EVENTS

Spectacol în Ștefan cel Mare! Dinamo – Pandurii Târgu Jiu 2 – 3

Published

on

Formaţia Dinamo a fost învinsă, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 3-2, de echipa Pandurii Târgu Jiu, într-un meci din etapa a XXIV-a a Ligii I, în care oaspeţii au marcat ultimul gol în minutul 90+4.

Golurile au fost marcate de Bilinski  în minutele 71 și 82 pentru Dinamo, respectiv Giusti (minutul 5), Momcilovici (minutul 77) și Elton (minutul 90+4) pentru Pandurii.

Mai jos aveti componenta celor doua echipe trimise in teren de Flavius Stoican, respectiv Cristi Pustai:

Dinamo: Bălgrădean – Rus, Durimel, Grigore, Filip – Boubacar (’31 Elton) – Valentin Lazăr, Cosmin Matei (’45 Bilinski), Cătălin Munteanu (Şerban ’70), Rotariu – Ţucudean

Pandurii Târgu Jiu: Gliwa – Pleaşcă (’74 Bohale), Erico, Christou, Momcilovici – Elton, Breeveld – Buleică, Distefano (’89 Nistor), Ciucur – Giusti (’59 Bud)

Fii la curent cu cele mai noi stiri din media pe pagina de Facebook RADAR DE MEDIA