentator Dan Liuț

Realizator Veronica MIhoc

Jurnalist Catalin Blebea

Producator Cristina Murgu

Producător delegat:  Alexandra Tiniche

// din 19 aprilie //

23’/30’
08,00* Serial (R) *Glasul inimii (When calls the heart – SUA, 2014-2019)

*sezon 6*Episod 6

Cu: Erin Krakow, Daniel Lissing, Lori Loughlin, Jack Wagner

*Dramă

ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPII ÎN VÂRSTĂ DE PÂNĂ LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU ÎMPREUNĂ CU PĂRINŢII ORI FAMILIA (AP)

Redactori: Adriana Vulpe, Laura Bălan

// din 19 aprilie //

39’/50’

Exclusiv

TVR+

08,50*  Teleshopping 10’

Offline

09,00 Teleşcoala*Clasa a VIII-a   Sezon Nou 

*Limba şi literatura română

Producator: Valentina Ionescu

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

23’/30’
09,30 Teleşcoala*Clasa a VIII-a   Sezon Nou

*Matematică

Producator: Valentina Ionescu

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

21’33”/30’
10,00* Documentar360°-GEO (R)*Japonia – arta grădinii Zen (Japon, l’art du jardin Zen, Franţa-Germania, 2020) 

*Recunoscută pentru budismul zen şi pentru meditaţie, Japonia este şi leagănul unei arhitecturi peisagistice unică în întreaga lume. Masuno Sensei este arhitect peisagist şi călugăr zen la templul Kenkoji din Yokohama. El concepe spaţii în care exprimă ideea de perfecţiune reflectată de căutarea sa spirituală.

Realizator: German Kral

Redactor: Gabriela Onea

// din 19 aprilie //

52’/60’

Exclusiv

TVR+

11,00 Câştigă România!  (R)

Prezintă: Virgil Ianţu

Regia artistică: Larry Maronesse
Producător: Diana Pascal
O producţie TVR2 şi Zucchero Media

// din 19 aprilie //

47’/60’
12,00* Telejurnal*Sport*Meteo        

Transmisiune directă

Translator mimico – gestual  Lena Dermengiu

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

30’/40’

Exclusiv

TVR+

12,40* Teleshopping 15’

Offline

12,55 Ziua cu stil 

Prezentatoare : Alina Ionescu

Producator: Luiza Caravasile   

5’
13,00 Cultura minorităţilor *Germani  

* Cărţi şi imagini cu Dr. Markus Fischer.

Redactor: Tiberiu Stoichici

 

23’/30’
13,30 Cap compas (R) 

Producător: Elena Dinu

// din 17 aprilie //

23’/30’
14,00* Documentar360°-GEO*Columbia – aviatorii pasionaţi din Amazonia (Colombie, les fous volants de l’Amazonie, Franţa-Germania, 2017) Redifuzare

*”Douglas DC-3″ este un avion emblematic din istoria aviaţiei, mai ales datorită utilizării sale pentru a alcătui salvatorul Pod Aerian din timpul Blocadei Berlinului. Unele dintre aceste aparate sunt încă folosite în Columbia.

Din punctul de vedere al pilotului Joaquin Sanclemente, DC-3 rămâne cel mai bun şi cel mai sigur aparat de zbor construit vreodată.

Realizator: Stefan Richts

Redactor: Delia Clonaru

// din 04 martie //

52’/60’

Exclusiv

TVR+

15,00 Teleşcoala*Clasa a XII-a  Sezon Nou

*Matematică

Producator: Valentina Ionescu

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

23’/30’
15,30 Teleşcoala*Clasa a XII-a    Sezon Nou

*Geografie

Producator: Valentina Ionescu

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

18’/20’
15,50* Handbal masculin*Liga Zimbrilor*etapa 26

* Minaur Baia Mare – Steaua Bucuresti

Producator: Alin Gelmarean

Comentator: Paul Olar si Ionel Lespuc

Transmisiune directa de la Cluj

//REZERVA:

Serial *Glasul inimii*sezon 6 ep 7 – criptare EXCLUSIV TVR +

Cap Compas ( din mapa de rezerva)                     23’   

