Connect with us

A-Z NEWS

Liga I, etapa 18 | Dinamo – CS Severin 4-2 » „Cîinii” au salvat 3 puncte în repriza secundă

Published

on

Reclame

După victoria chinuită cu Oţelul de pe teren propriu, scor 2-1, dinamoviştii au învins categoric CS Severin, ocupanta ultimului loc în Liga 1, scor 4-2.

Dinamo a terminat turul pe locul 7, fiind deja la 15 puncte de Steaua, iar după victoria acestora de la Chiajna (6-0), distanţa se făcuse de 18 puncte.

Echipa lui Dorinel Munteanu a avut o primă repriză foarte grea, cînd scorul era 1-1, însă imediat după pauză „roş-albii” au mai marcat de 3 ori şi au rezolvat partida.

Echipe de start:

Dinamo: Bălgrădean – L. Rus, Luchin, Koulibaly, Pulhac – Dr. Grigore, Galcev – Matei, Dănciulescu, Alexe – Ţucudean

Rezerve: Naumovski, Scutaru, Curtean, Axente, A. Cristea, Homei, St. Filip

CS Severin: Marinescu – Mitici , Durimel, Dandea, B. Kader – Neacşa, Moutinho, Olah, Al. Zaharia – Vancea, Dragalina

Rezerve: Şteţca, Al. Giurgiu, Buleică, Pătraşcu, Thomas, Arnăutu, Bălău