PUBLICITATE@RADARDEMEDIA.RO

More
    AcasăA-Z NEWSRomania invinge in Giulesti, 3-0 cu Bosnia-Hertegovina

Romania invinge in Giulesti, 3-0 cu Bosnia-Hertegovina

Romania a reusit in aceasta seara o partida reusita in fata Bosniei incheiata cu o victorie categorica, 3-0. Dupa un inceput de meci dominat de echipa Romaniei, echipa noastra a reusit sa apese faca diferenta si pe tabela la sfarsitul primei reprize si a inscris prin Adrian Mutu in minutul 37, respectiv Ciprian Marica in minutul 41, dupa doua centrari reusite de jucatorul lui Sahtior Donetk, Razvan Rat. Cele doua goluri picate la final de repriza au turnat ciment in ghetele jucatorilor vizitatori, acestia incepand si repriza a doua in defensiva. Nationala noastra, impinsa de la spate de un public numeros si extrem de entuziast, inscrie din nou dupa doar 10 minute de la reluarea meciului. 3-0 si cele 3 puncte erau deja adjudecate. Bosnia rateaza cateva ocazii, Romania are sansa de a mai schimba o data tabela in final, dar Sapunaru executa slab un penalty obtinut de Torje.