Life Style
Scandal relansat: Victor Ciutacu l-a dat în judecată pe Radu Morar de la b1tv
Jurnalistul Victor Ciutacu, redactor sef al “Jurnalului National” si moderator al emisiunii “Vorbe grele” de la Antena 2 l-a dar in judecata pe Nasul , Radu Morar.
Acesta îi cere daune morale de 100.000 de lei pentru afirmaţiile “mincinoase” făcute în talk-show-ul de la postul TV B1, scrie Mediafax.
“În cadrul emisiunilor din datele de 7, 8 , 10, 14 şi 15 septembrie, postul de televiziune B1 TV şi pârâtul Radu Moraru, în calitatea sa de realizator al emisiunii «Naşul», au declanşat în mod clar o campanie de presă îndreptată împotriva mea”, se arată în cererea de chemare în judecată adresată instanţei de Victor Ciutacu, potrivit sursei citate.
“Onoarea, reputaţia şi demnitatea mea au fost vătămate în mod direct prin emisiunile în speţă, prejudiciul de imagine persistând în timp (continuitatea acestuia şi imposibilitatea acestuia de limitare în timp) prin echivalenţa cu memoria celor care au vizionat emisiunile şi au luat cunoştinţă de cele afirmate acolo”, mai spune Ciutacu.
Comentarii
-
AUDIENȚE TV5 zile ago
Survivor România, din nou lider de audienţă
-
Grila de programe2 zile ago
Cele mai așteptate show-uri de televiziune revin primăvara aceasta la PRO TV!
-
Analize4 zile ago
Editie de infarct si cifre de top, aseara, la „Survivor Romania”!
-
Muzica2 zile ago
Colaborare inedita intre medicul vedetelor si un artist roman care areusit in Mexic
-
Emisiuni3 zile ago
Petre Roman, următorul invitat, la “40 de întrebări cu Denise Rifai”, marți, la Kanal D
-
Program TV19 ore ago
Program TV pentru Antena 1 în perioada 29 ianuarie – 04 februarie 2021
-
AUDIENȚE TV3 zile ago
Știrile Kanal D, din Prime Time, pe primul loc în topul preferințelor publicului
-
Analize3 zile ago
„Survivor Romania” a plasat Kanal D pe podium, cu peste trei milioane de privitori!