Connect with us

Life Style

Rapid castiga in Giulesti, Poli la prima infrangere in campionat

Rapidul a reusit sa treaca in aceasta seara de Politehnica Timisoara cu scorul de 3-2 (2-1). Singura echipa neinvinsa in campionat pana la ora acestui meci nu a reusit sa paraseasca Giulestiul cu vreun punct.

Published

on

Rapidul a dominat meciul de la inceput pana la final, cele doua goluri ale timisorenilor venind dupa greseli mari ale apararii rapidiste care, de-altfel, nu a avut foarte mult de lucru in aceasta seara. Giulestenii au inscris chiar in debutul meciului prin Vladimir Bozovici, Politehnica replicand prin Zicu la o grava eroare a lui Rui Duarte. 1-1 dupa doar 20 de minute si Giulestiul fierbea. Spadacio il gaseste in careu pe Mihai Roman cu o pasa geniala si acesta nu iarta. Dupa pauza Herea iese si este inlocuit de Pancu, care reuseste sa inscrie primul gol de la revenirea in tricoul alb-visiniu.

La final emotii multe pentru rapidisti, o noua greseala in aparare dandu-le sperante timisorenilor pentru ultimele 10 minute ale partidei. Rezultatul s-a pastrat pana la sfarsitul meciului, Rapidul este din ce in ce mai aproape de Europa League, iar Politehnica pierde fotoliul de lider in urma acestei etape.