joi, martie 28, 2024

PUBLICITATE@RADARDEMEDIA.RO

More
    AcasăEVENTSSimona Halep a fost eliminată de Caroline Wozniacki în semifinalele turneului de...

Simona Halep a fost eliminată de Caroline Wozniacki în semifinalele turneului de la Stuttgart!

Simona Halep, locul 3 WTA și principala favorită la câștigarea competiției a fost eliminată, azi, 25 aprilie, în semifinalele turneului de la Stuttgart, de jucătoarea de origine daneză Caroline Wozniacki, locul 5 WTA, în trei seturi, cu scorul de 7-5, 5-7, 6-2, după un meci dramatic care a durat  179 de minute.

Meciul a început cu multe greșeli venite din partea amândurora, primul set a fost foarte strâns până la scorul de 5-5, atunci când Caroline Wozniacki profitând de erorile Simonei a reușit să se distanțeze și să câștige setul cu scorul de 7-5.

În cel de-al doilea set Simona Halep a revenit spectaculos, după multe tentative eșuate reușește să facă primele break-uri, cu lovituri puternice aproape de linia de fund și se desprinde la scorul de 0-3. După un început perfect de set, momentele perfecte ale Simonei alternează cu cele de slăbiciune, Caroline Wozniacki profită de fiecare greșeală și egalează la 4-4, preluând conducerea cu 5-4.

Simona Halep este mult mai ofensivă și reușește să egaleze urmând un game spectaculos cu schimburi lungi și frumoase, un tenis de cel mai înalt nivel pe care Simona reușește să-l închidă cu un backhand în lung de linie.