Discover Romania (din mapa de rezerva) 10  //

// ATENTIE, DREPTURILE DE DIFUZARE ON AIR SI ONLINE SUNT NUMAI PENTRU TERITORIUL ROMÂNIEI//

90’/100’
17,30 România…în bucate   Sezon Nou

TVR Craiova

* Tăst Show

* Crap la cuptor pe pat de orez cu praz, varză murată calită cu carne şi mâncare de urzici cu usturoi la Calafat

Emisiune realizată de TVR Craiova

Prezentator Doru Ciolacu

Realizator Simona Musuroi

Jurnalist Catalin Blebea

Producator Cristina Murgu

Producător delegat:  Alexandra Tiniche

24’/28’
17,58 #NuExistaNuSePoate!     Sezon Nou

cu Andreea Marin

* Protagonistii  emisunii # nuexistanusepoate nu sunt supraoameni, dimpotriva, minunat e că ne regăsim în poveştile lor, sunt oameni ca noi toţi, dar nu se lasă, sunt îndrăzneţi, insistenţi, încăpăţânaţi, luptători, frumoşii nebuni pe care-i veţi descoperi în sezonul 2 al emisiunii.

Bogdan Tanasa e omul bun care clădeşte cărămidă cu cărămidă, care schimbă lacrimi în speranţe, drumul închis în dorinţa şi viitor, care nu caută să gândească alambicat, să complice lucrurile, ci şi-a luat în mâini decizia de a schimba vieţi aşa cum poate el şi asta face. Mai mult, sunt zeci de familii din România astăzi ce au a-i mulţumi pentru ca odinioară, casa lor arsă s-a transformat în scrum, dar Bogdan s-a dovedit a fi îngerul lor păzitor. Nu, nu s-a născut în huzur şi nici nu stă pe o grămadă de bani, e însă un om muncitor, care face cu mâna lui ceea ce are, apar şi piedici, dar nu se lasă, şi a decis că în viaţă să nu facă doar pentru el. A-nţeles ca una dintre legile nescrise din acest univers este că binele făcut se multiplică, atunci când îi dai viaţă, şi devii parte din el.

Director de imagine Vlad Tanase

Regia artistica Luminiţa Iordanescu

Producator tv Cristina Moiseiu Radulescu

O coproductie TVR – A&C Partners

46’/55’
18,53* Sport                     

Transmisiune directă

7’

Exclusiv

TVR+

19,00* Telejurnal       

Transmisiune directă   

30/35’

Exclusiv

TVR+

19,35 E vremea ta! 

Prezintă: Cristina Soare şi Andrei Bărbulescu

E vremea ta să primești date despre timpul probabil, climă, mediu și alte domenii conexe. Vei afla informații de la specialiști, curiozități, sfaturi utile și previziuni astrologice și vei ști cum îți influențează viața starea vremii.

Redactori: Laurenţiu Mandu, Călin Petrescu, Adrian Bănuţă, Mirela Goldic, Cristi Popescu, Miruna Moraru şi Cristina Dănilă.

Producători: Camelia Boştină şi Raluca Brumariu

15’/25’
20,00 Câştigă România!  Sezon Nou

Prezintă: Virgil Ianţu

Regia artistică: Larry Maronesse
Producător: Diana Pascal
O producţie TVR2 şi Zucchero Media

47’/60’
21,00 Destine ca-n filme  Sezon Nou  

Prezintă: Iuliana Marciuc

* Preot comandor(r) Petru Moraru – “Aripi argintii spre Dumnezeu”

10 decembrie 1997.  Un avion de vânătoare MIG 21 se prăbuşeşte la aterizare, după antrenament. În ultima secundă, pilotul Petru Moraru reuşeşte să se catapulteze. Scapă cu viaţă, însă cu leziuni serioase ale coloanei vertebrale. Astăzi este comandor în retragere şi slujeşte la Biserica Sfântul Haralambie – Flamanda ca preot onorific.

*Loredana Timei – “Mama”

Există în lumea mare un cuvânt ce cuprinde universuri întregi. Un cuvânt mai preţios decât orice bogăţii, primul cuvânt pe care îl spun miliarde de oameni şi cel mai rostit cuvânt de pe glob: MAMA. Şi în acest cuvânt trăiesc miliarde de poveşti inclusiv povestea Laviniei, un copil de 14 ani care a născut un copil, şi a Loredanei, bunica în rol de mămică pentru Denis.

