Connect with us

Sport

FCSB – Rapid 1-5. Roș-albaștrii, făcuți KO pe Arena Națională! Giuleștenii au făcut spectacol total

Published

on

Reclame

Chiar dacă partida nu mai avea nicio miză pentru niciuna dintre cele două echipe, a fost spectacol fotbalistic pe Arena Națională, la FCSB – Rapid, scor 1-5, în ultima etapă a play-off-ului, informează DIGI SPORT.

VIDEO O concurentă de la SURVIVIOR a rămas fără sutien pe traseu

Roș-albaștrii au fost mai activi în startul meciului, însă giuleștenii au fost cei care au deschis scorul, în minutul 7, prin Luckassen, care a profitat de pasa superbă expediată de Papeau.

In minutul 17, scorul a devenit 2-0 în favoarea giuleștenilor, după reușita lui Ștefan Pănoiu, iar doar cinci minute mai târziu, Paul Iacob a marcat pentru 3-0.

Radaslavescu putea reduce din diferență în minutul 31, însă a trimis pe lângă poartă, iar Drăghia a intervenit salvator la șutul lui Miculescu.

În repriza secundă, roș-albaștrii au irosit o ocazie monumentală în minutul 55, însă Octavian Popescu a reușit să înscrie trei minute mai târziu cu o execuție superbă.

ACUM LIVE – DAN URSA câștigă MAREA FINALĂ SURVIVIOR ROMÂNIA

În minutul 63, marcatorul roș-albaștrilor a fost eliminat după un fault grosolan asupra lui Funsho, cel care, doar câteva minute mai târziu, a marcat pentru 4-1.

Tot Funsho a închis tabela în minutul 79, după ce l-a învins pe Târnovanu din fața porții.

VIDEO Rezumatul partidei FCSB – Rapid 1-5