Tariceanu, indragostit de masinile cu istorie - RADAR DE MEDIA
Connect with us

A-Z NEWS

Tariceanu, indragostit de masinile cu istorie

Published

on

Spread the love

Sambata, 12 iunie, la pranz, echipa ProMotor intra in garajul fostului premier Calin Popescu Tariceanu pentru a vedea cele 4 piese de colectie cu care se lauda acesta.

La loc de cinste sta Lancia Fluvia cu care Tariceanu participa la campionatul national de viteza in coasta, la categoria masini clasice. Si este de inteles de ce fostul prim-ministru, indragostit de masinile cu istorie, tine atat de mult la aceasta masina, care a fost baza de dezvoltare cu care Lancia a castigat pe vremuri campionatul mondial de raliuri.

Aceeasi masina au primit-o in dar Nastase si Tiriac cand au castigat campionatul de tenis de la Monte Carlo. Tot in garajul lui Calin Popescu Tariceanu, echipa ProMotor a dat si peste un Citroen Charlston, masina cu o cariera de 42 ani, un Fiat 500 Topolino  semiconvertible, model produs in Austria in 1954 si un  Mini Moris original pe care spune ca a platit 5000 euro si pe care nu i l-ar vinde nici lui Ion Tiriac.

Pentru comunicate de presă, informări și alte materiale jurnalistice , vă rugăm să ne contactați sau la adresa contact@radardemedia.ro, Pentru marketing si vanzari - publicitate@radardemedia.ro

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Advertisement

Facebook

Advertisement
Advertisement

IN Trending