Connect with us

AUDIENȚE TV

“Te cunosc de undeva!”, lider incontestabil de audiență, pe toate segmentele de public

Published

on

Foto Credit: ANTENA 1
 

Cea de-a zecea gală a show-ului “Te cunosc de undeva!”, care l-a desemnat știgător pe Jean de la Craiova, cu o excelentă transformare în Mihai Constantinescu, a fost sâmbătă seara lider incontestabil de audiență, pe toate segmentele de public. Emisiunea prezentată de Alina Pușcaș și Cosmin Seleși a adunat în fața micilor ecrane 1.801.000 de telespectatori, la nivelul publicului din toată țara, în minutul de maximă audiență, de la 20.37. 

Așadar, la nivelul publicului comercial, cu vârste cuprinse intre 18 si 49 de ani, Antena 1 s-a aflat pe primul loc și a obținut sâmbătă seara, pe perioada difuzării emisiunii (20.00 – 23.08), o audiență medie de 6,1 puncte de rating și o cotă de piață de 17,7%, urmată de Pro TV, cu 5,9 puncte de rating și o cotă de piață de 17,2% și Kanal D, cu 4,8 puncte de rating și o cotă de piață de 14%.

            La nivelul publicului de la orase, Antena 1 a ocupat, de asemenea, prima pozitie, cu o audienta medie de 8,2 puncte de rating si o cotă de piață de 18,9%, urmata de Kanal D, cu 5,5 puncte de rating si o cota de piata de 12,6%, si Pro TV, cu 4,9 puncte de rating si 11,3% cota de piață.

            Clasamentul se pastreaza si la nivelul publicului din toata tara, unde Antena 1 ramane lider cu o audienta medie de 7,6 puncte de rating si o cotă de piață de 16,8%, urmata de Kanal D, cu 6,9 puncte de rating si o cota de piata de 15,1%, si Pro TV, cu 5,2 puncte de rating si 11,4% cota de piață.

Sâmbătă, la “Te cunosc de undeva!”, prezentatorul Cosmin Seleși si-a luat ramas bun de la colegii sai, înainte de plecarea în India și Sri Lanka, la filmările pentru emisiunea “Asia Express”. El i-a predat stafeta lui Florin Ristei care, de sambata viitoare, va prezenta show-ul transformarilor, alaturi de Alina Pușcaș.

Si sambata aceasta, cei zece concurenți si-au pregătit cu multă conștiinciozitate personajele care le-au picat săptămâna trecută la ruletă, în speranța unor puncte cât mai mari din partea juraților Ozana Barabancea, Andreea Bălan, Cristi Iacob și Aurelian Temișan.

Alin Gheorghișan a cântat muzică populară transformat în Irina Loghin și a îmbrăcat un minunat costum tradițional pe care celebra interpretă i l-a oferit cu drag, pentru acest moment artistic. Însoțită pe scenă de tot baletul “Te cunosc de undeva!” – Furnix Team, Barbara Isasi, solista trupei Mandinga, l-a imitat pe cel mai cunoscut star al Republicii Moldova, Dan Bălan (ex-O-Zone), în timp ce Ana Baniciu și Raluka au emotionat-o până la lacrimi pe Andreea Bălan cu transformarea lor în Britney Spears și Michael Jackson.

Romică Țociu s-a distrat la maximum cu ajutorul personajului său de sâmbăta aceasta, Jean de la Craiova, Mihai Trăistariu a fost rapperul american Snoop Dogg, iar Alexandra Velniciuc a cântat muzică lăutărească precum celebra interpretă a genului, Gabi Luncă. Connect-R s-a simtit confortabil imitandu-l în această gală pe interpretul american John Legend, iar Carmen Rădulescu a fost plina de energie in rolul Loredana. Cea mai buna transformare a serii a fost aleasa cea realizata de Jean de la Craiova, care a cantat si a semanat izbitor cu celebrul cantautor Mihai Constantinescu.

Gala de aseara a avut parte de un moment de deschidere cu totul special. Romică Țociu a urcat pe scena show-ului alături de bunul său coleg de scenă si prieten, Cornel Palade, și de câștigătorul celui de-al șaptelea sezon Te cunosc de undeva!, Cezar Ouatu, pentru un moment de colecție. Cei trei au interpretat “O, sole mio”, transformați în celebrii tenori Placido Domingo, Jose Carreras și Luciano Pavarotti, iar excelentul lor moment de stand up comedy muzical a ridicat juriul in picioare.

