Connect with us

Reality Show

Vedetele cedează fizic și psihic în Asia Express: „Eu mă gândeam că te transformă emisiunea asta, dar nu atât de repede!”

Published

on

Foto Credit: ANTENA 1

O nouă ediție Asia Express, ce va începe diseară, de la 20:00, pe Antena 1 vine cu o altă provocare pentru echipele din cursa sezonului 2. Nervi întinși la maximum, tensiuni între coechipieri, stresul unei competiții contracronometru și căldura insuportabilă din Sri Lanka, toate își vor pune amprenta asupra vedetelor: ”Disperarea ei a ajuns la cote maxime! Este foarte riscant ce face.”, va spune Paul Ipate despre Jojo.

Bianca Drăgușanu va trece și ea prin momente foarte grele. Deshidratarea, lipsa mâncării și adrenalina constantă din cel mai dur reality show o vor face să clacheze chiar în mijlocul unei misiuni și să ceară ajutorul medicilor: ”Eu am cedat nervos. Și fizic și psihic. Căldura m-a epuizat. Am multe momente pe zi în care clachez, pentru că sunt un om al extremelor. Rucsacul devenea din ce în ce mai greu cu fiecare pas pe care îl făceam.. Având în vedere că Biancăi i se va monta o branulă, sora sa, Oana, se va lupta cu ultimele resurse de energie și va fi nevoită să care ambele bagaje pentru restul zilei: ”Ea este mult mai puternică decât mine din toate punctele de vedere și cred că s-a văzut asta., va mărturisi Bianca Drăgușanu la finalul unei zile critice. Și Cocuța va trece prin momente grele din cauza unei mici accidentări, în vreme ce Margherita de la Clejani și Iuliana Luciu vor avea și ele o seară ieșită din comun. Cele două vedete vor ajunge, în miezul nopții, la secția de Poliție din Sri Lanka, acolo unde vor fi întâmpinate cu un pistol. Cum vor reacționa acestea și care este deznodământul, telespectatorii Antena 1 pot urmări luni seară, de la 20:00.

Căldura extremă aproape că îi va pune la pământ pe concurenți, iar autostopul va ridica mari probleme, căci distanțele dintre punctele de control sunt foarte lungi. Tocmai din acest motiv, vedetele vor schimba nenumărate mijloace de transport, de-a lungul unui traseu de 146 de kilometri: ”Este incredibil de greu. Eu mă gândeam că te transformă emisiunea asta, dar nu mă gândeam că te poate transforma atât de repede.”, este de părere Teleșpan, coechipierul Anei Morodan.

Diseară, de la ora 20:00, opt echipe se luptă pentru o șansă la imunitate, în speranța de a se alătura echipei formate din Cosmin Seleși și Șerban Copoț, pentru o șansă de a vedea Sri Lanka întocmai ca turiştii.  Având în vedere că cei doi s-au clasat pe primul loc în prima ediție, vor beneficia de cazare la hotel, transport și certitudinea de a rămâne în joc. Cursa va fi foarte strânsă, căci cei 16 concurenți vor căuta să își depășească limitele pentru a obține imunitatea, dar și pentru a se salva de la proba Ultimei Șanse, în urma căreia telespectatorii vor afla cine părăsește competiția.

Cum se vor descurca vedetele într-o zi în care pare că ”ghinioanele se țin lanț, cine va câștiga imunitatea și care vor fi echipele clasate pe ultimele locuri, cei din fața micilor ecrane pot afla luni seară, de la 20:00, pe Antena 1, într-o nouă ediție Asia Express – Drumul Elefantului.

Lasa un comentariu aici!

Click to comment

Lasă un răspuns

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Reality Show

ANTENA 1: Prima alarmă pe insula băieților: “Sunt în situația în care am pierdut aproape tot!”

Published

on

Foto Credit: ANTENA 1

În cel mai nou episod din Insula Iubirii, difuzat în aceastã searã, de la 20:00, la Antena 1,  lucrurile vor lua o altă întorsătură. Veștile încep să curgă și pe insula băieților, care sunt șocați de acțiunile și gesturile femeilor cu care au venit în Thailanda, anunta retetedesanatate.ro

Băieții vor primi un filmuleț care sintetizează cele mai importante întâmplări ale ultimelor zile de pe insula fetelor și care rezumă una dintre cele mai aprige lupte la care cei prezenți la Minitel au asistat vreodată.

