Connect with us

A-Z NEWS

Liga I, etapa 20 | Invinsi de un portar de circ ieftin: FC Vaslui – Concordia Chiajna 4-0

Published

on

Reclame

Formaţia FC Vaslui a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 4-0 (3-0), echipa Concordia Chiajna, în primul meci al etapei a XX-a a Ligii I.

Golurile au fost marcate de Wesley ’14, Adailton ’34, Paito ’43 şi Sânmărtean ’64.

FC Vaslui a deschis scorul, în minutul 14, când Wesley a împins mingea în poartă după o centrare a lui Milanov.

Adailton a majorat scorul în minutul 34, când a şutat de la marginea careului, iar Baruch a scăpat mingea în poartă.

În minutul 43, Baruch a comis o nouă greşeală şi Paito a marcat pentru 3-0.

Lucian Sânmărtean a marcat pentru 4-0, în minutul 64, stabilind scorul final.

FC Vaslui: Borjan – Milanov, Papp, M.Constantin, Paito – N’Doye – Adailton, N. Stanciu (Adr. Gheorghiu ’68), Wesley (Oliveira ’68), L.Sânmărtean (Savio ’78) – Temwanjera. Antrenor: Augusto Inacio

Concordia Chiajna: Baruch (Niţă ’46) – Krumov, Mamele, D. Bratu, Guilherme – Muzac (S. Pană ’63), L. Filip, Vl. Munteanu – Alex (Adrian Popa I ’45), Rocha, V. Dinu. Antrenor: Laurenţiu Reghecampf

Cartonaşe galbene: M. Constantin ’60, Papp ’86 / Rocha ’31, Alex ’45

Meciul a fost arbitrat de Lucian Rusandu, ajutat de Valentin Avram şi Bogdan Gheorghe.

Sursa: Mediafax