La finalul serii, dupa ce Cosmin Selesi si-a pus in valiza toate darurile primite de la colegi, Gianina Corondan si ruleta personajelor l-au anuntat pe cel care va prezenta show-ul, alaturi de Alina Puscas, incepand de sambata viitoare – Florin Ristei.

Cum va arata emisiunea “Te cunosc de undeva!” prezentata de Alina Puscas si Florin Ristei, telespectatorii Antenei 1 vor vedea sambata, 17 noiembrie, de la ora 20.00.

 

Sursa:Kantar Media                       

Copyright:ARMADATA S.R.L.                       

Date prelucrate de catre departamentul Research Antena Group               

Analiza este facuta pe target-urile 18-49 Urban, All Urban si National          

Lasa un comentariu aici!

Click to comment

Lasă un răspuns

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

AUDIENȚE TV

Peste 1.6 milioane de români au urmărit aseară Ferma! Carmen Negoiță a pierdut duelul și a părăsit show-ul

Published

on

Foto Credit: PRO TV
 

Aseară, duelul fetelor din Ferma a fost trăit la intensitate maximă atât de concurenți, dar în mod special, de cele două dueliste: Ioana Filimon și Carmen Negoiță, care au luptat cu tot ce le-a stat în putință pentru a rămâne în show. Milioane de telespectatori au urmărit cu sufletul la gură ediția de aseară, Ferma plasându-se pe primul loc în topul audiențelor pe toate segmentele de public.

Ediția Ferma de joi seară a fost cea mai urmărită din acest sezon. PRO TV a fost lider detașat pe toate segmentele de public: comercial, urban si național. La nivelul publicului comercial, cu vârsta cuprinsă între 18–49 de ani, PRO TV a condus topul cu 10.3 puncte de rating și 29.1% share spre deosebire de televiziunea de pe locul secund, ANTENA 1,  care avea 4.2 puncte de rating și 12.0% share.

Fetele de la cabană, Geanina, Otilia si Otniela au profitat din plin de lipsa concurenților din fermă, aceștia fiind plecați în arena de duel. Cele trei fete au dat atacul în Ferma și au furat tot ce au găsit, inclusiv pe Luna, câinele celor din fermă.

După ce a câștigat duelul, Ioana Filimon le-a oferit un show de zile mari colegilor ei din concurs sărbătorind victoria printr-un dans provocator pe masă.

Săptămâna viitoare, marți, miercuri și joi, de la 21:30 vom afla pe cine a propus Carmen Negoită fermier, ce alte sarcini noi vor mai primi concurenții, care vor fi servitorii și cine va pleca acasă la finalul săptămânii.

Lasa un comentariu aici!

Continue Reading

AUDIENȚE TV

AUDIENTE TV: Ferma a fost lider de audienta! Cat a obtinut concurenta?

Published

on

Foto Credit: PRO TV
 

Ferma începe să prindă contur, iar sarcinile îndeplinite de concurenți îi fac pe aceștia să se simtă mândri de realizarile lor, însă misiunea acestora nu se oprește aici. Noul fermier al săptămânii, Remus Boroiu împreună cu colegii săi trebuie să realizeze o cocina pentru porci. Nici nu și-a început bine mandatul că Remus a și intrat în conflict cu Ioana, după ce a propus-o servitoare și a trimis-o la duel.

Telespectatorii au fost alături de concurenți și au urmărit cu sufletul la gură aventurile lor de la Ferma. PRO TV a fost lider de audiență pe segmentul de public comercial, format din public cu vârsta cuprinsă între 18 – 49 de ani, înregistrând 8.2 puncte de rating și 22.2% share, în timp ce televiziunea de pe locul secund, ANTENA 1 avea 6.2 puncte de rating și 16.7% share.

După o luna de zile în care au muncit de dimineața până seara, cei prezenți în Ferma au destins atmosfera și au jucat mima, au auzit din nou muzică după foarte mult timp și au ajuns chiar să danseze pe mese. Chiar și cei șase concurenți de la cabana s-au distrat ca în vremurile bune, au avut parte de o petrecere surpriză în cinstea Otnielei care a împlinit 29 de ani. Pentru bandiții de la cabana, petrecerea s-a lasat până dimineața, a curs șampanie, mâncare bună, tort și dans, toate acesetea însumate au făcut ca petrecerea să fie de neuitat pentru aceasta.

În ediția din această seară, de la 21:30, vom vedea reacția lui Moroșanu după ce a găsit găinile moarte în coteț și vom afla dacă vor fi pedepsiți de Cristi Bozgan pentru asta. Joi seară, vom afla și dacă fermierul șef împreună cu colegii lui vor finaliza construția cocinii, care naște deja discuții între concurenți. Dar vom vedea cum și fetele de la cabană, Geanina Ilieș, Otilia și Otniela refuză să mai stea în bucatarie și vor să le dea o lecție celor trei bărbați cu care trăiesc în cabană.

În ediția din acestă seară, de la 21:30, vom afla pe cine va alege Ioana Filimon la duel dar și cine va părăsi Ferma.

Lasa un comentariu aici!

Continue Reading

Analize

ANALIZĂ AUDIENŢE TV: Finala selecției naționale EUROVISION a strâns audienţe bune pentru TVR! Vezi care au fost câştigătorii audiențelor de duminică!

Published

on

 

Duminică, 17 februarie, finala selecției naționale EUROVISION de la București a înregistrat audiențe bune, conform datelor furnizate de Kantar Media.

Total>>Total
Units>>Rtg(000)
TotalTitleChannelStart timeEnd TimeNationalUrban18-49 Urban
Film – DOCTOR STRANGEPro TV19:5822:081503817492
ASIA EXPRESS – DRUMUL ELEFANTULUI (II)Antena 119:5823:331312722386
EXATLON ROMANIA (III)Kanal D19:5923:021225502177
Film – CONTRABANDAPro TV22:0824:11889466285
Fotbal – DINAMO BUCURESTI – FC BOTOSANIDigiSport120:0221:56414340138
EUROVISION – SELECTIA NATIONALATVR 120:3023:1136225540

Antena 1 a fost lider de audiență pe intervalul analizat în targetul National si Urban cu emisiunea „Asia Express – Drumul Elefantului”. Pro TV, care a difuzat filmele „Doctor Strange” și „Contrabanda” s-a clasat pe primul loc în target comercial. Kanal D s-a situat pe locul trei în toate targeturile analizate cu emisiunea-concurs „Exatlon Romania”.  Digisport1 se situează pe locul patru în target comercial cu meciul de Liga I „Dinamo Bucuresti – FC Botosani”.

Cele trei părți ale finalei selecției naționale “Eurovision” de la București au fost urmărite in medie pe minut de 362.000 de telespectatori. Minutul de aur, atins la 22:56, a adunat în fața televizoarelor 580.000 de români.

 

PUBLICUL NAȚIONAL

Target>>National All
Interval>>20:30-23:11
ChannelsShareRtg%Rtg(000)
Antena 115.57.71360.8
Pro TV14.57.21268.9
Kanal D13.96.91218.5
Romania TV6.43.2558.5
Prima TV4.92.4425.3
Antena 34.82.4421.0
DigiSport 14.52.2391.6
TVR 13.91.9340.2
National TV2.41.2207.4
Pro 22.31.1199.8

 

PUBLICUL URBAN

Target>>Urban All
Interval>>20:30-23:11
ChannelsShareRtg%Rtg(000)
Antena 115.97.9756.0
Pro TV14.57.2689.3
Kanal D10.45.2497.7
DigiSport 16.63.3312.7
Romania TV6.13.0288.6
Antena 35.72.8270.5
TVR 15.02.5239.1
Prima TV3.41.7162.9
Pro 22.21.1106.0
National TV2.01.094.4

 

PUBLICUL COMERCIAL

Target>>18-49 Urban
Interval>>20:30-23:11
ChannelsShareRtg%Rtg(000)
Pro TV22.79.8422.3
Antena 122.29.6411.3
Kanal D9.44.1175.0
DigiSport 16.82.9126.2
National TV2.81.251.6
Prima TV2.61.147.6
Romania TV2.41.043.8
TVR 12.00.937.0
Pro 21.80.833.1
Antena 31.70.832.2

 

Sursa datelor: Kantar Media Copyright: ARMA

Cotă de piaţă (Market Share) reprezintă raportul procentual dintre numărul mediu de telespectatori (Rtg%) ai unei emisiuni (sau interval orar) de la o staţie TV şi numărul mediu de telespectatori de pe toate staţiile TV, calculat pentru acelaşi interval orar (sau emisiune).

Rating (Rtg%) reprezintă numărul mediu de telespectatori pe minut ai unei emisiuni (sau interval orar) difuzată de o stație TV. Ratingul poate fi exprimat în cifre absolute (mii telespectatori) sau ca procent din targetul analizat.

Lasa un comentariu aici!

Continue Reading
Advertisement
Advertisement Https://Www.Autodoc24.RO

PREMIILE RADAR DE MEDIA

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trending