Producători: Iuliana Marciuc, Nicolae Cozma

Realizator: Silvia Ionescu

Redactor Dana Ilie

* ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPII ÎN VÂRSTĂ  DE PÂNĂ LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU ÎMPREUNĂ  CU PĂRINŢII ORI FAMILIA. (AP)

47’/60’
22,00 D’ale lu’ Mitică (R)

Prezintă: Mitică Popescu  

Scenariu: Cristian Vlad

Reporter: Marian Marin

Producător: Liliana Vlad

//din 18 aprilie //

47’/60’
23,00 #NuExistaNuSePoate!   (R)

cu Andreea Marin

Director de imagine Vlad Tanase

Regia artistica Luminiţa Iordanescu

Producator tv Cristina Moiseiu Radulescu

O coproductie TVR – A&C Partners

46’/50’
23,50 Ziua cu stil (R)

Prezentatoare : Alina Ionescu

Producator: Luiza Caravasile   

5’/10’
00,00 Câştigă România!  (R)

Prezintă: Virgil Ianţu

Regia artistică: Larry Maronesse
Producător: Diana Pascal
O producţie TVR2 şi Zucchero Media

47’/70’
01,10* Film de artă (R) * Dina (I am Dina – Norvegia, Suedia, Franţa, 2002)    124’

Prezentare prof univ dr Laurentiu Damian                                                5’

Realizator: Liliana Chiţescu

Regia: Ole Bornedal, Tony Spataro

Cu: Maria Bonnevie, Gerard Depardieu, Christopher Eccleston, Mads Mikkelsen, Pernilla August

*5 premii ale Academiei Daneze de Film în 2003

*Premiul Amanda pentru cea mai bună actriţă la Festivalul Filmului Norvegian 2002

*Premiul pentru cea mai bună actriţă la Festivalul Internaţional de Film de la Montreal 2002

*Dramă. La mijlocul secolului al XIX-lea, într-un mic oraş portuar norvegian, tânăra Dina trăieşte împovărată de vina de a fi provocat accidental, în copilărie, moartea mamei sale. Respinsă de tată, ea devine o fiinţă sălbatică, izolată, care încalcă toate regulile epocii. Doar pasiunea pentru violoncel o ajută să iasă, treptat, din izolare şi să devină o femeie imprevizibilă şi pasională, decisă să-şi ia revanşa asupra vieţii.

ACEST PROGRAM ESTE INTERZIS COPIILOR SUB 15 ANI (15 )

Redactor: Ştefan Asavei

// din 18 aprilie //

129’/130’

Exclusiv

TVR+

03,20* Telejurnal   (R)         30’

Exclusiv

TVR+

03,50 E vremea ta! (R)

Prezintă: Cristina Soare şi Andrei Bărbulescu

E vremea ta să primești date despre timpul probabil, climă, mediu și alte domenii conexe. Vei afla informații de la specialiști, curiozități, sfaturi utile și previziuni astrologice și vei ști cum îți influențează viața starea vremii.

Redactori: Laurenţiu Mandu, Călin Petrescu, Adrian Bănuţă, Mirela Goldic, Cristi Popescu, Miruna Moraru şi Cristina Dănilă.

Producători: Camelia Boştină şi Raluca Brumariu

15’
04,05* Documentar360°-GEO (R)*Columbia – aviatorii pasionaţi din Amazonia (Colombie, les fous volants de l’Amazonie, Franţa-Germania, 2017) 

Realizator: Stefan Richts

Redactor: Delia Clonaru

52’/55’

Exclusiv

TVR+

05,00 Mic dejun cu un campion  (R) 

Amfitrion: Daniela Zeca Buzura    

Producător: Ileana Ploscaru Panait

// din 17 aprilie //

47’/55’
05,55* Poate nu ştiai

Realizator: Călin Petrescu    

5’/15’

Offline

06,10* Teleshopping 45’

Offline

06,55 Imnul României 5’

 

Înapoi1 of 3

Comentarii

comments

Continue Reading

MENIU

pentru sufletul tau

SHOW MAGAZINE

IN Trending