vineri, martie 29, 2024

PUBLICITATE@RADARDEMEDIA.RO

More
    AcasăTeleviziuneSportSimona Halep vs Samantha Stosur, in optimile turneului de la Miami

Simona Halep vs Samantha Stosur, in optimile turneului de la Miami

Simona Halep, locul 5 WTA, o intalneste pe jucatoarea de origine australiana Samantha Stosur, locul 19 WTA, in optimile turneului Premier Mandatory de la Miami. Partida va avea loc in noaptea de luni spre marti,  in jurul orei 02:00, ora Romaniei, live pe Digisport 2.

Simona Halep si Stosur s-au intalnit de opt ori pana in prezent, scorul intalnirilor directe fiind de 4-4. Ultimele doua partide s-au jucat anul trecut si fiecare a obtinut cate o victorie: Stosur cu scorul 6-2, 6-0, in semifinale la Madrid, respectiv Simona Halep cu scorul de 7-6 (0), 6-3, in optimi la Roland Garros.

Simona Halep a invins-o, luni, in doar 55 de minute, cu scorul de 6-3, 6-0, pe jucatoarea Anett Kontaveit din Estonia, locul 112 WTA, calificandu-se in optimile turneului.

Simona Halep a atins anul trecut faza sferturilor de finala la Miami Open. Cea mai buna performanta din cariera ei in Florida a fost calificarea in semifinale, in 2015.