Volei masculin | Dinamo si Stiinta Baia Mare au ratat calificarea in sferturile Cupei CEV - RADAR DE MEDIA
Connect with us

ALL MEDIA

Published

on

Echipele de volei masculin Dinamo Bucuresti si Stiinta Baia Mare au ratat calificarea in sferturile Cupei CEV, dupa meciuri cu francezii de la Arago de Sete, respectiv rusii de la Belogorie Belgorod.

Scorul la Dinamo a fost 3-2 pentru Sete, pe seturi situatia fiind 21-25, 25-22, 20-25, 25-21 şi 13-15, francezii obţinând victoria la acelaşi scor ca şi în manşa tur.

Cat despre Baia Mare, Belogorie a trecut din nou cu 3-0 scorul pe seturi fiind 25-14, 29-27 şi 25-22, după 74 minute de joc.

În tur, băimărenii au fost învinşi pe teren propriu, cu acelaşi scor, 3-0.