Menirea alarmei va fi de a vedea sentimentele pe care le pot trezi imaginile cu partenerele aflate la 9 kilometri celor care își jurau iubire și fidelitate înainte de a păși pe tărâm thailandez.

Liniștea de la Purimuntra va dispărea, iar reacția unui bărbat vizat de alarmă este surprinzătoare: “Acum sunt în situația în care am pierdut aproape tot”. Consecințele primei alarme de la Purimuntra vor putea fi urmărite de telespectatori în cea mai nouã ediţie Insula Iubirii, în aceastã searã, de la 20:00, la Antena 1.

Lasa un comentariu aici!

Continue Reading

Reality Show

KANAL D: Andreea Mantea, bonă din întâmplare? Mihai Mitoşeru i-a copt-o!

Published

on

Foto Credit: KANAL D

#Sambata, la “Se striga darul”, se incing spiritele intre cei doi prezentatori, in batalia cuferelor

Mihai Mitoseru si Andreea Mantea vor da batalia cuferelor, maine seara, incepand cu ora 20:00, intr-o noua editie a emisiunii „Se striga darul”, difuzata la Kanal D! Mihai doreste sa isi ia revansa in fata colegei de emisiune, care reuseste ca in fiecare editie sa ii puna bete in roate, avand, astfel, un avantaj considerabil in fata lui, in ceea ce priveste colectarea zestrei pentru mireasa.

Astfel, Mitoșeru a dat un anunț de căutare de loc de muncă pentru Andreea Mantea; iar telefoanele au început să sune fix în toiul pregătirilor de nuntă și al strângerii zestrei. Asta a pătit focoasa bruneta tocmai în comuna Ciuperceni, din Teleorman, acolo unde Irinel Tudorică, șofer de meserie, o ia de nevastă pe Oana, casnica, din satul Poeni.

„E o greseala. Nu sunt bona, nu stiu cine a pus numarul meu in anunt”, se apara Andreea Mantea cand incep sa o sune potentialii „clienti”. In tot acest timp, Mihai Mitoseru isi freaca mainile bucuros, dar nici nu stie ce urgie il asteapta.

Cât de multă zestre au strâns cei doi prezentatori și dacă Andreea Mantea a intrat in randul bonelor, aflati sâmbătă, urmarind  „Se strigă darul”, incepand cu ora 20:00, la Kanal D.

Lasa un comentariu aici!

Continue Reading

Emisiuni

Finala show-ului “Puterea Dragostei” va fi difuzata sambata, 13 iulie, la Kanal D!

Published

on

Foto Credit: KANAL D

#Pregatirile pentru cel de-al doilea sezon sunt in toi; castingul se desfasoara astazi si maine, in Bucuresti

Show-ul “Puterea Dragostei”, un adevarat experiment social pentru concurentii care aleg sa isi intalneasca sufletul pereche, urmarit de milioane de fani, la fiecare editie, se apropie de marele final al primului sezon. Fanii emisiunii vor putea urmari marea finala, sambata, 13 iulie, la ora 15:30, la Kanal D!

“Marea finala a emisiunii va fi pe data de 13 iunie, zi cu noroc pentru cineva. Toti concurentii primului sezon au aratat puterea dragostei, in felul lor. Ce este drept, unii mai mult, altii mai putin”, a spus Andreea Mantea, prezentatoarea emisiunii.

Pregatirile pentru cel de-al doilea sezon al emisiunii sunt in toi, cei care sunt in cautarea dragostei adevarate si vor sa participe in cel de-al doilea sezon, sunt invitati sa se inscrie la castingul care se desfasoara astazi si maine, in Bucuresti, la Hotel Europa Royale (strada Franceza, 60), incepand cu ora 12:00.

Lasa un comentariu aici!

Continue Reading
Advertisement

Facebook

PREMIILE RADAR DE MEDIA

Advertisement
Advertisement

Trending

%d blogeri au apreciat: